UK CPI خانم دردسر پوند


تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ و نکات صحبت

  • CPI بریتانیا به بالاترین حد خود در 30 سال گذشته رسید.
  • کاهش نرخ تورم اصلی، رقم اوج نرخ را کاهش داد.
  • پوند کاهش بیش از 0.5٪ در GBP/USD و EUR/GBP.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBPUSD و EUR/GBP پیشینه اساسی

پوند انگلیس پس از آن که گزارش CPI بریتانیا (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) برآوردها را در مورد تورم اصلی و اصلی که به ترتیب از بالاترین سطح 30 سال گذشته کاهش یافت، کاهش یافت. تمرکز اصلی چاپ تورم اصلی بود (6.9٪) که می تواند نشان دهنده یک اوج احتمالی در چرخه تورم و تأثیر سیاست پولی تهاجمی اتخاذ شده توسط بانک انگلستان (BoE) باشد. به عنوان نشانه خوشایند بسیاری از مصرف کنندگان بریتانیا، کاهش داده های PPI است که می تواند نشان دهنده کاهش بیشتر فشارهای تورمی در آینده باشد.

با شکستن سبد تورم، چندین اقلام از جمله الکل و تنباکو، پوشاک و کفش، مسکن و خدمات خانگی که هزینه‌های مسکن مالکان ساکنین آن‌ها و ارتباطات که همگی بر اساس سالانه بالاتر رفته‌اند، همچنان چسبنده باقی می‌مانند. کاهش حمل‌ونقل و سوخت احتمالاً قابل توجه‌ترین کاهش قیمت سوخت در سال 2023 به میزان 22.7 درصد بود (تا ژوئن) با کاهش 1.7 درصدی بخش حمل و نقل نسبت به 1.3 درصد در می 2023.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

تقویم اقتصادی بریتانیا (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

با نگاهی به انتظارات نرخ بهره از BoE در زیر، ترجیح نسبت به a وجود دارد 50bps افزایش نرخ در ماه اوت تقریبا 58% اما نرخ اوج از آن زمان از اطراف کاهش یافته است 6.15٪ به حاشیه بالا 6%. با توجه به اینکه اطلاعات اقتصادی مهم تری در بریتانیا پیش از اعلام بانک مرکزی اروپا منتشر نشده است، احتمالاً تلاقی های عمده پوند توسط عوامل ایالات متحده و منطقه یورو به طور یکسان انجام می شود. بعداً امروز، EZ CPI در کنار داده های مجوز ساختمان ایالات متحده و Ramsden از BoE برنامه ریزی می شود.

احتمالات نرخ بهره بانک انگلستان

image2.png

منبع: Refinitiv

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام قیمت در نمودار روزانه کابل بالا، فروش فوری پوند در برابر دلار را نشان می دهد که اکنون زیر قیمت است. 1.3000 دسته روانشناختی، حرکت خود را به خارج از منطقه خرید بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) گسترش می دهد.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 1.2900
  • 1.2848
  • پشتیبانی خط روند
  • 1.2680

احساس مشتری نزولی IG (GBP/USD)

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در GBP/USD با 67% معامله گرانی که موقعیت های فروش کوتاه دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری کوتاه‌مدت نزولی می‌رسیم.

نمودار روزانه EUR/GBP

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

EUR/GBP پس از انتشار افزایش یافت و اکنون بالاتر از نوسان ژوئن معامله می شود 0.8658. اگرچه RSI به منطقه ای که بیش از حد خرید شده نزدیک می شود، هنوز جا برای صعود بیشتر احتمالاً در اطراف وجود دارد. 0.8700 – 0.8750 منطقه مقاومت

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساسات مشتری IG صعودی (EUR/GBP)

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند در GBP/USD با 62% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری صعودی کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع