USD/JPY بعد از هفته کبودی افزایش یافت، بازده ژاپن افزایش یافت


تجزیه و تحلیل و نمودار USD/JPY

  • USD/JPY مقداری از زمین را به عقب برگرداند اما تحت فشار است
  • بازارها مطمئن نیستند که با کاهش داده ها، نرخ های بهره آمریکا تا چه حد افزایش خواهد یافت
  • بانک مرکزی ژاپن فوق العاده سست سیاست های پولی نیز در کانون توجه قرار دارد

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

ین ژاپن در روز جمعه اندکی در برابر دلار آمریکا کاهش یافت، اما همچنان به نظر می رسد که برای قوی ترین هفته خود در سال جاری آماده شود، زیرا بازدهی ژاپن افزایش می یابد و دلار آمریکا تحت تأثیر تجدید نظر گسترده در مورد افزایش نرخ های بهره آمریکا قرار دارد.

داده‌های رسمی این هفته نشان داد که تورم در ایالت‌های ایالتی پایین می‌آید و بازار کار نرم‌تر شده است. با مشاهده این موضوع، سرمایه‌گذارانی که مراقب افزایش نیم درصدی نرخ هستند، بلافاصله انتظارات خود را برآورده کردند. مطمئناً دیدگاه کلی این است که فدرال رزرو در این ماه دوباره هزینه های استقراض را افزایش خواهد داد. اما اکنون تنها یک چهارم واحد افزایش انتظار می رود. همچنین عدم اطمینان بیشتر در مورد اینکه آیا چنین اقدامی در سال جاری انجام خواهد شد یا خیر وجود دارد.

به طور طبیعی، این واقعیت جدید دلار آمریکا را تضعیف کرده است، به ویژه در برابر ارزهایی مانند یورو و استرلینگ که بانک های مرکزی آنها تاکنون در کنترل قیمت ها بسیار کمتر از فدرال رزرو موفق بوده اند.

البته ین در دسته بندی پولی خودش قرار دارد. بانک ژاپن سال‌هاست که با موفقیت محدود تلاش می‌کند تورم داخلی را تقویت کند و هنوز هم این دوره را به‌عنوان محصولی از عوامل جهانی می‌بیند و نه عاملی که نیاز به تغییر در سیاست پولی فوق‌العاده شل دارد.

با این حال، ضعف عمومی در دلار آمریکا به میزان زیادی در USD/JPY منعکس شده است. علاوه بر این، برخی از تحلیلگران احساس می کنند که در صورتی که BoJ سیاست سرکوبگرانه کنترل منحنی بازدهی خود را اصلاح کند، بازدهی ایالات متحده اکنون در مقایسه با ژاپن فضای کمتری برای افزایش دارد. در واقع، بازده اوراق قرضه ده ساله ژاپن در روز جمعه به بالاترین حد خود در نزدیک به پنج ماه گذشته رسید.

BoJ تصمیم سیاست بعدی خود را در 28 ژوئیه، دو روز پس از فدرال رزرو اعلام خواهد کرد. همچنین از پیش بینی های اقتصادی نیز رونمایی خواهد کرد. بازار به طور فزاینده ای آماده است تا شرط بندی کند که این ترفند در راه است.

تحلیل فنی USD/JPY

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

سقوط USD/JPY از 5 ژوئیه شدید بوده است و این جفت ارز را از طریق اصلاحات فیبوناچی اول و دوم در افزایش خود از پایین ترین سطح ژانویه به قله های این ماه کاهش داد.

دومین اصلاحی در 138.270 از صبح روز جمعه اروپا بازپس گرفته شده است اما به سختی راحت است و همچنان در معرض تهدید است.

این جفت همچنین از 24 مارس به زیر کانال روند صعودی غالب سقوط کرده است و تا کنون برای به دست آوردن مجدد آن تلاش کرده است. اکنون مقاومت کوتاه مدت در 139.087 ایجاد می کند و جالب است که ببینیم آیا گاوها موفق می شوند این هفته را بالاتر از آن نقطه ببندند یا خیر.

جای تعجب نیست که در این مرحله، دلار از طریق شاخص قدرت نسبی خود بیش از مقداری بیش از حد فروش رفته است و احتمالاً می‌توان انتظار داشت که در کوتاه‌مدت فشار فروش کاهش یابد، زیرا احتمالاً دلار برای دفاع از منطقه حمایت روانی 137.00 دلار قرار دارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -4٪ -10% -8٪
هفتگی 40% -28٪ -7٪

شاخص احساسات خود IG نشان می دهد که معامله گران از این نقطه نسبت به چشم انداز جفت ارز کاملاً متعادل هستند، با 53٪ هنوز نزولی، نه حاشیه بزرگ. همچنین ممکن است بازارها در توجیه اساسی خود برای خرید ین اندکی زیاده روی کنند. BoJ احتمالاً رویکردی بسیار سنجیده و تدریجی برای رفع هرگونه تسهیلات پولی خود اتخاذ خواهد کرد، با این فرض که اصلاً این کار را انجام دهد.

–توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع