USD/CNH حدود 20 روز SMA جلوتر از CPI چین، PPI معامله می شود


یوان چین، USD/CNH، قیمت های مصرف کننده چین، سنگ آهن، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • پس از سقوط سهام در نیویورک، معامله گران آسیا و اقیانوسیه برای نوسانات آماده می شوند
  • چاپ CPI جولای چین به بالاترین سطح از آوریل 2020 رسیده است
  • معامله گران USD/CNH در حدود SMA 20 روزه به عنوان حمایت از خط روند چشمگیر هستند

چشم انداز روز چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای آسیا-اقیانوسیه پس از سقوط یک شبه سهام در نیویورک، آماده یک جلسه بدون ریسک هستند. شاخص Nasdaq-100 (NDX) 1.15% زیان کرد زیرا معامله گران سهام سازنده تراشه را به دنبال کاهش پیش بینی درآمد از سوی Micron، بزرگترین تولید کننده تراشه حافظه ایالات متحده، فروختند. دلار آمریکا در برابر دلار استرالیا حساس به ریسک افزایش اندکی ثبت کرد.

قیمت سنگ آهن در چین پس از معاملات کوتاه مدت بالای 110 دلار در هر تن کاهش یافت. پس از گزارش چین 828 مورد محلی کووید برای 8 آگوست، ماده فلز ساز کاهش یافت، بیش از ده استان را در بر می گیرد. استان جنوبی هاینان و استان تبت حاوی تعداد زیادی از این موارد بودند که مقامات محلی را مجبور کرد تا دستور آزمایش دسته جمعی و بسته شدن برخی از موسسات عمومی را بدهند.

معامله گران در حال آماده شدن برای داده های تورم خارج از چین در ماه جولای هستند. انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) جولای به 2.9 درصد بر اساس سال به سال افزایش یابد. این رقم نسبت به 2.5 درصد در ژوئن و بزرگترین افزایش از آوریل 2020 افزایش خواهد یافت. چاپ داغ تر از حد انتظار، هدف تورم 3 درصدی چین را به چالش می کشد، که می تواند تلاش های دولت و بانک مرکزی چین برای حمایت از رشد را برای تسهیل کاهش دهد. یوان چین ممکن است در چاپ داده ها ضعیف شود، اما بیشتر این سودها احتمالاً ناشی از افزایش قیمت هاگ در ماه جولای است. گفته می شود، اگر CPI از برآوردها پیشی بگیرد، ممکن است بازارها یوان یا سایر دارایی های مرتبط با چین را مجازات نکنند.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه جولای از 9.1 درصد در سال به 8.7 درصد کاهش یافته است. کاهش قیمت بنزین و نفت خام احتمالاً به کاهش رشد سبد قیمت کمک کرده است. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که عدد اصلی – معیاری که قیمت غذا و انرژی را کاهش می‌دهد – از 5.9 درصد در سال به 6.1 درصد افزایش یابد. این سنج ممکن است تأثیر بیشتری بر شرط بندی های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو داشته باشد. یک عدد داغ‌تر از حد انتظار می‌تواند باعث کاهش بیشتر شرط‌بندی فدرال رزرو برای سال 2023 شود و باعث کاهش قیمت سهام شود.

بانک تایلند امروز در حال افزایش نرخ بنچمارک خود است که برای اولین بار در نزدیک به پنج سال گذشته خواهد بود. USD/THB یک شبه بیش از 0.5% سقوط کرد و این جفت ارز را به پایین ترین سطح از اوایل جولای رساند. به گفته این شرکت، شرکت تجارت الکترونیک چینی علی بابا مجوز عرضه اولیه خود را در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ دریافت کرد. این اخبار ممکن است از قیمت سهام چین حمایت کند.

رویدادهای مهم 10 آگوست:

ژاپن – PPI سالانه (ژوئیه)

فیلیپین – شاخص قیمت خرده فروشی در سال (آوریل)

تایلند – اعتماد مصرف کننده (ژوئیه)

تایلند – تصمیم نرخ بهره

چشم انداز فنی USD/CNH

USD/CNH در این هفته حدود 0.10 درصد پایین‌تر است و قیمت‌ها در حدود میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) معامله می‌شوند. اگر خرس‌ها به زیر سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصد بروند، یک خط روند حمایتی از پایین‌ترین نوسان ژوئن ممکن است زیربنای قیمت‌ها باشد. کاهش قیمت ممکن است باعث شود که قیمت‌ها نسبت به دستاوردهای پنج ماه گذشته کاهش یابد.

نمودار روزانه USD/CNH

نمودار یوان چین

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع