USD/JPY بالاتر می رود زیرا افزایش بازده اوراق قرضه جذابیت دلار آمریکا را افزایش می دهد


پیش بینی USD/JPY:

  • USD/JPY در میان افزایش سریع بازدهی خزانه داری ایالات متحده، سطح کلیدی فناوری را افزایش می دهد و به چالش می کشد
  • را ین ژاپن می تواند ضعف را در برابر گسترش دهد دلار آمریکا اگر انتظارات برای نرخ پایانی فدرال رزرو همچنان به سمت بالاتر حرکت کند
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای تماشا می‌پردازد دلار آمریکا/JPY این هفته

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: S&P 500 با بهبود PMI ایالات متحده سقوط کرد، انعطاف پذیری اقتصادی بازدهی خزانه داری را افزایش داد

دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه‌گیری می‌شود، در روز سه‌شنبه، با افزایش ریسک و افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده، به طور متوسط ​​رشد کرد و نزدیک به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته باقی ماند. در همین حال، USD/JPY با افزایش بیش از 0.5 درصدی به 134.90 رسید در معاملات بعد از ظهر در طول جلسه نیویورک، فقط یک لمس کمتر از مقاومت فنی مهم ایجاد شده توسط سطح روانی 135.00.

پس از فروش در اواخر سال 2022، USD/JPY همزمان با افزایش بازدهی خزانه داری، شروع به بهبودی با سرعتی سریع کرده است. تا چند هفته پیش، معامله گران متقاعد شده بودند که فدرال رزرو چرخه صعود خود را در سه ماهه اول متوقف می کند و در نیمه دوم سال کاهش نرخ بهره را آغاز می کند، اما این انتظارات به دنبال آمار اشتغال قوی و داده های ثابت CPI کاهش یافته است.

ثابت شده است که بازار کار ایالات متحده بسیار انعطاف پذیرتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد، و این خطر را افزایش داد که فشار دستمزدها می تواند به سمت بالا باقی بماند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که در بحبوحه قیمت‌های بالای سرسختانه در بخش خدمات، چشم‌انداز تورم کمتر از پیش‌بینی‌شده تغییر می‌کند. در مقابل این پس‌زمینه، فدرال رزرو چاره‌ای جز ادامه افزایش نرخ‌های بهره در ماه‌های آینده نداشته باشد و از چرخش سیاست پولی به این زودی جلوگیری کند.

نرخ ضمنی و بازده خزانه 2023 Fed Funds Futures

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

با افزایش نرخ پایانه فدرال رزرو روز به روز (در حال حاضر در 5.35٪ همانطور که در بالا نشان داده شده است)، دلار آمریکا می تواند بهبود خود را در کوتاه مدت، به ویژه در برابر بازده های پایین مانند ین ژاپن، افزایش دهد. این بدان معناست که USD/JPY ممکن است در این ماه قبل از توقف برای برخی اقدامات تثبیت قیمت، صعودی بیشتری داشته باشد.

از نظر تحلیل تکنیکال، USD/JPY به دنبال افزایش های اخیر به طور پیوسته به سطح 135.00 نزدیک می شود. اگر این جفت ارز بتواند قاطعانه از این سد عبور کند، خریداران می توانند در کوتاه مدت به 136.65 حمله کنند، یک مقاومت فنی بزرگ که توسط میانگین متحرک ساده 200 روزه و اصلاح فیب 38.2 درصدی رکود اکتبر 2022/ژانویه 2023 ایجاد شده است. با قدرت بیشتر، تمرکز به 138.25 تغییر می کند.

از طرف دیگر، اگر فروشندگان بازگشته و جرقه برگشت نزولی را ایجاد کنند، حمایت اولیه حول کنترل 133.00 قرار دارد. در زیر این طبقه، میانگین متحرک ساده 50 روزه و پس از آن 129.75 مورد توجه قرار می گیرد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% 0% 0%
هفتگی 7% 15% 12%

نمودار فنی USD/JPY

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع