USD/JPY خط روند نزولی کلیدی را می شکند اما گاوها کارهایی برای انجام دارند


USD/JPY قیمت، نمودار، و تجزیه و تحلیل

  • USD/JPY در ژانویه شاهد رشد اندکی بوده است
  • آنها آن را از طریق یک روند نزولی غالب قبلی پشت سر گذاشته اند
  • با این حال هنوز کاملاً به بازار نزدیک است و ممکن است دوباره خود را حفظ کند

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

USD/JPY طبیعتاً در این هفته به همه جفت ارزهای اصلی دیگر در بانک مرکزی ملحق می‌شود، با اعلام سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده در روز چهارشنبه. به نظر می رسد که گاوهای دلاری از منظر فنی دست بالا را دارند و ممکن است پس از پایان انتظار فدرال رزرو مجدداً خود را تثبیت کنند.

دوشنبه شاهد اندکی اقدام از طرف ‘JPY’ بودیم. هنگامی که یک نامزد شایعه شده برای معاونت ریاست بانک مرکزی ژاپن در یک هیئت بانفوذ که خواستار تغییر در اختیارات سیاست بانک مرکزی و احتمالاً تغییر در نحوه کنترل بازده بدهی های دولتی بود، یک گردهمایی کوتاه برگزار کرد.

بر اساس گزارش ها، یوری اوکینا، رئیس مؤسسه تحقیقاتی ژاپن، به عنوان اولین معاون فرماندار زن BoJ در نظر گرفته شده است. دورنمای سیاستی که BoJ کمتر با سیاست‌های فوق‌العاده سست پیوند خورده بود، شاهد افزایش ارزش ارز بود، اما مدت کوتاهی بود.

ژاپن روز سه شنبه در پیش بینی رشد سال 2023 صندوق بین المللی پول در صدر کشورهای صنعتی بزرگ قرار گرفت. صندوق بین‌المللی پول فکر می‌کند که ژاپن توسعه تولید ناخالص داخلی 1.8 ← را مدیریت خواهد کرد، که خیلی زودتر از درخواست خود برای همه رقبای اصلی است.

با این حال، در کوتاه مدت آنچه مهم است، فدرال رزرو است. انتظار می‌رود بانک مرکزی ایالات متحده برای مبارزه با تورم مجدداً نرخ بهره را افزایش دهد. با این حال، به نظر می رسد نگرانی های فزاینده ای وجود دارد که رکود ممکن است بهای پیروزی در اینجا باشد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران از این باور راضی هستند که اگر بیاید، قیمت ملایم خواهد بود، اما دارایی‌هایی مانند اوراق خزانه حتی با وجود بالا ماندن سهام، شاهد افزایش قیمت هستند. رویترز گزارش داد که صندوق‌های سهام ایالات متحده به مدت ده هفته متوالی با جریان خروجی مواجه شده‌اند، حتی با وجود رشد بازار.

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY از یک خط مقاومت روند نزولی کلیدی در نمودار روزانه عبور کرده است، خطی که قبلاً از 24 اکتبر بازار را محدود کرده بود.

نمودار گردآوری شده توسط دیوید کوتل با استفاده از TradingView

مسلماً شکست در این مرحله به سختی قطعی است و گاوهای دلار احتمالاً باید سودهای خود را به بالاتر از قله 134.36 در 28 دسامبر تثبیت کنند تا بازار متقاعد شود که آنها به اندازه کافی برای حذف آن برای همیشه تلاش کرده اند.

اگر آنها نتوانند این کار را انجام دهند، خط روند نزولی اکنون در 129.481 پشتیبانی می کند، که شاید هنوز به طرز ناراحت کننده ای نزدیک است.

سطوح فعلی حد بالایی یک باند معاملاتی را تشکیل می دهد که آخرین بار در آوریل 2022 پخش شد. حد پایین در حدود 126.00 است و تلاش برای پایین آمدن به این سطح می تواند سقوط های جدی تری را پیش بینی کند. در دستگیره 114.00 از مسیر پایین مارس محافظت می کند.

احساس در اطراف این جفت نسبتاً نزولی است، به طوری که 57٪ از پاسخ دهندگان IG به دنبال یک حرکت پایین تر هستند در مقایسه با 43٪ که به دنبال افزایش بیشتر هستند. اگر این تعادل پایدار بماند، بعید به نظر می رسد که شکست روند صعودی باقی بماند و تمرکز ممکن است به سرعت به پایین ترین حد کوتاه مدت، یعنی 127.17 در 16 ژانویه بازگردد.

— توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع