USD/CAD تسلیم پس از سود CPI، کجا بعدی؟


نکات کلیدی CPI کانادا:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

تورم کل کانادا در ماه ژوئن به 2.8 درصد کاهش یافت که بالاتر از برآوردهای 3 درصدی بود. کاهش تورم نسبتاً گسترده بود و قیمت گاز پیشرو بود. بدون احتساب بنزین، تورم کل در ژوئن 4.0 درصد بود، پس از افزایش 4.4 درصدی در ماه می. قیمت مواد غذایی همچنان یک نگرانی است، چیزی که ما در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شاهد آن هستیم و به ویژه بریتانیا با افزایش قیمت مواد غذایی دست و پنجه نرم می کند.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

به صورت ماهانه، CPI در ماه ژوئن 0.1% افزایش یافت، پس از افزایش 0.4% در ماه می. تورهای مسافرتی پس از کمک به افزایش در ماه می، فشار نزولی بر شاخص همه اقلام ماهانه در ماه ژوئن وارد کردند. بر اساس ماهانه تعدیل فصلی، CPI نیز 0.1 درصد افزایش یافت.

تورم اصلی سالانه کانادا، که هزینه‌های غذا و انرژی را شامل نمی‌شود، در ژوئن 2023 به کمترین میزان در 2 سال گذشته یعنی 3.2 درصد کاهش یافت که از 3.7 درصد در ماه می و کمتر از پیش‌بینی‌های بازار 3.5 درصد بود. در مثبت دیگری برای بانک کانادا (BoC) PPI MoM نیز با فاصله کمی کاهش یافت و به 0.6-% رسید که نشان می دهد کاهش بیشتر فشار قیمت ها در افق باقی می ماند. نتیجه داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت بازار پول با احتمال 22 درصدی افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در ماه سپتامبر، از 25 درصد قبل از داده‌های تورم کاهش یافته است.

image2.png

منبع: آمار کانادا

به دنبال BoC و رزرو فدرال ایالات متحده

با ورود به جلسه 12 ژوئیه، همه نگاه ها به بانک کانادا (BoC) معطوف بود زیرا بانک مرکزی راه را برای بانک های مرکزی در چرخه انقباض پیش می برد. غافلگیری در جلسه قبلی، افزایش 25 واحدی بر ثانیه در جلسه ژوئیه صرفاً یک امر رسمی بود و فعالان بازار تا حد زیادی آن را قبل از جلسه قیمت گذاری کردند. با توجه به داده‌های تورم امروز، آیا شاهد اوج نرخ‌ها از BoC بوده‌ایم؟ این سوال پیچیده ای است به ویژه در پاسخ به هشداری که فرماندار مکلم صادر کرد که احساس کرد کند شدن تورم ممکن است شروع به توقف کند و بیشتر از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد طول بکشد. چاپ امروز احتمالا با لبخندی از طرف فرماندار مواجه خواهد شد و می تواند نشان دهنده پایان افزایش نرخ بهره از بانک مرکزی باشد.

سیاستگذاران فدرال رزرو علیرغم نشانه های مثبت کاهش تورم، نسبتاً تندرو هستند. به نظر می رسد بازارها فکر می کنند که افزایش در نشست آتی FOMC در 26 جولای می تواند پایانی برای فدرال رزرو باشد. در کوتاه‌مدت با فدرال‌رزرو که انتظار می‌رود اواخر این ماه افزایش یابد، USDCAD می‌تواند پیش از فروش بازدهی فشار، سودهای کوتاه‌مدتی داشته باشد و به دنبال شکستن کنترل کلیدی 1.3000 است.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

واکنش بازار و چشم انداز فنی

نمودار روزانه USDCAD

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه شاهد افزایش USDCAD به سمت ناحیه مقاومت 1.3250 بود و این جفت ارز با ورود به جلسه ایالات متحده تسلیم شد. فشار نزولی همچنان در USDCAD وجود دارد، با این حال بسیاری از این فشارها به این بستگی دارد که آیا DXY بتواند در روزهای آینده بالاتر رود.

USDCAD اگر نه در این هفته، باید مقداری صعودی ببیند، پس افزایش بالقوه هفته آینده توسط FOMC می تواند کمی از USDCAD در کوتاه مدت حمایت کند که می تواند USDCAD را نیز تقویت کند.

با نگاهی کوتاه به داده های احساسات مشتری IG، می بینیم که 62٪ از معامله گران در حال حاضر در USDCAD طولانی هستند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که 62 درصد معامله‌گران طولانی مدت هستند، نشان می‌دهد که ما می‌توانیم پس از یک اصلاح کوتاه به افت ادامه دهیم.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع