USD/JPY به بالاترین سطح 24 سال اخیر رسید


دلار آمریکا قیمت و نمودار تحلیل و بررسی

  • بانک مرکزی ژاپن با علاقه بازار ارز را دنبال می کند.
  • NFP های ایالات متحده می توانند محرک بعدی دلار آمریکا باشند.

ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به پایین ترین حد خود در 24 سال اخیر معامله می شود، زیرا فاصله کوتاه مدت بازدهی بین دو کشور همچنان در حال افزایش است. اوراق قرضه دو ساله ژاپن در حال حاضر با بازدهی منفی 8 واحد در هر واحد در حال معامله هستند، در حالی که دو ساله ایالات متحده 3.51 درصد، بالاترین سطح در 15 سال گذشته را ارائه می دهد. این شکاف در بازدهی که ناشی از سیاست‌های پولی در حال گسترش دو کشور است، در نهایت بانک ژاپن را مجبور می‌کند تا برای جلوگیری از ضعف ین اقدام کند، در غیر این صورت شرکای تجاری کشورها زیر سوال خواهند رفت. آیا ژاپن فعالانه ارز خود را بطور مصنوعی پایین نگه می دارد یا خیر. بانک مرکزی ژاپن قبلاً شروع به هشدار به بازار کرده است که آنها به دقت نرخ ارز را زیر نظر دارند، اما برای متوقف کردن این حرکت به اقدامات و نه سخنی نیاز است.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

آخرین گزارش مشاغل ایالات متحده (NFP) در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ امروز منتشر می شود و آخرین نگاه به وضعیت بازار کار ایالات متحده را به بازار ارائه می دهد. انتظارات بازار فعلی برای ایجاد 300 هزار شغل جدید در ماه آگوست در مقایسه با 528 هزار شغل در ماه جولای است.

آخرین ین ژاپن: USD/JPY به بالاترین سطح 24 سال اخیر رسید

نمودار ماهانه شتاب حرکت USDJPY را از ماه مارس نشان می دهد که این جفت ارز حدود 26 رقم بزرگ یا بیش از 22 درصد افزایش یافته است. مانند بسیاری از نمودارها که حرکت های چند دهه ای را مشاهده می کنند، یافتن سطوح حمایت و مقاومت کوتاه مدت قابل اعتماد دشوار است. سطح بعدی مقاومت احتمالاً بالاترین سطح آگوست 1998 در 147.63 است، اگرچه احتمالاً قبل از وارد شدن این سطح، مداخله کلامی بیشتری از سوی BoJ صورت خواهد گرفت.

نمودار قیمت ماهانه USD/JPY – 2 سپتامبر 2022

آخرین ین ژاپن: USD/JPY به بالاترین سطح 24 سال اخیر رسید

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 23.61 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 3.24 به 1 است. تعداد معامله گران نت لانگ نسبت به روز گذشته 4.03 درصد و نسبت به هفته گذشته 10.79 درصد کاهش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص معاملاتی نسبت به روز گذشته 3.38 درصد و نسبت به هفته گذشته 14.18 درصد افزایش داشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی USD/JPY قوی تر.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ را دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع