USD/JPY افزایش قدرت دلار آمریکا و ضعف ین


USD/JPY قیمت و تجزیه و تحلیل نمودار

  • فرماندار جدید BoJ از روز اول دستش پر است.
  • قدرت دلار آمریکا USD/JPY را به بالاترین سطح شش هفته اخیر سوق داد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

کازوئو اوئدا، نامزدی دولت ژاپن برای تبدیل شدن به رئیس بعدی بانک ژاپن (BoJ)، هنگامی که در 8 آوریل از هاروهیکو کورودا، رئیس فعلی فعلی، هاروهیکو کورودا را بر عهده بگیرد، مجموعه پیچیده ای از مشکلات را به ارث خواهد برد. تورم سالانه ژاپن در دسامبر به 4 درصد رسید. بالاترین سطح از ژانویه 1991 است، در حالی که رشد سه ماهه چهارم انتظارات سالانه 2% را از دست داد و در عوض با 0.6% اندک رشد کرد.

image1.png

تورم ژاپن – نمودار 25 ساله

image2.png

رئیس جدید بانک مرکزی باید تصمیم بگیرد که بانک مرکزی چه زمانی و تا چه اندازه باید سیاست پولی فوق‌العاده سست خود را کاهش دهد تا تورم را کنترل کند و در عین حال اجازه دهد که به اندازه کافی سستی پولی برای رشد اقتصاد ایجاد کند. همانطور که کشورهای دیگر اخیرا دریافته اند، زمانی که تورم ریشه دوانده است، به تدریج کاهش آن سخت تر می شود. در حالی که بعید است که رئیس جدید BoJ در اولین روز ریاست خود اعلامیه ای ارائه کند، به احتمال زیاد اخبار مربوط به تغییرات احتمالی در سیاست به زودی پس از شروع پست پنج ساله آقای اوئدا منتشر خواهد شد.

USD/JPY از اواسط ژانویه در حال افزایش بوده است، زیرا معامله گران تلاش می کنند تا هرگونه تغییر یا درجه سیاست پولی ژاپن در برابر دلار آمریکا را که پس از گزارش قوی اخیر مشاغل ایالات متحده جان تازه ای یافته است، در نظر بگیرند. NFP). USD/JPY به سطوحی که آخرین بار در 6 ژانویه مشاهده شده بود بازگشته است و همچنان به الگوی کوتاه مدت و صعودی از اوج های بالاتر ادامه می دهد. این جفت از هر دو dma 20 و dma 50 و مقاومت کوتاه مدت در برابر سه پرینت بالای اخیر بین 134.50 و 134.80 شکسته است.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY – 15 فوریه 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 4% 2% 3%
هفتگی -4٪ 14% 5%

معامله گران خرده فروشی بلاتکلیف هستند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 43.50 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.30 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 6.39 درصد بیشتر از دیروز و 3.25 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در معاملات کوتاه مدت 1.30 درصد است. نت شورت معامله گران 0.78 درصد کمتر از دیروز و 10.18 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز کمتر خالص است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری USD/JPY بیشتر شد.

نظر شما در مورد USD/JPY – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع