USD کنترل قیمت EUR/USD اقدام قیمت رد داده های مثبت EZ


تجزیه و تحلیل EUR/USD و نکات صحبت

  • داده های اقتصادی EZ قادر به جلوگیری از حمایت USD نیست.
  • همه نگاه ها به فدرال رزرو فردا با تاکید در کنفرانس پس از اعلامیه.
  • آیا قدرت فعلی دلار آمریکا در برابر یورو می تواند دوام بیاورد؟

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

یورو امروز چندین چاپ داده های اقتصادی کلیدی (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) از بخش های مختلف منطقه یورو دریافت کرد، اما لزوماً داده ها را از طریق جفت ارز EUR/USD منعکس نمی کرد. اگرچه تورم فرانسه برآوردها را از دست داد، اما رقم واقعی 6 درصد همچنان نسبت به رقم دسامبر بهبود می‌یابد در حالی که بازار کار آلمان وضعیت قوی خود را حفظ کرده است. انتظار می‌رود که این نوع اطلاعات باعث ایجاد شرط‌های جنگ‌طلبانه برای نشست آتی بانک مرکزی اروپا شود، اما به نظر می‌رسد که جلسه معاملاتی آسیا و در سرتاسر جلسه اروپا ریسک‌پذیر باشد. دلار طبیعتاً از این تردید منتفع شد، اما تمایلی که به نشست فردای فدرال رزرو انجام می شود نیز بسیار در ذهن است. بعید است که افزایش نرخ بهره ۲۵ واحد در ثانیه تغییر کند، اما موضع سخت فدرال رزرو برای دستیابی به نرخ اوج ۵ درصدی برای سال ۲۰۲۳ ممکن است با وجود رد قیمت‌گذاری در بازار، تکرار شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تولید ناخالص داخلی EZ رشد QQ را نشان داد، اما برای حمایت صعودی از یورو کافی نبود، اما سخت‌تر شدن استانداردهای اعتباری در سه ماهه اول بر قیمت‌گذاری یورو تأثیر گذاشت. استقراض مشاغل و خانوارها نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد و ممکن است نشانه هایی از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا باشد.

بعداً امروز، اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده روز معاملاتی را به پایان می‌رساند و اگرچه این رویداد به عنوان یک رویداد با تأثیر بالا طبقه‌بندی می‌شود، اما نباید قیمت‌ها را جلوتر از فردای فدرال‌رزرو خیلی متوقف کند.

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه EUR/USD نشان می دهد که قیمت در حال کاهش است 1.0900 کنترل مقاومت روانی با چهار روز متوالی تضعیف یورو در برابر دلار (آخرین مشاهده در اکتبر 2022). واگرایی نزولی/منفی ممکن است با حرکت صعودی محو شده نشان داده شده از طریق شاخص قدرت نسبی (RSI) آشکار شود. اگر فدرال رزرو فردا دست تهاجمی نشان دهد، نزولی بعدی را در معرض دید قرار می دهد.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 56% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری کوتاه‌مدت نزولی می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع