USD/CAD چشم انداز صعودی به دنبال افزایش نرخ Dovish BoC


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

خوانده شده ترین: پیش بینی دلار کانادا: USD/CAD برای صعود بیشتر آماده به نظر می رسد، تصمیم نرخ بانک مرکزی آمریکا کلیدی است

USD/CAD چشم انداز بنیادی

دلار کانادا به دنبال افزایش 50 واحدی در ثانیه توسط بانک مرکزی کانادا، از رشد روز گذشته در برابر دلار آمریکا تسلیم شد. USD/CAD بلافاصله پس از اعلام این خبر 60 پیپ افت کرد قبل از اینکه در جلسه آسیایی و در بازار آزاد اروپا صعود کرد، در حال حاضر فقط کمتر از بالاترین سطح یک ماهه در حدود 1.37000 معامله می شود.

بانک مرکزی کانادا اعلام کرد که چرخه پیاده روی ممکن است به پایان خود نزدیک شود زیرا با نشانه هایی از رکود اقتصادی سروکار دارد. لونی با فشار بیشتری روبرو شد زیرا قیمت نفت همچنان به کاهش خود ادامه می دهد و پایین ترین سطح YTD را به دلیل ترس از تقاضا و رکود نشان می دهد. این منجر به بازگشت تقاضای بهشتی شد که دلار آمریکا را در حالت تهاجمی نگه داشت و قیمت های بالاتر برای این جفت ارز محتمل تر به نظر می رسید.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مبانی تجارت برک آوت

دسته ای از داده های اخیر ایالات متحده نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را برای مدت طولانی تری افزایش دهد، حتی اگر با افزایش های کوچکتر باشد. این نوید خوبی برای دلار کانادا نیست زیرا ادامه روند صعودی توسط FED و توقف بانک کانادا می تواند USD/CAD را با ورود به سال جدید افزایش دهد. فردا PPI ایالات متحده و همچنین داده های احساسات مصرف کننده میشیگان را به ارمغان می آورد که می تواند مقداری قدرت دلار را افزایش دهد و شاید حرکت بالاتر برای USD/CAD را تسهیل کند.

رابط کاربری گرافیکی، توضیحات برنامه به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

از منظر فنی، USD/CAD در بالاترین حد یک ماهه معامله می‌شود و شمع روزانه بسته می‌شود به‌عنوان شمعدان doji که درجاتی از عدم تصمیم‌گیری را برجسته می‌کند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، این جفت در حال حاضر در حال آزمایش بالای الگوی گوه است و با توجه به بسته شدن روزانه دیروز، می تواند قبل از شکستن بالاتر، یک تثبیت جزئی یا حتی یک عقب نشینی را مشاهده کند. حمایت بیشتر از این روایت، نشست هفته آینده فدرال رزرو است که می تواند شاهد باشد که با نزدیک شدن به جلسه، افزایش دلار در حاشیه باقی بماند. یک اصلاحی ممکن است در MA 50 روزه حول و حوش 1.35700 حمایت پیدا کند و یک شکست پایین تر، آزمایش خط روند صعودی الگوی گوه را باز کند.

از طرف دیگر، شکستن صعودی الگوی گوه می‌تواند منجر به افزایش صعودی در حدود 250 پیپ فرد شود. برای تکمیل یک حرکت در آن اندازه USD/CAD ممکن است نیاز به یک کاتالیزور مانند تصمیم FOMC باشد که هفته آینده انجام می شود.

USD/CAD نمودار روزانه، 8 دسامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

داده های احساسات مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر در USD/CAD کوتاه هستند و 68٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه هستند نشان می‌دهد که USD/CAD ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع