UBS Credit Suisse را نجات داد، فدرال رزرو نقدینگی دلار را افزایش داد، طلا به بالاترین سطح یک ساله رسید


قیمت Credit Suisse و تجزیه و تحلیل نمودار

  • UBS Credit Suisse را خریداری می کند زیرا SNB به نظر می رسد هر گونه سرایت مالی بالقوه را متوقف کند
  • بانک های مرکزی جهانی نقدینگی دلار آمریکا را افزایش می دهند.
  • پیشنهاد پناهگاه امن، طلا به بالاترین سطح یک ساله خود می رسد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

با وجود اخباری که در آخر هفته منتشر شد مبنی بر اینکه بانک سوئیسی UBS رقیب مشکل دار Credit Suisse را به قیمت حدود 3.2 میلیارد دلار در معامله ای که توسط دولت سوئیس انجام شد، خرید سهام بانک های اروپایی کاهش یافت. برای کمک به تسهیل این معامله، دولت سوئیس پیشنهاد داده است که هر گونه ضرر تا 9.6 میلیارد دلار را تضمین کند، در حالی که بانک ملی سوئیس تا 110 میلیارد دلار نقدینگی ارائه خواهد کرد. به گفته توماس جردن، رئیس SNB،

قبل از باز شدن بازارهای مالی در روز دوشنبه، اقدام سریع برای تقویت اعتماد در بخش مهم بود. به عنوان بخشی از بسته نجات، اوراق قرضه Credit Suisse AT1 به صفر می رسد و دارندگان آن 16 میلیارد دلار ضرر خواهند داشت.

تعدادی دیگر از بانکداران G7 در آخر هفته نفت نیمه شب را می سوزاندند. فدرال رزرو روز یکشنبه اعلام کرد که بانک کانادا، بانک انگلستان، بانک ژاپن، بانک مرکزی اروپا، بانک ملی سوئیس و فدرال رزرو “اقدامات هماهنگی را برای افزایش تامین نقدینگی از طریق دلار آمریکا انجام خواهند داد.” ترتیبات خط سوآپ نقدینگی.

نقدینگی دلار فدرال رزرو

بانک‌های اروپایی علی‌رغم اقدامات هماهنگی که در آخر هفته مشاهده شد، هفته را به طور کامل باز کردند.

E Stoxx Banking Futures

image1.png

با کاهش بازده اوراق قرضه 2 ساله آلمان (شاتز)، که معیار واقعی منطقه یورو است، سرمایه گذاران به سمت محصولات امن هجوم می آورند.

بازده اوراق قرضه 2 ساله آلمان

image2.png

نمودار از طریق TradingView

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

سایر دارایی های امن در اوایل روز دوشنبه افزایش یافتند. ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید، بازدهی خزانه داری آمریکا با تاریخ کوتاه مدت به کاهش ادامه داد، در حالی که طلا به طور گذرا به بالای 2000 دلار در هر اونس رسید. و به بالاترین سطح یک ساله خود رسید.

نمودار قیمت روزانه طلا

image3.png

با نگاهی به آینده، این هفته ما تصمیمات سیاست پولی را هم توسط فدرال رزرو ایالات متحده و هم بانک انگلستان، با طیف وسیعی از گزینه ها برای هر دو بانک مرکزی مشاهده می کنیم. بانک انگلستان احتمالاً نرخ بانکی را 25 واحد پایه افزایش می دهد، اما ممکن است به خوبی نرخ بهره را حفظ کند و نرخ ها را بدون تغییر باقی بگذارد، در حالی که افزایش 25 واحدی نرخ بهره به عنوان پرتاب سکه توسط فدرال رزرو تلقی می شود.

برای همه داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

دیدگاه فعلی شما در بازار چیست – صعودی یا نزولی؟ شما می توانید از طریق فرم انتهای این قطعه به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع