USD/CAD پیش از گزارش PCE ایالات متحده، از تازه سالانه بالا می‌رود


نقاط صحبت دلار کانادا

USD/CAD سری بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌ها را نسبت به هفته گذشته ثبت می‌کند زیرا به شدت از بالاترین سطح سالانه (1.3833) تغییر می‌کند، اما افزایش در شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE) ایالات متحده ممکن است نرخ ارز را به عنوان فدرال حفظ کند. رزرو سیاست محدود کننده ای را دنبال می کند.

USD/CAD پیش از گزارش PCE ایالات متحده، از تازه سالانه بالا می‌رود

به نظر می رسد که افزایش اخیر دلار/کادر کانادا پس از پاک کردن اوج ژوئیه 2020 (1.3646) متوقف شده است، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) از یک قرائت شدید عقب نشینی می کند، با حرکت به زیر 70 در نوسانگر که زمینه را برای عقب نشینی بزرگتر افزایش می دهد. در نرخ ارز به عنوان سیگنال فروش کتاب درسی شکل می گیرد.

با این حال، به روز رسانی PCE ایالات متحده ممکن است یک واکنش صعودی در گرین‌بک ایجاد کند، زیرا انتظار می‌رود قرائت اصلی، سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، از 4.6 درصد در سال در ماه قبل به 4.7 درصد در ماه آگوست افزایش یابد و نشانه‌هایی از آن باقی بماند. رشد قیمت ممکن است کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) را مجبور کند تا رویکرد خود را در مبارزه با تورم حفظ کند زیرا بانک مرکزی سیاست محدودکننده ای را دنبال می کند.

در نتیجه، دلار آمریکا ممکن است به عملکرد بهتر از همتای کانادایی خود ادامه دهد زیرا خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) مسیر تندتری را برای نرخ صندوق های فدرال رزرو منعکس می کند و USD/CAD ممکن است در طول باقیمانده سال روند صعودی را نشان دهد. به نظر می رسد بانک کانادا (BoC) در مسیر اجرای افزایش کمتر نرخ بهره در ماه های آینده است.

کندی اخیر در شاخص قیمت مصرف کننده کانادا (CPI) ممکن است BoC را تشویق کند تا چرخه پیاده روی خود را متوقف کند زیرا مقامات “انتظار دارند اقتصاد در نیمه دوم سال جاری تعدیل شود” و باید دید که فرماندار تیف مکلم و شرکت دستورالعمل آینده را در جلسه بعدی در 26 اکتبر تغییر خواهد داد زیرا بانک مرکزی قرار است گزارش به روز شده سیاست پولی (MPR) را منتشر کند.

تا آن زمان، تحولات ناشی از ایالات متحده ممکن است USD/CAD را تحت تاثیر قرار دهد زیرا فعالان بازار احتمال افزایش 75 واحدی دیگر نرخ بهره فدرال رزرو را محاسبه می کنند، اما افزایش بیشتر در نرخ ارز ممکن است به شیب تمایلات خرده فروشی مانند رفتاری که در اوایل سال جاری مشاهده شد، دامن بزند.

گزارش IG Client Sentiment نشان می‌دهد که در حال حاضر تنها 29.80 درصد معامله‌گران دارای دلار آمریکا/کادر دلار کانادا هستند که نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 2.36 به 1 است.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به روز گذشته 1.33 درصد و نسبت به هفته گذشته 19.72 درصد کاهش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران نت شورت نسبت به روز گذشته 1.47 درصد و نسبت به هفته گذشته 15.17 درصد کاهش داشته است. کاهش در پوزیشن لانگ خالص در حالی رخ می دهد که USD/CAD به شدت از بالاترین قیمت سالانه (1.3833) معکوس شده است، در حالی که کاهش سود خالص کوتاه مدت کمک چندانی به کاهش رفتار ازدحام نکرده است، زیرا 30.45 درصد معامله گران در این جفت ارز خالص بودند. هفته گذشته

با این اوصاف، به‌روزرسانی PCE ایالات متحده ممکن است USD/CAD را تقویت کند در صورتی که چاپ داده‌ها گمانه‌زنی‌ها را برای افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره فدرال رزرو افزایش دهد، اما حرکت به زیر ۷۰ در شاخص قدرت نسبی (RSI) زمینه را برای عقب‌نشینی بزرگ‌تر افزایش می‌دهد. نرخ ارز به عنوان سیگنال فروش کتاب درسی شکل می گیرد.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط دیوید سانگ

نمودار روزانه نرخ USD/CAD

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/CAD با عقب نشینی از بالاترین سطح سالانه (1.3833) مجموعه ای از اوج و پایین های بالاتر را نسبت به هفته گذشته ثبت می کند، و تحولات احتمالی در شاخص قدرت نسبی (RSI) ممکن است به عقب نشینی بیشتر در نرخ ارز اشاره داشته باشد، اگر نوسان ساز باشد. مبارزه برای حفظ در قلمرو بیش از حد خرید.
  • فقدان مومنتوم برای نگه داشتن بالاتر از منطقه 1.3630 (38.2% اصلاحی) تا 1.3660 (78.6% گسترش) ممکن است USD/CAD را به سمت 1.3540 (23.6% اصلاحی) با شکست/بستن به زیر سطح باز شدن منطقه 1.3460 (61.8% اصلاحی) بازگرداند. از دسته 1.3400 (23.6% گسترش) بالا بروید.
  • با این حال، USD/CAD ممکن است تا زمانی که RSI بالاتر از 70 باشد، با حرکت به بالای 1.3630 (38.2% اصلاحی) به 1.3660 (78.6% انبساط) که کنترل 1.3800 (161.8% انبساط) را به عقب برگرداند، ممکن است به افزایش خود ادامه دهد. رادار

استراتژی های معاملاتی و مدیریت ریسک

تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر

توصیه شده توسط دیوید سانگ

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع