USD/JPY اسکن 130 پیش از فدرال رزرو


تجزیه و تحلیل USD/JPY و نکات صحبت

  • همه به داده های اقتصادی ایالات متحده و تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره نگاه می کنند.
  • آیا فدرال رزرو به لفاظی های جنگ طلبانه خود پایبند خواهد بود؟
  • تجزیه و تحلیل فنی حاکی از چرخش در USD/JPY است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی ین ژاپن

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

حرکت اخیر جفت ارز USD/JPY رویکرد محتاطانه ای را که توسط فعالان بازار اتخاذ شده است، با نزدیک شدن به تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره برجسته می کند (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید). به نظر می‌رسد که روایت «با فدرال‌رزرو نجنگید» پس از راهنمایی‌های رو به جلو و مقامات فدرال رزرو تا حد زیادی از دیدگاه‌های جنگ‌طلبانه‌شان نادیده گرفته شدند، به قیمت‌گذاری بازار بازگشته است. نرخ پایانی 5 درصدی برای سال 2023 تا حد زیادی به دلیل کاهش تورم در ایالات متحده موضوعی بحث برانگیز بوده است، اما با توجه به بازار کار قوی و تورم که از سطح هدف آنها فاصله زیادی دارد، ممکن است در اواخر امروز جا برای یک شگفتی صعودی وجود داشته باشد. برخی از داده‌های کلیدی قبل از تصمیم‌گیری نرخ انتظار می‌رود، از جمله تغییرات استخدامی PMI تولید ISM و ADP، اما تمرکز احتمالاً بر روی کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلامیه باقی خواهد ماند.

تقویم اقتصادی JPY

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

سناریوی محتمل 25 واحد در ثانیه (همانطور که در حال حاضر قیمت گذاری شده است) خواهد بود، اما جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، کاهش نرخ بهره را در اواخر سال رد می کند و در حالی که تلاش می کند اعتبار آن را حفظ کند، به مسیر “مبارزه با تورم” ادامه می دهد.

تحلیل فنی USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه USD/JPY اکنون در بالای (مقاومت) کانال نزولی اخیر همزمان با 130.00 سطح روانی واگرایی مثبت/ صعودی همچنان در جریان است و می تواند شاهد حمایت گاوها از حرکت رو به بالا باشد که به نتیجه فدرال رزرو بستگی دارد.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

IG CLIENT SENTIMENT HESITANT

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر نسبت به USD/JPY خالص کوتاهی دارند 57% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم که نشان‌دهنده صعود بیشتر این جفت است، با این حال، تغییر خالص در موقعیت‌های بلند و کوتاه منجر به یک تمایل آزمایشی می‌شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع