USD/JPY ارتفاع را از دست می دهد و برای پشتیبانی فرو می رود، AUD/USD مقاومت آهنین را نادیده می گیرد


توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY در روز پنجشنبه زیان سنگینی را ثبت کرد که در معاملات بعدازظهر حدود 0.5 درصد کاهش یافت، یک روز پس از اینکه فدرال رزرو توقف احتمالی افزایش نرخ بهره را پس از 500 واحد کاهش تجمعی از مارس 2022 اعلام کرد. در حالی که بازار سهام ایالات متحده در زیر آب قرار دارد، که به دلیل مشکلات و نگرانی های بخش بانکی کاهش یافته است بانک های منطقه ای بیشتری به زودی گرد و غبار را گاز خواهند گرفت.

از نظر تحلیل تکنیکال، USD/JPY پس از تلاش ناموفق برای بازپس گیری اوج های سال 2023 که در ماه مارس ایجاد شد، به طور قابل توجهی عقب نشینی کرده است. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، فروشندگان به طور موثر گاو نر را از منطقه 137.95 دفع کردند و زمینه را برای کاهش شدید طی سه روز گذشته فراهم کردند.

با بازگشت خرس‌ها به کنترل بازار، این جفت ارز به حمایت تلاقی در 134.00/133.75 نزدیک‌تر شده است، جایی که میانگین متحرک ساده 50 روزه با خط روند صعودی کوتاه‌مدت و اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی رالی ژانویه تا مارس مطابقت دارد. . برای امید به از سرگیری روند صعودی اخیر، این کف باید حفظ شود، در غیر این صورت کاهش بیشتر به سمت 131.70 می تواند در کارت باشد.

در صورت برگشت صعودی سطوح فعلی، مقاومت اولیه نزدیک به علامت روانی 135.00 رقم گرد است. برای احیای حرکت مثبت و داشتن شانس ثابت برای بازپس گیری میانگین متحرک ساده 200 روزه در کوتاه مدت، یک حرکت پایدار بالاتر از این مانع فنی لازم است.

نمودار فنی USD/JPY

تصویری از صفحه نمایش رایانه شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

AUD/USD TECHNICAL Analysis

دلار استرالیا نتوانست از تصمیم فدرال رزرو برای نشان دادن قوی اینکه نرخ معیار آن به اوج چرخه خود رسیده است، سرمایه گذاری کند. اگرچه AUD/USD موفق شد روز پنجشنبه افزایشی داشته باشد، اما پیشرفت آن بسیار اندک بود، زیرا خلق و خوی نزولی مرتبط با تحولات بانک های منطقه ای ایالات متحده اشتها را برای ارزهای پرریسک تر کاهش داد و از افزایش معنی دارتر جلوگیری کرد.

اگر نوسانات در واکنش به تحولات جاری بخش بانکی در ایالات متحده افزایش یابد، دلار استرالیا با توجه به دلار آمریکا کار سختی خواهد داشت. حساسیت بالا به روندهای ریسک اساسی و احساسات جهانی. به همین دلیل، توجه به سرفصل های بازار که از ایالات متحده می آیند بسیار مهم است

از نقطه نظر فنی، AUD/USD در یک مقطع حساس قرار دارد، با مقاومت خوشه ای تست جفت، از 0.6700 تا 0.6740 کشیده شده است، جایی که دو خط روند اصلی با میانگین متحرک ساده 200 روزه و 38.2% اصلاح فیبوناچی از فروش 2022 همگرا می شوند. .

نبرد بین گاوها و خرس ها باید در منطقه 0.6700/0.6740 شدید باشد، اما اگر اولی بر دومی غلبه کند و باعث شکست شود، سوگیری تجاری گسترده تر برای استرالیا سازنده تر خواهد بود و راه را برای صعود احتمالی به سمت 0.6800 هموار می کند. به دنبال آن 0.6890.

از طرف دیگر، اگر قیمت ها به دلیل مقاومت فنی رد شوند و نزول خود را از سر بگیرند، حمایت اولیه روی 0.6580 باقی می ماند. خریداران باید به هر قیمتی از این کف دفاع کنند، در غیر این صورت یک عقب‌نشینی عمیق‌تر به سمت 0.6515 می‌تواند در کوتاه‌مدت انجام شود.

نمودار فنی AUD/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار AUD/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع