USD/JPY با بازگرداندن سود دلار، کاهش می یابد


اقدام قیمت USD/JPY:

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

نحوه معامله USD/JPY

USD/JPY با اعتراض چین به بازارها کاهش یافت

USD/JPY با کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده و افزایش ریسک گریزی تقاضا برای ین امن را تقویت کرد.

از آنجایی که قرنطینه های چین به عنوان یک محرک برجسته احساسات و چشم انداز رشد آینده باقی مانده است، محدودیت های سختگیرانه همچنان مانعی برای اقتصاد جهانی باقی می ماند. پس از بیش از 100 روز قرنطینه در شهرهای متعدد در دومین اقتصاد بزرگ جهان، معترضان خشمگین به خیابان ها ریخته اند و خواستار پایان دادن به سیاست کووید-صفر شده اند.

چین به عنوان موتور اقتصادی برای اقتصادهای آسه آن: SGD، IDR، MYR، PHP

در حالی که جفت ارز اصلی اخیراً به بالاترین سطح خود از سال 1990 صعود کرده است، ناکامی در حفظ بالاتر از بالاترین سطح 21 اکتبر یعنی 151.94، USD/JPY را کاهش داده است. در حالی که سیاست پولی سست ژاپن از ابتدای سال بار سنگینی بر ین وارد کرده است، کاهش سرعت انقباض فدرال رزرو باعث محدود شدن سود بیشتر شده است.

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

فارکس برای مبتدیان

تحلیل فنی USD/JPY

اگرچه ین ژاپن هنوز راه درازی برای حذف ضررهای امسال دارد، اما کاهش 7 درصدی در ماه نوامبر به خرس‌ها این امکان را داد که قیمت‌ها را به زیر سطح حمایت روانی قبلی در 140.00 برسانند. از آنجایی که روند نزولی توانسته کشش پیدا کند، منطقه جدیدی از پشتیبانی فنی در حدود ساعت 138.00 تشکیل شده است.

پس از یک وقفه موقت در زیر خط روند صعودی از حرکت ماه مه، یک شمع فتیله بلند در نمودار روزانه شکل می گیرد. با بازگشت بدنه شمع به بالای خط روند صعودی، یک مانع محکم از حمایت و مقاومت بین 138 و 140 همچنان به وجود می آید.

نمودار روزانه USD/JPY

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

برای تداوم نزولی، نگه داشتن زیر 138 می تواند USD/JPY را به سمت حمایت فیبوناچی حرکت 2022 در 137.253 سوق دهد. از آنجایی که سند اقتصادی این هفته به نقاط مهم داده های ایالات متحده اشاره می کند، داده های ضعیف تر از حد انتظار و افزایش فشار فروش می تواند در را برای کاهش بیشتر به سمت بالاترین سطح 135.16 در سال 2002 باز کند.

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع