USD/CAD با سرد شدن تورم برای سومین ماه متوالی کاهش می یابد


CAD نکات کلیدی CPI:

  • سالانه کانادایی CPI 6.9% واقعی در مقابل 7% قبلی (پیش بینی 6.8%)
  • CPI اصلی کانادا در سال واقعی 6% در مقابل قبلی 5.8%.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

CPI کانادا در سپتامبر 6.9% سالانه افزایش یافت که نشان دهنده کاهش سرعت چاپ نسبت به چاپ 7% در ماه آگوست است. این سومین کاهش متوالی ماهانه در تورم کل است. این کاهش به دلیل کاهش قیمت بنزین بود در حالی که قیمت مواد غذایی به شتاب ادامه داد. به طور ماهانه، CPI 0.1٪ بالاتر بود در حالی که تورم اصلی سالانه به 6٪ در مقایسه با چاپ اوت 5.8٪ افزایش یافت.

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

رابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شود

بانک مرکزی کانادا (BoC) ظاهراً از افزایش نرخ بارگذاری اولیه سود برد، زیرا تورم در ژوئیه و آگوست کاهش یافت و هدف بانک مرکزی کانادا برای اطمینان از عدم تثبیت تورم بود. با این حال به نظر می رسد اظهارات اخیر فرماندار تیف ماکلم نشان می دهد که هر گونه امیدی برای یک محور ممکن است نابجا باشد. فرماندار ماکلم اظهار داشت که باید کارهای بیشتری انجام شود زیرا تورم به خودی خود از بین نمی رود.

فرماندار مکلم همچنین بر عدم اطمینان اخیر در بازارهای مالی تاکید کرد و نشان داد که این امر بانک مرکزی آمریکا را از مبارزه با تهدید فوری که به گفته او همچنان تورم است، منحرف نخواهد کرد. بانک مرکزی چین با 300 واحد افزایش از ماه مارس چرخه افزایش نرخ را در میان همتایان خود رهبری کرده است، زیرا قیمت بازارها قبل از پایان سال 75 واحد در هر واحد افزایش یافته است.

واکنش بازار

USDCAD نمودار دو ساعته

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه به انتشار داده ها باعث شد USDCAD حدود 20 پیپ سقوط کند. شکست خط روند نزولی در نمودار 2H ممکن است به یک فشار بیشتر قبل از بازگشت خرس ها اشاره کند.

در بازه‌های زمانی بزرگ‌تر، این جفت بیش از حد طولانی می‌شود و نیاز به عقب‌نشینی دارد. دلار کانادا در دو ماه گذشته قبل از یافتن مقاومت در منطقه تلاقی حدود 1.3950، حدود 8 درصد نسبت به دلار کاهش یافته است.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال

پیشنهاد شده توسط زین وودا

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع