USD/JPY به دنبال شکستن 130.000 با توجه به داده های تورم مختلط


قیمت USD/JPY، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی USD/JPY

USD/JPY در جلسه آسیایی کاهش یافت و به پایین ترین حد خود در 6 هفته اخیر رسید و پس از داده های تورم مختلط خارج از ژاپن، پیش از اینکه حمایتی در سطح روانی 130.000 پیدا کرد.

نرخ تورم سالانه در فوریه 2023 از بالاترین رقم 41 ساله ژانویه یعنی 4.3 درصد به 3.3 درصد کاهش یافت، در حالی که چاپ MoM نشان دهنده کاهش 0.6 درصدی در فوریه بود، اولین سقوط از اکتبر 2021. با این حال، کلید به اصطلاح به – CPI هسته اصلی (به استثنای مواد غذایی تازه و انرژی) در فوریه به 3.5٪ (در مقابل 3.2٪ در ژانویه) شتاب بیشتری گرفت. افزایش مداوم CPI (به استثنای مواد غذایی تازه و انرژی) امید به چرخش BoJ را در زمانی که فرماندار جدید Ueda در 9 آوریل روی صندلی نشسته است، دوباره برانگیخته است.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

به نظر من، من یک چرخش فوری در سیاست از سوی فرماندار جدید Ueda نمی بینم، با این حال تغییرات بیشتر در سیاست کنترل بازده را نمی توان رد کرد. بر اساس گزارش‌ها، دولت نخست‌وزیر کیشیدا تسهیلات پولی سفت و سخت را مشکل‌ساز می‌داند، زیرا BoJ ظاهراً تأثیر افزایش دامنه کنترل در ماه دسامبر را تا پایان دوره فرماندار فعلی کورودا زیر نظر دارد.

تورم ژاپن در سال

نمودار، نمودار میله ای توضیحات به طور خودکار تولید می شود

منبع: اقتصاد بازرگانی، وزارت امور داخله و ارتباطات

از زمان نشست FOMC که قیمت USDJPY را تحت تاثیر قرار داد و DXY دیروز به پایین ترین حد خود در حدود 102.000 رسید، دلار آمریکا با مشکل مواجه شد. بعداً در روز ما داده‌های کالاهای بادوام ایالات متحده را در اختیار داریم، چاپ مثبت می‌تواند به دلار مهلت دهد. این که آیا چنین حرکتی پایداری خواهد داشت یا خیر، در هوا باقی می ماند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

چشم انداز فنی

از منظر فنی، USD/JPY از جلسه چهارشنبه FOMC در حال کاهش بوده است. ما شاهد مقاومت ارائه شده توسط MA 50 روزه در اطراف علامت 132.60 بودیم که بالاترین نوسان پایین اخیر باقی می ماند.

ما یک ضربه پایین جدید به علامت روانی 130.000 با امکان اصلاح چاپ کرده ایم. با این حال، به نظر می‌رسد که مسیر کمترین مقاومت با هر تجمعی که فرصت ریسک به پاداش بهتری را برای شورت‌های بالقوه فراهم می‌کند، نزولی‌تر است. USDJPY زیر سطح 132.60 نزولی باقی می ماند.

دلار آمریکا/JPY نمودار روزانه – 24 مارس 2022

image3.png

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع