USD/JPY با از سرگیری بازدهی خزانه داری ایالات متحده، از داده های PMI آمریکا جهش کرد


چشم انداز USD/JPY:

  • USD/JPY پس از غافلگیری داده های PMI ایالات متحده به سمت بالا می رود
  • قوی فعالیت اقتصادی بازدهی خزانه داری را در سراسر منحنی افزایش می دهد و انتظارات برای نرخ های بهره “بالاتر برای طولانی تر” را زنده می کند.
  • S&P Global Composite PMI در 53.5 در مقابل 52.3 در ماه مارس است، یک فعالیت تجاری نشانه ممکن است شروع به بازگشت کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: چشم انداز قیمت پوند – نشانه های انگیزه صعودی معکوس پیش از یک هفته شلوغ

USD/JPY در اوایل صبح جمعه در حال از دست دادن بود، اما چرخشی 180 درجه ای داشت و مدت کوتاهی پس از باز شدن بازارهای ایالات متحده، با حمایت از داده های اقتصادی بهتر از حد انتظار ایالات متحده، به شدت افزایش یافت. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه جفت در عرض چند دقیقه از 133.55 به 134.35 جهش کرد.

نمودار 5 دقیقه ای USD/JPY

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

برای زمینه، S&P Global Flash US Composite PMI در آوریل از 52.3 قبلی به 53.5 رسید، با فعالیت تجاری خدمات از 52.6 به 53.7 و تولید تولیدی از 49.2 یک ماه قبل به 50.4 صعود کرد. هر دو زیرشاخص PMI نسبت به برآوردهای اجماع، صعودی را شگفت زده کردند.

تقویم اقتصادی ایالات متحده

image2.png

منبع: DailyFX

نتایج کلان انعطاف‌پذیر نرخ‌های خزانه‌داری ایالات متحده را تقویت کرد، به‌ویژه نرخ‌هایی که در انتهای منحنی قرار دارند، زیرا معامله‌گران مسیر سیاست پولی FOMC را کمی بالاتر از روز گذشته قیمت‌گذاری کردند، همانطور که در نمودار زیر منعکس شده است، که چندین قرارداد آتی صندوق‌های فدرال رزرو در سال 2023 را نشان می‌دهد. با بازده ضمنی مربوطه آنها در جهت صعودی روند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

صندوق های آتی FED 2023

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

عملکرد قوی اقتصاد ایالات متحده علیرغم بادهای مخالف متعدد نشان می دهد که این کشور ممکن است بتواند از فرود سخت جلوگیری کند و تورم برای مدت طولانی تری بالا باقی بماند. این به نوبه خود می تواند مانع از کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو شود. در حالی که چشم انداز سیال است و در معرض تغییرات غیرمنتظره است، به نظر می رسد که ستارگان حداقل در کوتاه مدت برای تقویت دلار آمریکا همسو هستند.

در شرایط فعلی، USD/JPY موانع کمتری برای تمدید جهش اخیر خود خواهد داشت، با مقاومت اولیه در 134.75 و به دنبال آن 136.60، یعنی 38.2% اصلاح فیب مربوط به کاهش اکتبر 2022/ژانویه 2023. در صورت عقب نشینی، اولین حمایتی که باید در نظر گرفته شود در 133.75/133.65 و 131.50 پس از آن ظاهر می شود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% -12% -7٪
هفتگی -7٪ 1% -2٪

نمودار فنی USD/JPY

image4.png

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع