USD، EUR/USD، USD/JPY، SPX، Nasdaq


نکات صحبت FOMC:

  • فردا روز بزرگی است که فدرال رزرو 75 واحد دیگر افزایش نرخ بهره را اعلام خواهد کرد.
  • هنوز مقداری پتانسیل باقی مانده برای افزایش 100 بشکه ای در نشست فردا وجود دارد و بازارها احتمال فعلی 18 درصدی را برای چنین حرکتی نشان می دهند. اما، فدرال رزرو همچنین راهنمایی و پیش بینی به روز رسانی را صادر خواهد کرد، بنابراین فرصت کافی برای فدرال رزرو وجود دارد که بدون نیاز به 100، خصومت بیشتری را تزریق کند. پیام در سراسر.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

سپتامبر FOMC تقریباً فرا رسیده است و فردا خواهیم شنید که آیا بانک تصمیم دارد 100 بشکه در روز افزایش یابد یا اینکه ما 75 واحد در ثانیه را که بازارها مدتی است قیمت گذاری کرده اند، دریافت خواهیم کرد.

ما در خرداد سناریوی مشابهی داشتیم. بازارها با افزایش 75 بشکه ای در طول پنجره خاموشی فدرال رزرو شروع به افزایش قیمت کردند و در حالی که شک و تردیدهایی در مورد اینکه آیا بانک تا این حد تهاجمی خواهد بود وجود داشت، در گزارشی که روز دوشنبه قبل از جلسه منتشر شد، برجسته شد. این گزارش توسط نیک تیمیراوس، خبرنگار ارشد اقتصادی وال استریت ژورنال نوشته شده بود و این احساس را داشت که منبع خوبی در فدرال رزرو است و این واقعیت را برجسته می کند که این بانک در واقع ممکن است 75 واحد پایه افزایش یابد.

بنابراین، هنگامی که آنها افزایش را چند روز بعد اعلام کردند، شوک زیادی وجود نداشت. و چند روز پس از آن، سهام به کف رسید و سپس یک رالی دو ماهه را آغاز کرد که حدود 20٪ را به خود اختصاص داد. بنابراین – از نظر فنی – سهام به سمت “بازار گاو نر” حرکت کردند، حتی با توجه به برنامه‌های پیاده‌روی تهاجمی فدرال رزرو.

اما، شاید تلگرافی این حرکت بود که بسیار جالب بود، زیرا برای فدرال رزرو که دائماً در مورد چشم انداز “فرود نرم” صحبت می کند، هشدار می داد، قبل از حرکت مطمئناً به نظر می رسید که تلاشی برای نرم کردن است. فوت کردن، دمیدن. و این احتمالاً با این انتظار برای چرخش سیاست در فدرال رزرو عمل می کند، علیرغم این واقعیت که تورم بسیار بالا باقی مانده است.

با این وجود، پس از انتشار CPI هفته گذشته، انتظارات برای افزایش 100 واحدی در جلسه فردا آغاز شد. این میزان به 34 درصد رسید، اما از آن زمان به 18 درصد کاهش یافته است. جالب اینجاست که من هفته گذشته پس از چاپ CPI به همراه کریستوفر وکیو این پویایی را برجسته کرده بودم و اشاره کردم که بازارها می توانند به دنبال گزارش دیگری از آقای تیمیراوس قبل از تصمیم گیری نرخ FOMC در این هفته باشند.

دیروز این میزان کاهش یافت – و خبری از 100 نفر نبود. در عوض، تیمیراوس پاول را به عنوان یک شاهین تورم معرفی کرد و سعی داشت نقش و لحنی شبیه نقش پل ولکر را ایفا کند. کمی در آن گزارش به نظر من بد به نظر می‌رسید، و اگر چیزی بود، به نظر می‌رسید این پیام به بازارها وجود دارد مبنی بر اینکه تا زمانی که فدرال رزرو مطمئن نشود که تورم دوباره تحت کنترل است، چرخشی در راه نیست.

بنابراین – شاید فدرال رزرو بخواهد فردا شوکی به بازارها وارد کند، و اگر این بار بدون هشدار 100 درصد افزایش پیدا کند، این نکته مهم خواهد بود. یا در عوض، با توجه به این واقعیت که این یک جلسه سه ماهه است و همچنین دستورالعمل ها و پیش بینی های به روز شده ای را صادر خواهند کرد، ممکن است نیازی به برگزاری 100 جلسه در این جلسه نداشته باشند.

تنها چیزی که مشخص است و باید مشخص باشد این است که فدرال رزرو جنگ طلب است و همچنان باقی خواهد ماند، همانطور که ریچارد کلاریدا، نایب رئیس سابق، گفته است: «بانک مرکزی فدرال رزرو واقعاً یک بانک مرکزی است» و آنها تا 4 درصد افزایش خواهند یافت. بیا جهنم یا آب بالا.

دلار آمریکا

این چه تاثیری بر دلار دارد؟ خوب، قبلاً وجود داشته است، اما ممکن است موارد بیشتری در فروشگاه وجود داشته باشد. شاید تغییرات نگران‌کننده اخیر در اروپا کمک چندانی به کاهش روند صعودی دلار نکرده باشد و این احتمالاً به برخی از محرک‌های آینده اتحادیه اروپا مرتبط است. چشم انداز اقتصادی اروپا با توجه به فشار تورمی مبهم باقی می ماند و وقتی با وضعیت انرژی ترکیب شود، جمع آوری چیزی غیر از نزولی در آنجا واقعاً دشوار است.

بنابراین، اگرچه بانک مرکزی اروپا افزایش نرخ‌ها را آغاز کرده است و نسبت به آینده هشدار می‌دهد، هنوز حیات کمی در یورو/دلار آمریکا وجود داشته است، و جفت ارز همچنان در سطح برابری حرکت می‌کند.

چرا من در مورد EUR/USD صحبت می کنم در حالی که این بخشی در مورد USD است؟ خوب، یورو 57.6 درصد از مظنه DXY است، بنابراین اگر دلار آمریکا قرار است در یک شکست صعودی قرار گیرد، احتمالاً برای نشان دادن به EUR/USD به مقداری تفکیک نیاز خواهیم داشت و سؤال بزرگ در آنجا یکی از زمان‌بندی است. من در یک لحظه به EUR/USD عمیق تر نگاه خواهم کرد، اما ابتدا، نمودار USD.

روند صعودی دلار آمریکا بالغ شده است و اکنون بیش از پانزده ماه است که ادامه دارد، از زیر دستگیره 90 در DXY تا دسته 110 ادامه دارد، که به یک آیتم مقاومت اخیر در DXY تبدیل شده است. هنوز نتوانسته است پشت سر بگذارد

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

مقاومت USD

با روند صعودی به بلوغ آنچه در دلار آمریکا نشان می دهد، باید کشش فنی به سمت ضعف وجود داشته باشد زیرا گاوهای بلندمدت به دنبال کاهش موقعیت یا مدیریت ریسک هستند. و زمانی که بهانه‌ای برای خرس‌های دلاری وجود داشت که هدفشان را بگیرند، آنها این کار را انجام دادند، اما با ادامه روند صعودی، به سرعت با اقدامات صعودی جبران شدند.

هفته گذشته شاهد یکی از این پویایی ها در مورد CPI بودیم، با کاهش قیمت ها برای حمایت قبل از انتشار، اما در پی آن گزارش به سطح روانی 110 رسید.

و پس از آن، 110 نتوانسته است خط را حفظ کند – زیرا یک آیتم دیگر از مقاومت کمی بالاتر در 110.25 وجود دارد که اکنون سه انحراف در دو هفته گذشته مشاهده شده است. این ظاهر پتانسیل شکست ادامه دارد، همانطور که دیروز در تنظیمات اقدام قیمت USD بیان شد، و پتانسیل پشتیبانی در مقاومت قبلی 109.14-109.27 وجود دارد.

نمودار قیمت دو ساعته دلار آمریکا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

پس حالا برویم سراغ یورو…

من مدتی است که در مورد این موضوع صحبت می کنم، اما سطح برابری یک نقطه اصلی در نمودار EUR/USD است و از نظر منطقی، باید مدتی طول بکشد تا پیشرفت کند، به خصوص با در نظر گرفتن مدت زمانی که روند نزولی قبلاً وجود داشته است. کار کردن.

پس‌زمینه اساسی در اروپا بسیار بد باقی مانده است و این موضوع باعث شده تا قیمت‌ها افزایش‌های ملایمی را ایجاد کرده‌اند. بانک مرکزی اروپا (ECB) صحبت‌ها را افزایش داده است، اما هنوز روند صعودی پایدار در یورو اتفاق نیفتاده است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

به دلیل بیرون کشیدن تکیه گاه به بیرون یا اطراف دسته برابری، یک گوه در حال سقوط در بازی باقی می ماند. و به طور قابل‌توجهی – هفته گذشته چاپ هر دو بالاتر-بالا و بالاتر-پایین بود که می‌تواند در را برای موضوعات فنی صعودی باز نگه دارد. و همچنین ممکن است باطل شدن نسبتاً سریعی نیز وجود داشته باشد، با سطح 0.9950 که به تعیین پایین ترین سطح هفته گذشته پس از بازگشت بر اساس CPI کمک می کند.

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

ابطال/پر کردن گوه EUR/USD

با توجه به شکل‌بندی فنی صعودی در نمودار، دیدن اینکه چگونه می‌توان به سرعت دوباره نزولی شد کار چندان طولانی نیست – و این نیاز به نفی شکل‌گیری صعودی دارد. من این موضوع را با شکست حمایت در ناحیه 0.9862-.9876 دنبال می‌کنم که همچنین پایین‌ترین قیمت ۱۹ سال اخیر را در EUR/USD به همراه خواهد داشت.

با این حال، اگر این اتفاق نیفتد، شکست 1.0095 بالاترین سطح جدید را برجسته می کند و در را برای حرکت تا ناحیه 1.0200 باز می کند. اگر بتوان آن را به طور کامل آزمایش کرد، آنگاه یک سری از اوج ها و نزول های بالاتر وجود خواهد داشت و می تواند در را برای حرکت تا سطح 1.0350 باز کند.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

USD/JPY

پس از FOMC فردا، تصمیمی برای نرخ بهره بانک ژاپن اتخاذ می‌شود و این یک وضعیت پر بار است، زیرا استراتژی کنترل منحنی بازدهی بانک با تضعیف ین در بیشتر این روند صعودی در دلار آمریکا بسیار طولانی شده است.

به طور شگفت انگیزی – USD/JPY در یک جفت ارز بدون اهرم، 41.3 درصد بالاتر از پایین ترین سطح سال 2021 بوده است. تورم در ژاپن در حال افزایش است و برای تورم اصلی در ماه اوت به 2.8 درصد رسید. BoJ همچنان به محدود کردن بازدهی JGB های 10 ساله در 25 امتیاز پایه ادامه می دهد، حتی در شرایطی که سایر نقاط جهان در حال افزایش نرخ هستند، و این تفاوت نرخ را در بین اقتصادهای توسعه یافته بیشتر نشان می دهد و تا زمانی که BoJ به دفاع از سقف بازدهی ادامه می دهد.

سوال بزرگ با افزایش تورم این است که آیا BoJ به تعدیل این سیاست نزدیک شده است یا خیر. ما از BoJ در عصر چهارشنبه (صبح پنجشنبه در آسیا) خواهیم شنید.

در USD/JPY، این جفت ارز بسیار نزدیک به سطح روانی 145 است که هنوز نتوانسته از آن عبور کند. قابل ذکر است، یک شکل دوگانه بالا وجود دارد که به عنوان یک سناریوی نزولی بالقوه باقی می‌ماند تا زمانی که اوج‌های جدید تشکیل شود، که این تنظیمات را باطل می‌کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار قیمت چهار ساعته USD/JPY

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

S&P 500

من پیش بینی فنی سهام را این هفته نوشتم و از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است. من نزولی باقی می‌مانم و واقعاً به نظر می‌رسد که طرف طولانی سهام در حال مبارزه با فدرال رزرو است. گزارش دیروز نیک تیمیراوس این موضوع را برای من تکرار کرد.

واقعاً به نظر می رسد که هنوز جمعیت زیادی از «خرید نزول» در اطراف سهام معلق هستند و منتظرند تا فدرال رزرو نوعی چرخش سیاست را نشان دهد. و با توجه به تمایلات بانک در 13 سال گذشته، این قابل درک است زیرا هر افت بازار با اظهارنظرهای نابخردانه یا حتی در برخی موارد، حرکت‌های سیاست‌های بدخواهانه مطابقت داشته است.

چیزی که این بار متفاوت است تورم است. این اولین بار در 40 سال گذشته است که تورم به یک مشکل تبدیل شده است و این چیزی است که بیشتر از بازار سهام مرتبط است، زیرا به هر شکاف و گوشه و کنار یک اقتصاد نفوذ می کند و تهدید می کند که در درازمدت مقدار زیادی را به همراه داشته باشد. اثرات، به ویژه اگر آن را به جلو نیست. این جایی است که ما در حال حاضر در آن هستیم و این همان چیزی است که فدرال رزرو باید به آن رسیدگی کند.

در S&P 500، هفته گذشته یک شمعدان نزولی را به همراه داشت که روند صعودی قبلی را نفی کرد. محرک بزرگ آن، البته، تورم بود. دیروز شاهد افزایش قیمت ها برای تست مقاومت در حمایت قبلی بودیم که از یک نوسان قیمت در یک منطقه همجوار، حول چند سطح فیبوناچی که با خط روند صعودی قبلی همسو بود، گرفته شد.

منطقه اصلی بعدی پشتیبانی در نمودار من منطقه 3802 است که من آن را به عنوان منطقه ای به پایین تر از 3786 در نظر می گیرم. اگر فروشندگان بتوانند در کوتاه مدت این را حذف کنند، سپس تمرکز به سرعت به پایین ترین سطح ژوئن در 3639 تغییر می کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

نمودار روزانه S&P 500

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک

در حالی که S&P 500 پایین‌ترین حد خود را در این هفته آزمایش کرده است، نزدک این کار را نکرده است. در عوض، قیمت دیروز در پایین ترین سطح قرار گرفت و به سرعت برای تست مقاومت در حمایت قبلی، در حدود سطح 12074 حرکت کرد. من در حال پیگیری دو سطح پشتیبانی کوتاه مدت دیگر در 11,859 و 11,782 هستم. اما نکته کلیدی این خواهد بود که آیا در جلسه امروز شاهد یک سطح پایین تر دیگر خواهیم بود، که می تواند در را برای بازی های جهشی بیشتر در FOMC فردا و شاید حتی پس از آن باز نگه دارد.

نمودار چهار ساعته نزدک

image7.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

تصویر بزرگ نزدک

حوزه مهم‌تر برای موضوعات جهت‌دار در نزدک تمرکز طولانی‌مدت است، زیرا 50 درصد از حرکت اصلی 2019-2021 بود که در ماه ژوئن به افزایش حمایت کمک کرد و در 11294 ترسیم شد. یک منطقه بزرگ در طول مسیر وجود دارد که از 11613 تا سطح فیبوناچی در 11698 ادامه دارد. این یک منطقه کوتاه‌مدت پتانسیل پشتیبانی است که فردا آن را دنبال می‌کنم.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار روزانه نزدک

image8.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع