USD/JPY در حالی که بازارهای APAC در آستانه تورم ژاپن بالاتر به نظر می رسند، با پشتیبانی معامله می شود


ین ژاپن، USD/JPY، CPI، RBA، BoJ، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • بازارهای آسیا-اقیانوسیه پس از رشد سهام ایالات متحده به دلیل توقف رشد دلار، در حال بازگشت هستند
  • داده‌های تورم ژاپن افزایش قیمت‌ها را نشان می‌دهد، اما بعید است که بر BOJ تأثیر بگذارد
  • USD/JPY در حمایت معامله می شود، با سوگیری نزولی که در بازه زمانی 4 ساعته نشان داده می شود

چشم انداز سه شنبه آسیا و اقیانوسیه

به نظر می رسد بازارهای آسیا-اقیانوسیه پس از یک جلسه معاملاتی صعودی نیویورک، با رشد بیشتری باز شوند. شاخص Nasdaq-100 (NDX) منجر به افزایش سهام در نیویورک شد و 0.77٪ بالاتر بسته شد و S&P 500 0.69٪ افزایش یافت. شاخص ترس سنج VIX 2.01 درصد سقوط کرد. FOMC احتمالاً در اواخر این هفته جهت بازار را دیکته خواهد کرد، با سناریوی موردی که خواستار افزایش 75 امتیازی است. معامله گران نرخ یک شانس 1 در 5 را برای افزایش 100 bps بیشتر می بینند.

با وجود افزایش بازدهی کوتاه مدت خزانه داری، شاخص DXY دلار آمریکا تغییر چندانی نداشت. در حالی که معامله گران تاثیر افزایش نرخ های بهره جهانی را ارزیابی می کنند، قیمت نفت خام تقریبا ثابت معامله شد. بازارها انتظار دارند که بانک ملی سوئیس (SNB) نرخ بهره را به مناطق مثبت افزایش دهد زیرا تورم و ارز نسبتاً قوی موضع SNB برای تشدید سیاست را تقویت می کند. افزایش نرخ بهره از سوی بانک انگلستان نیز در اواخر این هفته در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، نرخ تورم ژاپن امروز صبح قرار دارد و تحلیلگران انتظار دارند که شاخص قیمت مصرف کننده در سراسر کشور (CPI) در ماه اوت به 2.9 درصد برسد. این از 2.6 درصد در ماه جولای بیشتر خواهد بود. بعید است که افزایش نرخ، یا حتی چاپ بالاتر از حد انتظار، سیاستگذاران بانک مرکزی ژاپن را از سیاست پولی آسان منحرف کند، زیرا فرماندار کورودا فشارهای قیمتی را موقتی می‌داند. اگرچه، آقای کورودا به احتمال زیاد موضع سختی در برابر شورت JPY اتخاذ خواهد کرد.

صورتجلسات ماه سپتامبر از جلسه بانک مرکزی استرالیا به پایان خواهد رسید. معامله گران AUD را در مقابل دلار نیوزلند خریداری می کنند و AUD/NZD را به بالاترین سطح خود از سال 2016 می رساند. شرط بندی های نرخ برای جلسه اکتبر RBA به سمت افزایش 50 واحدی در ثانیه افزایش یافته است. در همین حال، RBNZ در حال حاضر بسیاری از پاسخ‌های سیاستی خود را در پیش گرفته است و تراز تجاری نیوزلند با باد مخالف روبه‌افزونی مواجه است.

در جاهای دیگر، راند آفریقای جنوبی به پایین ترین سطح خود در برابر گرین بک از اوایل سال 2020 رسیده است. شرکت برق این کشور روز یکشنبه یک هشدار مرحله 6 را اجرا کرد و 6 ساعت قطع برق را در یک دوره 24 ساعته الزامی کرد. قیمت گاز طبیعی اروپا حدود 3 درصد کاهش یافت. و انتظار می رود بانک مرکزی چین امروز نرخ وام 1 و 5 ساله خود را بدون تغییر نگه دارد.

چشم انداز فنی USD/JPY

USD/JPY بالاتر از میانگین متحرک نمایی 9 روزه (EMA) و یک خط روند از اوایل سپتامبر معامله می شود. حرکت بالاتر، مقاومت 144.99 را به چالش می کشد. یک الگوی مثلث صعودی حاکی از یک سوگیری صعودی است، اما به تماس دیگری نیاز دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) یک واگرایی نزولی را نشان می دهد و MACD نزدیک به نقطه میانی خود کاهش می یابد. شکستن زیر سطح حمایت می تواند در را برای عقب نشینی به سطوح اولیه سپتامبر باز کند.

نمودار 4 ساعته USD/JPY

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع