SPX ضربه خورد، برک آوت باز می گردد


S&P 500 Talking Points:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

S&P 500 قبل از افتتاحیه ایالات متحده صبح امروز با شکست قابل توجهی روبرو شد که پس از انتشار داده های CPI برای ماه نوامبر، به شدت افزایش یافت. و بار دیگر، CPI پایین‌تر از حد انتظار بود، مشابه ماه گذشته، و این به گاوها ضربه‌ای قوی داد زیرا قیمت از خط روند نزولی سال 2022 در مسیر رسیدن به بالاترین سطح سه ماهه عبور کرد.

با این حال، این قدرت نمی تواند حفظ شود، زیرا قیمت به سطح قبل از انتشار بازگشته است.

نمودار 30 دقیقه ای S&P 500: شکست CPI، Reversal

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

تاثیر CPI بر SPX

من دیروز این موضوع را بررسی کرده بودم، اما دو چاپ قبلی CPI تأثیر زیادی بر S&P 500 داشته است. چاپ CPI دو ماه پیش همان چیزی بود که به پایین آمدن قیمت کمک کرد، در 13 اکتبر منتشر شد و واکنش اولیه با کاهش قیمت ها خشونت آمیز بود. به رتبه 3500 در نمودار. این یک حوزه کلیدی است زیرا آن سطح نشان دهنده 50 درصد حرکت بزرگ همه گیری است.

پاسخ قوی به این حمایت باعث شد که یک فتیله پایینی دراز زیر آن شمع ها نشسته باشد، زیرا گاوها شروع به کنترل موضوع کردند.

بولز در ماه نوامبر پس از یک چاپ دیگر CPI، راه نجات دیگری را به دست آورد. قیمت ها در روز انتشار از یک نزول کوتاه مدت خارج شده بودند، که منجر به یک رشته دیگر از اوج ها و پایین ترین قیمت ها شد که تا زمانی که اقدام قیمت دوباره خط روند نزولی 2022 را آزمایش نکرد، حفظ شد.

عکس العمل صبح امروز شروع به شبیه شدن به تصویر آینه ای واکنش اکتبر می کند…

نمودار روزانه S&P 500

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

SPX: فوکوس به FOMC تغییر می کند

در این مرحله، فدرال رزرو تا حدودی جنگ طلب باقی می ماند، البته کمتر از چیزی که در بیشتر سال جاری دیده ایم. و در حالی که این تهاجم منجر به رفتار نزولی در سهام در سال جاری شده است، احساسات به عنوان یک بازار بسیار کوتاه در ماه ژوئن و سپس مجدداً در اکتبر منجر به عقب‌نشینی‌های متضاد روندی شد که برای چندین ماه ادامه داشت.

برای فردا، سوال بزرگ پیش بینی های فدرال رزرو به همراه لحن جروم پاول است. ما امسال دو نسخه از پاول را دیدیم: واژه‌ساز که هم برای شاهین‌ها و هم برای کبوترها (مانند چند هفته پیش دیدیم) و سپس پاول کوتاه‌تر و مختصرتر که در جکسون هول ظاهر شد.

بازارها در سال آینده به دنبال محوری هستند و نه به دنبال افزایش نرخ های آهسته تر، بلکه محوری برای کاهش احتمالی نرخ هستند. فدرال رزرو در طول سال از این موضوع اجتناب کرده است، زیرا تورم همچنان بسیار بالا باقی مانده است، که مجدداً با 7.1% خواندن تیتر صبح امروز و 6% خواندن بر اساس اصلی نشان داده شده است. و از آنجایی که داده‌های ایالات متحده تا حدودی قوی هستند، همانطور که در گزارش جمعه گذشته PPI و احساسات مصرف‌کننده نشان داده شد، فدرال رزرو هنوز ممکن است قبل از نزدیک شدن تورم به هدف، کارهای بیشتری انجام دهد.

در مورد S&P 500، من در پیش‌بینی این هفته به این موضوع نگاه کرده بودم و احتمال شکستن گوه در حال سقوط را که تمام سال 2022 طول کشیده بود، برجسته کردم. خوب، امروز صبح این اتفاق افتاد، و قیمت خیلی سریعتر از آنچه فکر می کردم برگشت. پیش‌بینی می‌کردم که موضوع نزولی ممکن است تا سه ماهه اول سال آینده صبر کند، با توجه به پتانسیل یک «رالی بابا نوئل» پس از شکستن آن گوه در حال سقوط.

اما اگر فروشندگان بتوانند فشاری را به زیر سطح 4k برانگیزند، ممکن است موضوع زودتر از حد انتظار شروع شود. یک فتیله دراز با این ماهیت اغلب در نمودار روزانه ظاهر نمی شود و زمانی که ظاهر می شود، مشابه آنچه دو ماه پیش نشان داده شد، می تواند در را برای مضامین معکوس به عنوان نشانه ای از تسلیم شدن احتمالی باز کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ویژگی های معامله گران موفق

نمودار روزانه S&P 500

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع