USD/JPY به بالاترین حد خود در 3 هفته گذشته در مورد گمانه زنی ها برای فرماندار جدید BoJ رسید


قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل USD/JPY:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی ین سه ماهه اول 2023 به روز شده را دانلود کنید

بیشترین خوانده شده: در حالی که ژئوپلیتیک بازی می کند، دلار آمریکا بر روی داده های جامد بالاتر می رود. برای دلار کجا؟

USD/JPY پس زمینه اساسی

USD/JPY در معاملات جلسه آسیایی بالای 132.00 به بالاترین حد خود در 3 هفته گذشته رسید. بازار آزاد اروپا شاهد اندکی عقب نشینی بوده است زیرا به نظر می رسد شاخص دلار پس از افزایش روز جمعه در حال کاهش است.

نمودار قدرت ارز

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

منبع: FinancialJuice

ین در جلسه آسیایی پس از گزارش نیکی مبنی بر اینکه دولت ژاپن با ماسایوشی آمامییا، معاون بانک مرکزی ژاپن (BoJ) به عنوان جانشین بالقوه کورودا، رئیس بانک ژاپن تماس گرفته است، تحت فشار قرار گرفت. آمامیا به عنوان یکی از معماران سیاست پولی سست BoJ شناخته می شود و این امر با کاهش ین نشان داد. فعالان بازار بر این باورند که معاون فرماندار آمامیا به سیاست های فرماندار کورودا ادامه خواهد داد. دولت ژاپن از آن زمان شایعاتی مبنی بر تماس با آمامیا با فرماندار جدید BoJ که قرار است در ماه فوریه اعلام شود را رد کرده است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

تنش های ژئوپلیتیکی بین آمریکا و چین افزایش یافته است. ایالات متحده آنچه را که یک بالن جاسوسی چینی را در سواحل کارولینای جنوبی وارد حریم هوایی ایالات متحده کرد، سرنگون کرد. وزارت دفاع ایالات متحده در آخر هفته بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن اعلام شد بالون‌های چینی در دوره دولت قبلی 3 بار وارد حریم هوایی ایالات متحده شده‌اند. این اخبار احتمالاً بر احساسات تأثیر می گذارد زیرا بازارها به بازگشت سریع تقاضا از سوی اقتصاد چین در ماه فوریه امیدوار بودند.

چشم انداز فنی

از منظر فنی، USD/JPY هفته گذشته یک شمع هفتگی قابل توجه بسته شد و از خط روند نزولی و روانی 130.00 عبور کرد. شمع هفتگی به عنوان یک شمعدان چکشی با اندک یا بدون هیچ صعودی هفته بسته شد، که نشانه ای از حرکت صعودی در بازی است. ما شکاف را در آخر هفته افزایش دادیم و پتانسیل بستن شکاف در 131.200 قبل از حرکت به اوج همچنان یک احتمال است. در حالت صعودی، MA 50 روزه را داریم که می تواند مقاومتی در اطراف سطح 133.90 با مقاومت افقی در دسته 134.45 ایجاد کند.

USD/JPY نمودار هفتگی – 6 فوریه 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر نسبت به USD/JPY کوتاه هستند و 59 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله گران کوتاه مدت هستند نشان می دهد که USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع