USD/JPY با کاهش ریسک ین ژاپن، بالاتر می رود


ین ژاپن (USD/JPY) قیمت و نمودار تجزیه و تحلیل

  • USD/JPY با آرام شدن ترس های بانکی بالاتر می رود.
  • معاون جدید BoJ در حال بررسی ترفندهای کنترل منحنی بازده است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

ین ژاپن، یکی از معدود دارایی های امن جهانی، در برابر دلار آمریکا با کاهش نگرانی ها از ورشکستگی بیشتر بانک ها، در حال کاهش است. اقدام سریع انجام شده توسط دولت ها و بانک های مرکزی به طور یکسان و ارائه نقدینگی تقریباً نامحدود، حداقل در حال حاضر به بازگرداندن ایمان به بخش بانکی کمک کرده است و دارایی های امن را در معرض خطر قرار می دهد. حرکت کاهشی ین ژاپن نسبتاً محدود است و احتمالاً در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت تا زمانی که بخش بانکی کاملاً شفاف شود، به همین منوال خواهد ماند.

شینیچی اوچیدا، معاون رئیس بانک جدید ژاپن روز چهارشنبه سخنرانی کرد و گفت که بانک مرکزی به سیاست‌های پولی سست فعلی، از جمله کنترل منحنی بازده نگاه خواهد کرد و در صورت لزوم آن را اصلاح خواهد کرد.

آقای اوچیدا گفت: “اگر شرایط مختلف برقرار شود، نوعی تغییر برای کنترل منحنی بازده ممکن است ضروری باشد. اگر شرایط مثبت شود، بدون شک یک تغییر ممکن است.”

BoJ از سال 2016 در تلاش برای دستیابی به تورم پایدار و باثبات 2 درصدی، بازده اوراق قرضه ژاپن را در سطوح بسیار پایین نگه داشته است. در حالی که تورم در ژاپن در حال حاضر حدود 4 درصد است، بانک مرکزی تورم را در سال جاری به زیر هدف (2 درصد) کاهش می دهد.

صحبت نخست وزیر ژاپن درباره افزایش دستمزدها

اوایل امروز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن گفت که دولت می خواهد شکاف دستمزد بین ژاپن و خارج از کشور را کاهش دهد. آقای کیشیدا گفت که “افزایش دستمزدها یکی از سه ستون سرمایه داری جدید خواهد بود” و دولت او “در نظر دارد دستورالعمل هایی را برای مراحلی از جمله افزایش دستمزدها تهیه کند”. دستمزدهای بالاتر در ژاپن به افزایش تورم پایدار کمک می‌کند و ممکن است منجر به تشدید سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا از جمله مهار کنترل منحنی بازدهی شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

USD/JPY در حال حاضر تحت فشار باقی مانده است، زیرا این جفت ارز زیر هر سه میانگین متحرک معامله می شود که یک تنظیم منفی است. حرکت بالاتر، مقاومت اولیه در حدود 132.55 را قبل از توجه به 132.75 و 133.00 پیدا می کند، در حالی که یک خوشه اخیر از پایین ترین سطح در هر طرف 130.45 حمایت اولیه را فراهم می کند.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

image1.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 1% 1%
هفتگی 5% 1% 3%

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 47.76 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.09 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 6.89 درصد کمتر از دیروز و 6.91 درصد بیشتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در معاملات کوتاه مدت نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. معامله گران نت شورت 1.32 درصد کمتر از دیروز و 3.41 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری USD/JPY بیشتر شد.

نظر شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع