USD/CAD برای صعود بیشتر آماده به نظر می رسد، تصمیم نرخ BoC کلیدی است


CAD پیش بینی اساسی: نزولی

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

CAD هفته در مرور

دلار کانادا پربارترین هفته خود را در برابر همتایان اصلی خود که در برابر دلار، یورو و پوند انگلیس زیان چاپ کردند، تجربه نکرد. CAD با داده‌های ضعیف اقتصادی که نشان‌دهنده کندی رشد اقتصادی است، تحت تأثیر قرار گرفت، در حالی که کاهش اولیه هفته قیمت نفت کمکی به این موضوع نکرد. رشد نامطلوب تولید ناخالص داخلی در سپتامبر 0.01 درصد با رقم ثابت اکتبر همراه شد، در حالی که به نظر می رسد فشارهای دستمزد و حقوق در وضعیت مثبت نیز تعدیل شده است.

قیمت نفت، حساب جاری را به کسری بازگرداند

با کاهش قیمت نفت، کسری حساب جاری کانادا با کسری سه ماهه سوم 11.1 میلیارد دلار کانادا به سطح تاریخی بازگشت. نفت در نیمه اول هفته با مشکل مواجه شد زیرا ناآرامی ها در چین بر سر استراتژی «کووید صفر» تشدید شد و نفت را به پایین ترین سطح خود از دسامبر 2021 رساند. از آن زمان به دلیل اخباری مبنی بر اینکه اوپک پلاس ممکن است در نشست آخر هفته این هفته عرضه را کاهش دهد، نفت دوباره بازگشت. اوپک پلاس روز یکشنبه برای تصمیم گیری در مورد سطح تولید با کاهش بیشتر احتمال افزایش قیمت نفت و به نوبه خود دلار کانادا تشکیل جلسه خواهد داد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

بانک کانادا تصمیم نرخ بهره

بانک مرکزی کانادا در نشست سیاستگذاری آتی خود در 7 دسامبر با یک تصمیم چالش برانگیز روبرو می شود. تیف ماکلم، رئیس هیئت مدیره معتقد است که برای کنترل تورم واقعاً افزایش بیشتری لازم است، اما بانک مرکزی با انتقاد تعدادی از سهامداران کلیدی مواجه شده است. نشانه هایی از کندی در اقتصاد وجود دارد، اما افت به سمت افزایش 25 واحدی در این مرحله ممکن است برای فرماندار مکلم جذاب نباشد زیرا انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده به پیاده روی ادامه دهد حتی اگر سرعت آن کندتر باشد. دلار کانادا در سال جاری در برابر دلار کانادا با مشکل مواجه شده است، در حالی که توقف در حال حاضر یا افزایش 25 واحدی در واحد پول می‌تواند موجب آسیب‌پذیری بیشتر دلار در برابر دلار آمریکا در ماه‌های آینده شود. داده‌های Fridays Jobs به چالش‌های پیش روی بانک مرکزی کانادا افزوده شد زیرا نرخ بیکاری به 5.1٪ کاهش یافت در حالی که اعداد تغییر اشتغال از تخمین‌هایی که به 10.1 هزار رسیده بود، پیشی گرفت. داده های شغلی قوی می تواند به عنوان توجیهی برای افزایش احتمالی 50 واحد در ثانیه توسط بانک مرکزی کانادا باشد.

CAD تقویم اقتصادی هفته پیش رو

با شروع ماه دسامبر، تقویم اقتصادی کانادا قرار است از یک هفته آرام لذت ببرد. در طول هفته، تنها دو انتشار داده با رتبه “بالا” وجود دارد، در حالی که ما دو انتشار داده با رتبه “متوسط” نیز داریم.

در اینجا دو رویداد با رتبه بالا برای هفته پیش رو در تقویم اقتصادی آمده است:

توضیحات متن به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

USD/CAD نمودار D، 2 دسامبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

چشم انداز و افکار نهایی

در هفته‌ای که شاهد شکست دلار آمریکا بودیم، دلار کانادا به طرز شگفت‌انگیزی در برابر دلار آمریکا مبارزه کرد. اقدام قیمت در USD/CAD همچنان از 15 نوامبر به چاپ اوج و پایین‌ترین قیمت ادامه می‌دهد و احتمال دارد که روند صعودی دیگری داشته باشد. قیمت در حال حاضر بین MA 20 و 50 روزه با شکست بالاتر از بازآزمایی مجدد ناحیه مقاومت 1.3800 قرار دارد.

انتظار می‌رود تصمیم بانک کانادا در مورد نرخ بهره، این جفت ارز را در هفته پیش رو هدایت کند و مشخص نیست که آیا شاهد افزایش 25 یا 50 واحدی در ثانیه خواهیم بود. بازارها همه به جز 25 واحد در ثانیه افزایش قیمت داشته اند در حالی که 33 درصد احتمال افزایش 50 واحدی در ثانیه وجود دارد. با نگاهی به آمار مشاغل روز جمعه همراه با ارقام تورم بالا و لفاظی های مداوم فرماندار مکلمز، افزایش 50 واحدی در ثانیه در این مرحله محتمل تر به نظر می رسد. با این حال، اگر بانک کانادا امسال چیزی را ثابت کرده است، این است که آنها می دانند چگونه شگفتی ساز شوند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 3% 0%
هفتگی -9٪ -1٪ -5٪

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع