USD/JPY به دلیل افزایش انتظارات تورمی خانوارها به شدت کاهش یافت


اخبار و تحلیل USD/JPY

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما چه چیزی را در ین در سه ماهه سوم پیش بینی می کنند

نظرسنجی خانوارهای BoJ قیمت های بالاتر را برای مدت طولانی تری در ژاپن مشاهده می کند

نظرسنجی بانک مرکزی در مورد انتظارات تورمی خانوارها نشان داد که خانوارها انتظار دارند تورم در یک سال به طور متوسط ​​​​10.5 درصد باشد. علاوه بر این، درصد پاسخ دهندگانی که افزایش قیمت ها را در 5 سال آینده پیش بینی می کنند از 75.4 درصد به 79 درصد افزایش یافته است.

با در نظر گرفتن این آخرین داده ها در کنار سریع ترین رشد دستمزد که تقریباً در دو دهه اخیر مشاهده شده است، به نظر می رسد شرایط در ژاپن رو به بهبود است. با تورم واقعی بالاتر از هدف و انتظارات تورمی در چنین سطوح شدید، فشار بر بانک مرکزی ژاپن (BoJ) شروع شده است تا سال‌ها سیاست پولی فوق‌العاده‌ای را که برای تقویت سطح تورم در نظر گرفته شده بود، افزایش دهد. با بازده‌های بلندمدت محدود شده توسط BoJ، ین ژاپن به دریچه آزادسازی تبدیل می‌شود که بازارها روی تعدیل‌های سیاست BoJ شرط‌بندی می‌کنند.

سطوح فنی USD/JPY برای تماشا

نمودار هفتگی USD/JPY سرعت آخرین کاهش را نشان می دهد زیرا شمع هفتگی کانال صعودی چند ماهه قبلی را آزمایش می کند. قسمت زیرین کانال در آزمایش های قبلی پشتیبانی کافی را ارائه کرده است، اما با توجه به سرعت حرکت اخیر، این منطقه باید از نزدیک تماشا شود. شکست و بسته شدن در شمع هفتگی، با 137.85 به عنوان سطح بعدی حمایت، نوید خوبی برای خرس USD/JPY است.

نمودار هفتگی USD/JPY

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

نمودار روزانه (با حاشیه نویسی) اهمیت ین ژاپن را به عنوان یک پناهگاه امن نشان می دهد و اکنون به نظر می رسد که بازارها در حال تغییر دیدگاه خود در مورد موضع سیاست ریشه دار BoJ هستند.

امروز، قبل از اینکه میانگین متحرک ساده 200 روزه مورد توجه قرار گیرد، از طریق میانگین متحرک ساده 50 با 138.20 حرکت می کند. قبلاً به سرعت حرکت جهت‌دار اشاره کردم و نشانگر نرخ تغییر در پایین نمودار نشان می‌دهد که این سریع‌ترین کاهش 5 روزه از اواخر سال 2022 است. معامله با چنین بازاری پیش‌بینی عقب‌نشینی است و احتمال از دست دادن آن وجود دارد. در کاهش بیشتر با این وجود، بازار نشانه‌های کمی از معکوس شدن را نشان می‌دهد، زیرا RSI هنوز در محدوده فروش بیش از حد قرار نگرفته است. CPI اصلی ایالات متحده باید بر حرکت های کوتاه مدت از اینجا تأثیر بگذارد.

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای ریسک اصلی پیش رو

بزرگترین مورد در دستور کار این هفته، چاپ CPI ایالات متحده است که انتظار می رود چاپ های پایین تری در هر دو نقطه عناوین و داده های اصلی منتشر شود. ثابت شده است که تورم اصلی ثابت است، اگرچه چاپ ماه گذشته پیشرفت جزئی را نشان داد که منجر به کاهش قیمت شاخص به زیر محدوده 5.4 تا 5.7 درصد شد که برای ماه‌ها ادامه داشت. پیش‌بینی‌کنندگان می‌بینند که در اواخر امروز پیشرفت‌های بیشتری حاصل می‌شود، به طوری که هسته مرکزی به 5 درصد کاهش می‌یابد و تورم کل به 3.1 درصد می‌رسد.

چاپ زیر یا خطی ممکن است شاهد ادامه فروش دلار و در نتیجه ادامه نزولی در USD/JPY باشد. با حفظ نرخ تورم، PPI ایالات متحده در جایگاه بعدی قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود با ادامه کاهش قیمت‌های ورودی، چاپ پایین‌تری دیگر منتشر شود.

image3.pngimage4.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

با جدیدترین تم ها و حرکت های بازار به روز بمانید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع