USD/JPY در حالی که شاخص دلار یک کاهش سه روزه را متوقف می کند، افزایش یافت


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: USD/JPY با افزایش شاخص دلار چشم به عقب نشینی عمیق تر می شود

USD/JPY پس زمینه اساسی

USD/JPY امروز صبح افت خود را متوقف کرد و از حمایت در محدوده 138.50 جهش کرد. این جفت ارز 120 پیپ فرد را افزایش داده است و ضررهای دیروز را از بین می برد. کاهش قیمت دیروز به اندازه 137.60 کمتر از آخرین قیمت چاپ شد، زیرا بازارها انتشار چند دقیقه ای FOMC کج نزولی را هضم کردند.

اعداد تورم توکیو یک شبه منتشر شد که پیش‌بینی‌ها را شکست داد زیرا به بالاترین حد خود در سال 1982 رسید. قیمت‌های مصرف‌کننده 3.6 درصد افزایش یافت که نشان‌دهنده سرعت سریع‌تر در سراسر کشور است، زیرا بانک ژاپن معتقد است که تورم هنوز به اوج خود نرسیده است. سرعت این افزایش به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی فرآوری شده و ضعیف بودن ین ژاپن بود. به نظر می‌رسد سیاست بانک مرکزی آمریکا مبنی بر نرخ‌های بهره پایین تا پایان دوره فرمانداری کورودا در آوریل ادامه خواهد داشت در حالی که انتظار می‌رود تورم در سال 2023 کاهش یابد زیرا یارانه‌های دولت برای هزینه‌های انرژی به زودی اجرایی می‌شود.

رابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شود

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

شاخص دلار آمریکا پس از فروش روز چهارشنبه و پنجشنبه حمایت پیدا کرد و USD/JPY را بار دیگر به سمت علامت روانی 140.00 سوق داد. تضعیف دلار زمانی رخ داد که قیمت بازارها با احتمال 75 درصدی افزایش 50 واحدی در ثانیه در ماه دسامبر پس از انتشار دقایق فدرال رزرو رخ داد. اوج نرخ وجوه فدرال رزرو در ماه می 2023 پس از این نشست با تعدیل نزولی مواجه شد، زیرا برخی از سیاست گذاران شاهد اوج نرخ ها در حدود 4.75 درصد بودند به جای 5.25 درصد که اخیراً توسط سخنرانان فدرال رزرو ذکر شد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY – 25 نوامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

از منظر فنی، این جفت از ناحیه حمایتی در حدود 138.50 جهش کرده است که احتمالاً روز را به عنوان یک شمع در حال افزایش صعودی می‌گذراند. این می تواند منجر به صعود بیشتر برای این جفت شود که در هفته جدید حرکت می کند، در حالی که سطح روانی 140.00 و MA 100 روزه همچنان یک مانع برای این جفت هستند.

از سوی دیگر، ضعیف‌تر شدن دلار برای شروع هفته می‌تواند باعث شود که این جفت به سمت پایین‌ترین سطح اخیر خود با حمایت به ترتیب در 137.50 و 135.50 کاهش یابد. با توجه به کاهش نقدینگی ناشی از تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده، در بقیه روزهای امروز، این جفت ارز نسبتا محدود باقی خواهد ماند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% -5٪ 0%
هفتگی 1% 0% 0%

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر در USD/JPY کوتاه هستند، و 52٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، ما طرفدار یک سوگیری صعودی کوتاه مدت هستیم.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع