USD/JPY بیشتر در آستانه گزارش مشاغل کلیدی ایالات متحده کاهش می یابد


USD/JPY قیمت و تجزیه و تحلیل نمودار

  • USD/JPY به زیر میانگین متحرک 200 روزه می رسد.
  • گزارش مشاغل ایالات متحده (NFP) اکنون در آستانه نشست اواسط دسامبر FOMC کلیدی است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: USD/JPY در حال سقوط به سمت پایین ترین سطح سه ماهه است

دلار آمریکا همچنان به پایین‌ترین قیمت‌های چند ماهه خود در برابر طیف وسیعی از ارزهای دیگر ادامه می‌دهد و USD/JPY اکنون کمی بیش از 12 درصد نسبت به بالاترین سطح چند دهه خود در 24 اکتبر کاهش یافته است. آخرین سطح پایین‌تر، که توسط نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه و قرائت هسته خوش‌خیم PCE در روز پنجشنبه تقویت شد، ممکن است با آخرین گزارش مشاغل ایالات متحده (NFP) که برای انتشار در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ امروز تنظیم شده است، هنوز تمام نشده باشد. این گزارش که قبلاً یک محرک شناخته شده بازار بود، اکنون پس از گزارش روز چهارشنبه ADP که کاهش شدید رشد مشاغل خصوصی را نشان داد، اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. در حالی که هر گونه همبستگی بین ADP و NFP همیشه مورد بحث است، کاهش سرعت در گزارش امروز NFP به این باور می‌افزاید که افزایش نرخ‌های تهاجمی فدرال رزرو در سال جاری اکنون شروع به کاهش بازار کار کرده است.

ارقام ماهانه ADP

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

USD/JPY در دو روز گذشته یک منطقه حمایتی قبلی را حذف کرده است و اکنون در حال آزمایش میانگین متحرک 200 روزه است. شکست شدید زیر 137.70 اکنون این سطح را به مقاومت اولیه تغییر می دهد و با توجه به اینکه جفت در حال حاضر در حدود 134.20 معامله می شود، بعید است که این مقاومت در کوتاه مدت دچار مشکل شود. ناحیه پشتیبانی بعدی در حدود 130.00 تا 131.58 دیده می شود و باز هم این باید در کوتاه مدت باقی بماند و از هر گونه شوک NFP جلوگیری شود.

برای همه داده‌ها و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY – 2 دسامبر 2022

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 12% -8٪ 1%
هفتگی 9% -5٪ 2%

معامله گران خرده فروشی موقعیت های خالص طولانی را افزایش می دهند

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 53.06 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.13 به 1 است. نت-شورت معامله گران 11.06 درصد کمتر از دیروز و 9.83 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند، و ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد سوگیری معاملاتی بر خلاف USD/JPY-نزولی قوی تر.

نظر شما در مورد USD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع