USD در بررسی پیش از داده های PCE – تورم عامل اصلی دلار باقی می ماند


تحلیل سبد دلاری آمریکا (DXY).

  • سخنان هاوکیش فدرال رزرو ممکن است کارایی خود را از دست بدهد زیرا بازارها بار دیگر خود را برای کاهش تورم قرار می دهند
  • خلاصه ای کوتاه در مورد اثربخشی چاپ CPI و PCE گذشته بر دلار آمریکا
  • PCE ایالات متحده، تولید ISM و NFP در تقویم اقتصادی پیشرو هستند
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

Hawkish Fed Speak ممکن است کارایی خود را از دست بدهد

روز دوشنبه، جیمز بولارد، یکی از «شاهین‌های» معروف فدرال رزرو هشدار داد که انتظارات بازار از نرخ پایانی پایین‌تر و فدرال رزرو سازگارتر نادرست به نظر می‌رسد زیرا فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره «راهی پیش رو دارد». بولارد همچنان بر نرخ پایانی 5.00٪ – 5.25٪ متمرکز است و نرخ در حال حاضر 3.75٪ – 4٪ است. افزایش مشخصی وجود داشت که نشان از افزایش نرخ روز داشت، اما به نظر می‌رسد با کاهش شاخص دلار امروز، تأثیر طولانی‌تر لفاظی‌های جنگ‌طلب در حال کاهش است.

پاول تا بعدی

بازارها اکنون منتظر جروم پاول هستند که قرار است امروز در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ سخنرانی کند. از اوایل نوامبر جلسه فدرال رزرو، به نظر می رسید که رئیس فدرال رزرو با تعداد فزاینده ای از کبوترها در فدرال رزرو موافقت کرده است که طرفدار سرعت پایین تر افزایش نرخ بهره در آینده هستند.

خلاصه ای از تاثیر داده های CPI بر دلار آمریکا

دلار، از طریق شاخص دلار آمریکا (DXY)، نشان می‌دهد که داده‌های تورم در هنگام حرکت قیمت دلار چقدر تأثیرگذار بوده است. مستطیل سبز پیشرفت صعودی و قیمت‌گذاری مجدد تهاجمی دلار را پس از شکست CPI در سپتامبر نشان می‌دهد، زمانی که بازار برای چاپ نرم‌تر قرار گرفت. اوج آن در DXY درست قبل از چاپ نهایی Q2 PCE با 7.3٪ به اوج رسید.

افزایشی که پس از چاپ پیش‌نویس داده‌های PCE در سه‌ماهه سوم رخ داد، همزمان با نشست اکتبر ECB که شاهد افزایش ارزش یورو بود، یورو 47.6 درصد از شاخص دلار را تشکیل می‌دهد. در نهایت، چاپ CPI سردتر 7.7 درصدی، شاهد فروش نسبتاً تهاجمی دلار بود و با سهولت به زیر 110.30 و 109.30 رسید. بازارها تخمین دوم فردا را برای هرگونه واگرایی مهم در داده های به روز شده زیر نظر خواهند داشت. حمایت عمده در 104.90 به دنبال آن 103 (بالاترین قیمت مارس 2020). در جهت صعودی، سطوح مقاومت در بالاترین حد پایین اخیر در حدود 108.15 و به دنبال آن 109.30 ظاهر می شود.

چاپ بسیار قوی‌تر می‌تواند شاهد تداوم رالی کوتاه الهام‌گرفته از بولارد باشد، در حالی که یک تخمین قابل‌توجهی پایین‌تر می‌تواند شاهد ادامه فروش دلار باشد، با افزایش اخیر سطوح ورودی جذاب‌تری را ارائه می‌دهد.

نمودار روزانه DXY با پوشش داده های تورم

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

فردا با داده های PCE ایالات متحده آغاز می شود، تخمین دوم که یکی از بزرگترین نقاط تمرکز بازار است. برآوردها تمایل زیادی به انحراف بیش از حد از چاپ های قبلی ندارند، اما با توجه به حرکت های بزرگ و غیرمنتظره در تورم – به ویژه در هنگام ارزیابی از دست رفتن عظیم در چاپ CPI نوامبر – هیچ چیز را نباید بدیهی انگاشت.

در پایان هفته، ارقام تولید ISM در ماه نوامبر نشان می‌دهد که افت در قلمرو انقباضی نشان می‌دهد، با این حال، داده‌های تولید ناخالص داخلی مثبت پیش‌بینی‌شده توسط فدرال رزرو با استفاده از ابزار پیش‌بینی GDPNow نشان می‌دهد که احتمالاً اقتصاد ایالات متحده پس از سه ماهه اول به شدت باز می‌گردد. انقباضات Q2، به گسترش Q3 اضافه می کند. بیشتر اخبار مثبت از داده‌های بالقوه بهتر تولید ناخالص داخلی به احتمال زیاد در هفته آینده در داده‌های غیر تولیدی (خدماتی) ظاهر می‌شود، اما مراقب اثرات سرریز مثبت در تولید باشید.

سپس در روز جمعه ما چاپ NFP ایالات متحده را داریم که در آن انتظار می‌رود که یک بار دیگر اقتصاد در ماه نوامبر مشاغل اضافه کند، با تعداد 200000 شغل اضافی. لازم به ذکر است که 200 هزار شغل اضافی اگرچه مثبت است، اما نشان دهنده کمترین نرخ رشد شغل برای سال 2022 است و می تواند به این واقعیت اضافه کند که با تنگ شدن شرایط مالی، بازار کار در حال کاهش است.

image2.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع