USD/JPY بیشترین افزایش روزانه خود را از اواسط ژوئن به ثبت رساند، در آینده صعودی تر؟


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: تغییر قیمت دلار و دارایی های ریسک، پیش بینی تحولات عمده گرایش را از بین می برد

USD/JPY پس زمینه اساسی

USD/JPY به پیشروی خود در جلسه آسیایی ادامه داد، قبل از اینکه یک عقب نشینی خفیف با شروع جلسه اروپا، جفت ارز را به زیر سطح 137.00 هل داد. دیروز شاهد بیشترین افزایش روزانه دلار در برابر ین از 17 ژوئن بودیم زیرا شاخص دلار بهبود یافت.

شاخص دلار آمریکا دیروز افزایش یافت زیرا داده‌های ISM ایالات متحده تخمین‌ها را شکست داد و به نظر می‌رسد در تضاد با شیب اخیر فدرال رزرو است. دسته ای از داده های اخیر از ایالات متحده نشان می دهد که فعالان بازار ممکن است در ارزیابی خود از کاهش نرخ تورم و همچنین افزایش نرخ بهره زودرس باشند. پس از دیروز، بازارهای دیروز بار دیگر با نرخ اوج وجوه فدرال رزرو بالای 5 درصد برای سال 2023 قیمت گذاری کردند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

رئیس بانک مرکزی ژاپن، کورودا، یک شبه به ین کمکی نکرد با اظهارنظرهای کینه توزانه در مورد چشم انداز چرخش از موضع “سیاست پولی آسان” کشورها. فرماندار کورودا هرگونه احتمال چرخش را کنار گذاشت و اظهار داشت که «بانک‌های جست‌وجو به دنبال دستیابی پایدار و باثبات به هدف تورم ۲ درصدی همراه با رشد دستمزد هستند. نظر ما این است که این کار احتمالاً زمان بیشتری می برد.» فرماندار در گذشته در مورد رشد دستمزدها صحبت کرده و اظهار داشته است که مایل است قبل از اینکه برای بحث در مورد تغییر سیاست باز باشد، رشد دستمزدها از تورم پیشی بگیرد. اظهارات فرماندار کورودا بدون شک به هرگونه امید به چرخش سیاست قبل از پایان دوره ریاستش در آوریل پایان می دهد.

نمودار قدرت ارز

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: FinancialJuice

از منظر فنی، USD/JPY چاپ شده، یک الگوی شمعدانی ستاره صبحگاهی را پس از جهش از MA 200 روزه که به صعود بیشتر اشاره دارد، چاپ کرده است. مقاومت فوری در اطراف منطقه 138.50 با شکست بالاتر از آزمون سطح 140.00 روانشناختی قرار دارد. بازگشت تضعیف دلار در اواخر روز می تواند منجر به تست حمایت در حدود 135.50 شود، قبل از اینکه پایین ترین سطح اخیر در منطقه 133.50 وارد شود. امروزه فقدان داده های قابل توجهی وجود دارد، بنابراین هر حرکتی احتمالاً ناشی از شاخص دلار و توانایی آن برای حفظ بهبودی است.

نمودار روزانه USD/JPY – 6 دسامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر در USD/JPY کوتاه هستند و 54 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله گران کوتاه مدت هستند نشان می دهد که USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع