USD/JPY تثبیت، نوسانات بیشتر در پیش است


USD/JPY قیمت و تجزیه و تحلیل نمودار

  • بازدهی خزانه داری آمریکا پایین تر، USD/JPY زیر 150 است.
  • مداخله بیشتر ین محتمل است و باعث نوسانات خواهد شد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

گفته می شود وزارت دارایی ژاپن بیش از 5.4 تریلیون ین در روز جمعه برای حمایت از ین بیمار در برابر دلار آمریکا هزینه کرده است و صحبت های بازار حاکی از آن است که وزارت مالیه در روز دوشنبه دوباره به بازار بازگشته است. پس از نزدیک شدن به USD/JPY 150، این جفت به شدت به 145.50 سقوط کرد و دوباره به سمت بالاتر حرکت کرد. اما امروز، این جفت در محدوده بسیار بسیار کوچکی – حدود 70 پیپ – معامله شده است، زیرا معامله گران خود را برای حرکت بعدی آماده می کنند.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

با نگاهی به نمودار 5 دقیقه‌ای USD/JPY، جدای از افت کوتاه تا 148.45 در آغاز جلسه، این جفت در محدوده بسیار محدودی معامله شده است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

مبانی تجارت محدوده

نمودار 5 دقیقه ای USD/JPY 25 اکتبر 2022

image1.png

نمودار از طریق TradingView

USD/JPY ممکن است تا روز جمعه که بانک ژاپن (BoJ) آخرین تصمیم سیاست پولی خود را اعلام کند در محدوده محدود باقی بماند. در حالی که انتظار می رود نرخ بانکی به طور کامل دست نخورده باقی بماند، BoJ نیز گزارش چشم انداز سه ماهه خود را منتشر خواهد کرد. این گزارش به بازار بینش بیشتری از تفکر بانک و نحوه نگاه آنها به شرایط اقتصادی آینده می دهد.

برای همه داده‌ها و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

نمودار روزانه USD/JPY تصویری کمی متفاوت از نمودار 5 دقیقه ای نشان می دهد. این جفت به روند صعودی خود ادامه می دهد و سطوح پایین و اوج بالاتر را چاپ می کند، در حالی که هر سه میانگین متحرک ساده حمایت کننده هستند. حمایت خط اول از پایین ترین سطح دوشنبه، sma 20 روزه و سطح مقاومت قبلی بین 145.55 و 146.75 مشاهده می شود. مقاومت در 150 و 152 دیده می شود. همه چشم ها برای مداخله احتمالی و گزارش فصلی جمعه به وزارت مالیه است.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY – 25 اکتبر 2022

image2.png

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروش نشان می‌دهد که 21.75 درصد معامله‌گران لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 3.60 به 1 است. نت-شورت معامله گران 10.50 درصد بیشتر از دیروز و 10.87 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری تجاری ترکیبی بیشتر USD/JPY می دهد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% -9٪ -7٪
هفتگی 22% -20% -12%

نظر شما در مورد USD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع