USD/CAD در خطر سقوط با افزایش قیمت نفت، چشم انداز دلار کانادا در حال حاضر صعودی است


چشم انداز دلار کانادا:

  • USD/CAD با بهبود وضعیت بازار، عقب نشینی عمیق تر می شود روغن بهبودی خود را تمدید می کند
  • را دلار کانادایی در حال حاضر چشم انداز فنی سازنده ای را حفظ کرده است
  • ارزهای بتا بالا، با این حال، در موقعیتی آسیب پذیر و حساس به تغییرات در احساسات جهانی پس از آشفتگی اخیر در بخش بانکی ایالات متحده قرار دارند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 28% -21٪ 1%
هفتگی 60% -32٪ 0%

بیشترین خوانده شده: چشم انداز دلار آمریکا: مسیر کمترین مقاومت پس از کنار گذاشتن دیدگاه هاوکیش توسط فدرال رزرو پایین تر است

دلار کانادا در روزهای اخیر در بحبوحه بهبود روحیه و کاهش چشم‌انداز سیاست پولی فدرال رزرو پس از آشفتگی در بخش بانکی ایالات متحده، که منجر به شکست دو وام‌دهنده متوسط ​​منطقه‌ای شد، در روزهای اخیر تقویت شده است. این ماه (SVB و SBNY).

لونی همچنین از بهبود در بازارهای انرژی سود برده است، به طوری که نفت خام حدود 15 درصد نسبت به پایین ترین سطح خود در 20 مارس در پاسخ به خطرات اختلال در عرضه در خاورمیانه افزایش یافته است. کانادا صادرکننده عمده هیدروکربن است، بنابراین ارزش پول این کشور با افزایش قیمت سوخت های فسیلی به دلیل شرایط تجارت بهتر، افزایش می یابد.

در مقابل این پس‌زمینه، USD/CAD بیش از 1.2% در این هفته سقوط کرده است و در حال حاضر نزدیک به سطح 1.3575 معامله می‌شود، در حالی که نرخ ارز در روز چهارشنبه در بحبوحه سوگیری ریسک در وال استریت، لحن نزولی ملایمی را نشان داد.

با کاهش تقاضا برای دارایی های امن و بازگشت کالاهای کلیدی، دلار کانادا ممکن است در کوتاه مدت افزایش بیشتری داشته باشد، اما فضای گسترده تر FX با بتا بالا در موقعیتی آسیب پذیر باقی خواهد ماند و نسبت به تغییرات در احساسات جهانی حساس خواهد بود، که می تواند ضعیف شود. در یک چشم بر هم زدن.

از دیدگاه فنی، USD/CAD به سمت یک طبقه کلیدی در منطقه 1.3540-1.3520 نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه عقب نشینی کرده است. اگر فروشندگان بتوانند جفت را به زیر این منطقه برسانند و به یک شکست قاطع دست یابند، شتاب فروش می‌تواند تسریع شود و راه را برای افت به سمت حمایت خط روند در 1.3430 هموار کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران دوباره کنترل بازار را به دست آورند و یک حرکت صعودی معنی‌دار ایجاد کنند، مقاومت اولیه حول کنترل روانی 1.3700 است. در یک شکست از بالا، تمرکز به بالاترین سطح سال 2023 تغییر می کند، فقط یک لمس زیر 1.3865.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

فارکس برای مبتدیان

نمودار فنی USD/CAD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار فنی USD/CAD با استفاده از TradingView تهیه شده است

منبع