S&P 500 Reversal Punch جهانی بیشتری نسبت به درام USDJPY دارد


USDJPY، S&P 500، Nasdaq 100، دلار، EURUSD و امتیازات گفتگوی نتفلیکس:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 Eminis Bearish زیر 3900; USDJPY صعودی بالای 127.00
  • USDJPY با سرمایه گذاری بر سود گمانه زنی نرخ و انتظارات بیش از حد تورم نوسانات در تصمیم BOJ، یک معکوس عظیم را تجربه کرد.
  • روند ریسک در بیشتر جلسه چهارشنبه روی پایه ثابتی به نظر می رسید تا زمانی که سقوط در ساعات ایالات متحده شروع شد که تا پایان پایان یافت و SPX را -1.6 درصد کاهش داد.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

بازارهای جهانی در این جلسه گذشته با نوسانات مواجه شدند، اما نه اطلاعیه واضح و نه حتی یک موضوع متمایز برای فعالیت وجود داشت. این می تواند برای کسانی که در حال طرح ریزی برای توسعه بیشتر بازار به سمت روندهای واقعی یا معکوس هستند، مشکل ساز باشد. البته می‌توان شاهد پیشرفت بازارها از طریق مجموعه‌ای از تحولات کوتاه‌مدت و با همسویی راحت بود. اما این یک مسیر غیرقابل اعتماد و غیرمحتمل برای فرض است. یکی از بهترین نمونه‌های رویدادهای «غیرطبیعی» که برای حفظ کشش با مشکل مواجه شد، واکنش به تصمیم صبح چهارشنبه بانک ژاپن (BOJ) برای نرخ بهره بود. در نهایت، بانک مرکزی سیاست بسیار سازگارانه خود را حفظ کرد (در اصل نرخ‌های صفر، ترازنامه بزرگ و کنترل منحنی بازده)، اما پیش‌بینی‌ها پس از انقباض غیرمنتظره ماه گذشته مطرح شد. تصمیم این گروه برای گسترش باند حول بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن در 20 دسامبر کوچکترین تعدیل بود، اما بازارها به قدری از موضع سیاست خود راضی شده بودند که خطر ذاتی قابل توجهی برای هرگونه غافلگیری وجود داشت. پیامدهای اخیر که به عنوان نوسانات ضمنی (معادل یک شبه) به این تصمیم مربوط به نرخ منتقل شد، شدیدترین از سال 2016 بود. هنگامی که “بدترین سناریو” محقق نشد، کاهش متعاقب آن USDJPY و ین دیگر را با افزایش های عظیم مواجه می کرد. با این حال، برگزاری دوره سیاست گذاری چندان تعجب آور نبود که روندهای اساسی را که در سه ماه گذشته شاهد آن بودیم، تغییر دهد. نتیجه خالص: بزرگترین برگشت روزانه (اندازه گیری شده به عنوان فتیله بالایی روزانه) از USDJPY در رکورد اخیر.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -4٪ -6٪ -5٪
هفتگی 13% -23٪ -6٪

نمودار USDJPY با SMAهای 20 و 100 روزه، روزانه “Wicks” (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

گام‌های بعدی USDJPY احتمالا هنوز قطعی نشده است. نوسانی که ما تجربه کردیم به خوبی در کانال نزولی گسترده‌تر جفت قرار می‌گیرد و سناریوی قو خاکستری BOJ که دینامیک حمل را متوقف می‌کند به پایان رسیده است. بنابراین ما اکنون باید به پیش بینی های سیاست پولی ایالات متحده و روندهای ریسک برویم. وقتی صحبت از گرینبک شد، ارز معیار خود شاهد نوسانات قابل توجهی بود که تا حدودی توسط USDJPY پنهان شده بود. در حالی که ین متقاطع یکی از بزرگ‌ترین «عمده‌ها» است، از نظر وزن تجارت به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر است و تقریباً به اندازه EURUSD در شاخص دلار DXY ثبت نمی‌شود. با این اوصاف، این شاخص خود فتیله های قابل توجهی را ثبت کرد – هم «بالا» و هم «پایین» – بدون اینکه به هیچ جهت مشخصی متعهد شود. با توجه به اینکه بازدهی 2 ساله در بحبوحه سرد شدن گزارش تورم کارخانه و افت خرده فروشی (1.1- درصد) و تولید صنعتی (0.7- درصد) کاهش یافت، تقریباً یک شکست تازه به پایین ترین سطح چند ماهه به دست آورد. با این حال، جبران ممکن است پیشنهاد پناهگاه امن نوپایی باشد که با عقب نشینی شاخص های ایالات متحده همراه شد. بازارها باید اولویت و تداوم بین این موضوعات را حل کنند، در غیر این صورت ممکن است برای مدتی با ریزش اساسی مواجه باشیم.

نمودار شاخص دلار DXY با S&P 500 و بازده دو ساله ایالات متحده (روزانه) پوشانده شده است

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در نظارت بر حرکت بعدی دلار، من به همان اندازه که به تقویم و سرفصل ها نگاه می کنم، به نمودارها نگاه خواهم کرد. در حالی که DXY می تواند یک تصویر بزرگ ارائه دهد، معاملات بسیار بیشتری پشت EURUSD وجود دارد. بنابراین در حال حاضر معیار اصلی من برای قصد خواهد بود. گفتنی است، تصویر فنی اینجا بسیار شارژ است. علیرغم یک برگشت بزرگ بین روز از این متقاطع نیز، این فعالیت فقط توانست دامنه موجود از سه روز قبل را تأیید کند – شاید کمی بزرگتر کند. یک گوه در حال گسترش پیامدهای فنی خود را دارد، اما توسعه این الگو بلافاصله پس از پاک کردن مقاومت قابل توجه در 1.0750 حتی تحریک آمیزتر است. بلاتکلیفی بلافاصله پس از افزایش چنین سطحی در بحث بین گاو نر و خرس ایجاد می شود. یک محدوده معاملاتی محدود باعث شکست خواهد شد – حتی اگر بدون قصد باشد – اما بالاترین سطح موقعیت‌یابی سفته‌بازی صعودی (در اینجا در معاملات آتی از طریق COT) در دو سال آینده یک انحراف بالقوه برعکس ایجاد می‌کند. برای حل اساسی، من اظهارات لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا یا رسیدن ایالات متحده به سقف بدهی فنی خود را به عنوان جرقه های قریب الوقوع برای حل این محدوده مطرح نمی کنم.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ -1٪ -3٪
هفتگی 6% -15% -8٪

نمودار EURUSD با محدوده تاریخی 4 روزه و تعیین موقعیت آتی خالص COT (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

وقتی صحبت از صحبت های بانک مرکزی شد، در جلسه آینده دوباره حجم قابل توجهی از آن وجود دارد. به‌ویژه اعضای فدرال‌رزرو قرار است در پی اظهارات این جلسه گذشته پر سر و صدا باشند. با بررسی نظرات کسانی که در جلسه گذشته سخنرانی های برنامه ریزی شده و برنامه ریزی نشده داشتند، ترکیب سالم دیگری از کسانی وجود داشت که می گویند با توجه به اینکه تورم به تازگی نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد در مقابل آنهایی که به عنوان حمایت از کند شدن افزایش ها در حال حرکت رو به جلو هستند، به افزایش بیشتر نرخ ها نیاز است. نه بحث برانگیز است و نه حتی در تضاد. به نظر می رسد بازارها متوجه این موضوع شده اند. اگر ما به دنبال یک حرکت احتمالی جهانی در روندهای ریسک هستیم، من درآمد نتفلیکس را پس از بسته شدن از نزدیک زیر نظر خواهم گرفت. این برای خدمه سابق FAANG بسیار دورتر است، اما هنوز هم نشان دهنده فناوری است که بیشترین ضربه را در سال گذشته داشته است. در مورد سقف بدهی ایالات متحده، بازارها به این روال عادت کرده اند. به گفته جانت یلن، اگر ایالات متحده تمام مسیر را از صخره به حالت پیش فرض برود، پیامد فاجعه بار خواهد بود، اما طبق گفته جانت یلن، خزانه داری فضایی برای استفاده از حسابداری و خرید زمان تا ژوئن دارد. به عبارت دیگر، این یک بحران برای یک روز دیگر است.

برترین ریسک رویدادهای کلان اقتصادی جهانی تا پایان هفته

image4.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

منبع