USD/CAD در مقاومت فیبوناچی متزلزل می شود زیرا USD/JPY باعث حرکت در پشتیبانی خط روند می شود


پیش بینی USD/CAD و USD/JPY:

  • USD/CAD پس از رسیدن به یک منطقه مقاومت فنی کلیدی، با گاو نر و خرس برای کنترل بازار می جنگند
  • USD/JPY سرها پایین می آیند و پشتیبانی خط روند را به چالش می کشند زیرا فروشندگان به یک شکست احتمالی چشم دوخته اند
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی می پردازد تا در روزهای آینده به آن توجه داشته باشید

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا و نقره بیشتر شد، بازده اوراق قرضه دولتی به دلیل ترس از رکود کاهش یافت

تحلیل فنی USD/CAD

USD/CAD در روز چهارشنبه علی‌رغم ضعف گسترده دلار آمریکا در فضای FX، تا حد زیادی ثابت بود، و بین سود و زیان کوچک نزدیک به سطح 1.3633، منطقه مقاومت کلیدی، در نوسان بود. عدم جهت گیری ممکن است به دلیل بلاتکلیفی بازار پس از رالی قوی این جفت ارز در روزهای اخیر باشد، که شاهد افزایش نرخ ارز تقریباً 2.6 درصد در کمتر از 10 جلسه معاملاتی بود، بنابراین توقف از نقطه نظر فنی منطقی است.

در هر صورت، با توجه به نگرانی‌های فزاینده رکود اقتصادی، ارزهای با شرایط بتا بالا ممکن است در کوتاه‌مدت ضعیف عمل کنند و محیطی منفی برای دلار کانادا ایجاد کنند، به‌ویژه اگر آشفتگی بازار تشدید شود. در این زمینه، USD/CAD در موقعیت مناسبی برای گسترش پیشروی خود در ماه آینده قرار دارد.

برای اطمینان بیشتر در سناریوی صعودی، این جفت ارز باید به زودی مقاومت تلاقی 1.3645 را برطرف کند، یک مانع فنی کلیدی که در آن مقاومت خط روند کوتاه مدت با اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی عقب نشینی مارس/آوریل همسو می شود. اگر این سقف شکسته شود، خریداران می توانند جرأت پیدا کنند تا به 1.3700 حمله کنند و به دنبال آن به اوج های سال 2023 حمله کنند.

برعکس، اگر USD/CAD از سطوح فعلی رد شود و کنترل قیمت را دوباره به دست آورد، اولین حمایتی که باید در نظر گرفته شود در 1.3580 ظاهر می شود که با میانگین متحرک ساده 50 روزه مطابقت دارد. اگر این طبقه خارج شود، هدف نزولی بعدی که باید مراقب آن بود، در نزدیکی دسته روانشناختی 1.3500 قرار می گیرد.




از مشتریان هستند خالص طولانی




از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -13٪ 16% 4%
هفتگی -35٪ 40% 0%

نمودار فنی USD/CAD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/CAD با استفاده از TradingView تهیه شد

تحلیل فنی USD/JPY

در حالی که دلار آمریکا در برابر ارزهای بتای بالا در طول دوره‌های ریسک افزایش می‌یابد، این پویایی اغلب در برابر ین ژاپن که یک دارایی امن نیز محسوب می‌شود، رخ نمی‌دهد. به همین دلیل، USD/JPY نسبت به تفاوت نرخ بهره بین ایالات متحده و ژاپن حساس تر است.

با توجه به تحلیل تکنیکال، USD/JPY در روزهای اخیر پس از شکست در بالای مقاومت 134.80، شروع به عقب‌نشینی کرده است، نشانه‌ای از این که گاوها ممکن است در میان فرسودگی حرکت صعودی در حال نجات باشند.

با حرکت این جفت به سمت حمایت خط روند در 133.00، فروشندگان ممکن است در موقعیت بهتری برای به دست آوردن مجدد دست بالا قرار بگیرند، اگر بتوانند قیمت ها را به زیر آن کف برسانند. اگر این سناریو اجرا شود، USD/JPY می‌تواند به شدت پایین‌تر بیاید و سطح 131.00 را در کوتاه مدت به چالش بکشد.

برعکس، اگر USD/JPY دوباره بازگشت خود را از سر بگیرد و قیمت بالاتری داشته باشد، می تواند با مقاومت 134.80 مواجه شود، اما اگر شکست این بار رخ دهد، شتاب خرید می تواند تسریع شود و راه را برای صعود به سمت 136.60، یعنی اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصدی اکتبر هموار کند. فروش 2022/ژانویه 2023.




از مشتریان هستند خالص طولانی




از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -5٪ -3٪ -4٪
هفتگی -3٪ -9٪ -6٪

نمودار فنی USD/JPY

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد





منبع