SPX، Nasdaq Slide; USD, EUR/USD تمایلات چرخشی پس از حمله CB


شاخص ها، نقاط صحبت USD:

  • این یک بازی سوپ الفبا در چند روز گذشته بود که CPI، FOMC، ECB و BoE بازارها را در آستانه پایان سال پیش بردند.
  • سهام ایالات متحده پس از ناکامی در حفظ شکست در خط روند نزولی سال 2022، روز سه‌شنبه به شدت تغییر کرد.
  • دلار آمریکا از طریق تصمیم دیروز نرخ FOMC نزولی بود و یک شبه پایین ترین سطح خود را ثبت کرد. اما، گاوها شروع به نشان دادن کرده‌اند و DXY را به بالای 103.82 برمی‌دارند و خارج از ساختار گوه در حال سقوط آزمایش می‌کنند.
  • فردا انقضای گسترده ای در بازارهای ایالات متحده به همراه دارد که می تواند نوسانات را در سهام تا پایان هفته حفظ کند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

خرس ها برای شروع روز حرکت کردند. در حالی که روز سه‌شنبه پس از CPI تغییر کرد، خرس‌ها توانستند این حرکت را از طریق FOMC دیروز و در اعلامیه‌های نرخ امروز صبح بانک مرکزی اروپا و BoE حفظ کنند.

در مجموع، با برداشتن یک گام به عقب، تورم به عقب نشینی خود ادامه داده است، اما همانطور که دیروز شنیدیم، فدرال رزرو همچنان جنگ طلب است. رئیس پاول گفت: بانک هنوز راهی برای مبارزه با تورم دارد و امیدها را برای چرخش سریع به سمت موضعی ناامید کننده از بین می برد زیرا شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه 7.1 درصد چاپ شد. و در حالی که واکنش اولیه به آن چاپ CPI ممکن است صعودی بوده باشد، ادامه آن چیزی جز این بود. و به خوبی با آنچه در پیش بینی فنی این هفته برای سهام هشدار داده بودم، همگام شد.

حرکت قیمت امسال در S&P، با وجود نزولی قاطعانه، در قالب الگوی گوه نزولی نیز تثبیت شده است. چنین تشکل‌هایی اغلب با هدف برگشت‌های صعودی مورد بررسی قرار می‌گیرند، که بسیار شبیه به الگوی کوتاه‌مدتی است که در S&P در معاملات نوامبر ایجاد شده بود. این شکل‌گیری کوتاه‌مدت جای خود را به چاپ CPI منتشر شده در نوامبر داد. اما الگوی طولانی مدت در حالت مکث باقی ماند. اوایل دسامبر شاهد آزمایش دیگری برای خط روند در بالای تشکیلات بودیم، و این همان خط روندی است که در ماه اوت به اوج رسید.

واکنش صعودی اولیه روز سه‌شنبه خط روند را زیر پا گذاشت، اما خرس‌ها به سرعت دوباره قیمت را پایین آوردند. این ضعف تا پایان آزمون مجدد حمایت در همان نقطه‌ای که در ماه گذشته پایین‌ترین سطح را حفظ کرده بود، ادامه داشت و این مقاومت در آستانه شکست نوامبر از گوه کوتاه‌مدت بود.

نمودار روزانه S&P 500

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

پتانسیل برگشت SPX

فتیله گسترده در روز سه‌شنبه، درست پس از گزارش CPI، تصویر آینه‌ای از آنچه دو ماه قبل اتفاق افتاد است. در 13 اکتبر، انتشار CPI بالاتر از حد انتظار، وحشت جدیدی را به بازارها وارد کرد.

S&P 500 به سرعت به ناحیه 3500 پایین آمد (پایین ترین سطح 3502 را در ES تعیین کرد) قبل از شروع به معکوس کردن. تا زمانی که بازارهای ایالات متحده باز شدند، گاوهای نر قبلاً نشان داده بودند، اما این موضوع با یک روز واقعاً قوی قیمت ادامه یافت.

این منجر به رشد صعودی یک گوه در حال سقوط شد که در ماه نوامبر در پشت گزارش ملایم‌تر از حد انتظار CPI رخ داد. این به رساندن قیمت به بالاترین سطح سه ماهه کمک کرد تا اینکه در نهایت مقاومت در خط روند نزولی 2022 شروع به نشان دادن کرد.

و سپس گزارش CPI روز سه‌شنبه به ایجاد یک معکوس نزولی در این موضوع کمک کرد و این سوال را مطرح کرد که آیا فروشندگان ادامه فعالیت خواهند داشت یا خیر، مشابه اینکه گاوها پس از بازگشت در 13 اکتبر موفق شدند. همانطور که دیروز نوشتم، آزمایش بزرگ برای خرس ها در همان پشتیبانی است که امروز نشان داده شد، که از حدود 3912-3928 ترسیم شده است.

نمودار روزانه S&P 500

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

SPX به OpEx

فردا انقضای گسترده گزینه ها را به همراه دارد و این چیزی است که امسال تاثیر زیادی بر سهام داشته است. من کمتر به سناریوهای جهت دار آن راننده متقاعد شده ام. اما، من انتظار سطوح بالاتری از نوسانات را دارم و این چیزی است که می تواند به زمینه بلندمدت در سهام کمک کند.

من در پیش بینی این هفته در مورد این موضوع بحث کرده بودم و مؤلفه فصلی را برجسته کرده بودم. پس از فردا، فقط دو هفته تا پایان سال باقی مانده است و این سال مملو از چند تعطیلی است که احتمالا نقدینگی را بسیار پایین نگه می دارد. و با توجه به واکنش نزولی در سهام در طول سال جاری و فقدان محرک‌های آشکار در آن دوره دو هفته‌ای، منطقاً، این امر می‌تواند منجر به عقب‌نشینی به دلیل بسته شدن موقعیت‌های کوتاه مدت در پایان سال شود. و این می‌تواند راه را برای برخی تغییرات در اوایل ژانویه باز کند، مشابه آنچه در سال 2020 و دوباره در سال 2022 نشان داده شد.

در یک مبنای کوتاه‌مدت، این راه را برای تست مقاومت دیگری در سطح روان‌شناختی 4k باز می‌کند که با سطح فیبوناچی همخوانی دارد. در سمت حمایت موضوع، اگر خرس‌ها در نهایت بتوانند عقب‌نشینی به پایین‌تر از 3912 را ایجاد کنند، می‌توان به دنبال حمایت بعدی در 3852 و سپس نقطه هم‌پیوستگی در اطراف 3802-3815 بود.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

مبانی تجارت برک آوت

نمودار قیمت چهار ساعته S&P 500

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک

نزدک در بلندمدت در یک نقطه نزولی باقی می ماند. از نمودار هفتگی زیر، می‌توانیم ببینیم که پایین‌ترین نقطه اکتبر در نقطه‌ای کلیدی در نمودار چاپ شده است، که اولین هدف من از معاملات بالای سه ماهه چهارم در شاخص 10501 بود. معکوس شدن این هفته به ویژه تأثیرگذار بوده است، به طوری که یک کندل نزولی که هنوز کامل نشده است، پس از بازگشت روز سه شنبه نشان داده شد.

اگر شاهد ادامه تم های نزولی سهام در سال 2023 باشیم، نزدک به عنوان یک مکان جذاب باقی می ماند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

برترین درس های تجارت

نمودار هفتگی نزدک

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

بر مبنای کوتاه‌مدت، پس از آزمایش یک نقطه حمایتی در حال حاضر برای سومین بار در چند هفته گذشته، قیمت به تدریج در نزدک به پایین‌ترین حد خود رسیده است. خرس‌ها در این مرحله برای فشار دادن به خرابی دری باز دارند، سوال بزرگ این است که آیا آنها از آن عبور می‌کنند یا خیر و OpEx فردا تا حدی مسائل را پیچیده می‌کند. اما – تست مقاومت پایین‌تر به بالا می‌تواند گویای این باشد، اگر گاوها بتوانند چنین حرکتی را انجام دهند، در را برای تست‌های مقاومت در 11581 یا سطح فیبوناچی در حدود 11700 باز می‌کنند.

نمودار چهار ساعته نزدک

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

USD عقب می زند

نکته من از FOMC دیروز این بود که پاول کاملاً جنگ طلب بود. واکنش بازار لزوماً منعکس کننده آن نبود، با این حال، با واکنش خالص ضعف دلار پس از تصمیم گیری نرخ.

دلار امروز صبح به ریزش در معاملات اولیه ادامه داد، اما با کمک تصمیمات بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی اروپا، شروع به نشان دادن برخی علائم اولیه از بازگشت احتمالی کرد. شکل‌گیری گوه سقوط کوتاه‌مدت که دیروز برجسته کردم منجر به شکست صعودی شده است و این شروع به باز کردن دری برای گاوها برای حرکت بزرگ‌تر در اینجا می‌کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ویژگی های معامله گران موفق

نمودار قیمت دو ساعته دلار آمریکا

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

دلار آمریکا

با برداشتن یک گام به عقب، گاوهای دلار USD هنوز برای ادعای مجدد روند کار باید انجام دهند. مقاومت بیشتری در بالای سر وجود دارد، در سطح فیبوناچی که با سطح روانی 105 همخوانی دارد. سپس، بالاتر از آن، خط روند نزولی دیگری وجود دارد که گوه نزولی بلندمدت دیگری را تشکیل می دهد. این خط روند در حال حاضر به حدود 106 در DXY پیش بینی می شود، اما اگر گاوها بتوانند آن را مجبور به شکستن کنند، درب دوباره برای تم های صعودی USD شروع می شود. سوال بزرگ این است که آیا این هفته آینده است یا سال آینده، در این نقطه.

نمودار چهار ساعته دلار آمریکا

image7.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

در مبحث سوگیری های جهت دار USD، این سوال که آیا USD به پایین ترین حد خود رسیده است را می توان با این سوال که آیا EUR/USD به بالاترین حد خود رسیده است یا خیر. میله روزانه امروز ممکن است اولین گام در این مسیر باشد، زیرا عقب نشینی ECB در این جفت به ایجاد یک شکل گیری نزولی در نمودار روزانه کمک کرد. از زمان نگارش این مقاله، هنوز کمی بیش از یک ساعت تا بسته شدن آن نوار باقی مانده است که در نتیجه شکل‌گیری را تایید می‌کند. اما اگر این کار را انجام دهیم، در واقع، آن نگه‌داری را تا نزدیک ببینیم که در را برای سناریوهای عقب‌نشینی در جفت باز نگه می‌دارد.

سوال اصلی برای ادامه این است که آیا خرس‌ها می‌توانند به زیر ناحیه 1.0500 برسند، زیرا انبوهی از پتانسیل حمایتی از سطح روان‌شناختی تا سطح فیبوناچی در 1.0579 وجود دارد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله EUR/USD

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image8.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع