S&P 500 Rally Stalls and Dollar Stms the Bleeding، اکنون برای فاندامنتال ها


S&P 500، Credit Suisse، Dollar، USDJPY، ISM و NFPs Talking Points:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 141.50; نزولی طلا زیر 1680
  • جلسه چهارشنبه نیویورک با کاهش شدید S&P 500 باز شد – حرکتی که سرعت باورنکردنی شروع هفته را شکست.
  • این نوسان احتمالاً بیشتر مربوط به توقف موقت فصلی است، که اکنون اصول اساسی را مجدداً مورد توجه قرار می دهد – که نوسانات را تقویت می کند و یک جهت روشن را مبهم می کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

اختلال S&P 500 و تقلا برای توجیه اساسی

رالی افتتاحیه اکتبر و سه ماهه چهارم در جلسه گذشته با یک دست انداز جاده ای جدی روبرو شد. و همانطور که معمول است یا کسانی که از شکست رنج می برند، اینجا یک تقلا برای استدلال بود. من معتقدم که این سقوط یک پیشرفت طبیعی از بازاری بود که ریشه در اصول سنتی نداشت، اما حدس و گمان می تواند انگیزه خودش باشد. برای چشم انداز “روندهای ریسک”، S&P 500 نقش خود را به عنوان یک معیار پیشرو با کاهش 0.2 درصدی در جلسه گذشته گسترش داد. این ضرر چندان بزرگی نیست، اما برخلاف رشد 5.7 درصدی دو روزه قبلی، یک اختلال جدی است. مشکل با شکاف -1.0 درصد نسبت به نزولی در فضای باز آغاز شد. این به‌عنوان یک معکوس کامل از روند صعودی این هفته به حساب نمی‌آید، اما توانایی بازار را برای افزایش شتاب سفته‌بازی از بین می‌برد و مسئولیت را بر دوش عوامل بنیادی قانونی می‌گذارد. این می تواند برای منافع صعودی نوپای مشکل ساز باشد. دلیلی وجود دارد که دارایی های ریسک تا سال 2022 کاهش یافته است: چشم انداز بنیادی بدتر شده است. مطمئناً ممکن است که نوسان صعودی را در نیمه آخر این هفته به سمت بالا انتخاب کنیم، اما احتمالاً به پس‌زمینه مشخص‌تری نیاز دارد. و ما برای هر پایه جدی اشتیاق در حال مبارزه هستیم.

نمودار S&P 500 با حجم، SMA 20 روزه و شکاف های باز (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هنگامی که نوسان قابل توجه این جلسه گذشته در پیشرفت حدس و گمان به میان می آید، مسیر پیچیده ای وجود دارد که می توانید برای توجیه کاهش ریسک رویداد برنامه ریزی شده طی کنید. رقم حقوق و دستمزد خصوصی ADP – مرد تبلیغاتی برای NFPs در روز جمعه – کمی بهتر از انتظارات بود. این می‌تواند به‌عنوان تقویت‌کننده‌ای برای مسیر نرخ‌های جنگ‌طلب در نظر گرفته شود که قیمت‌گذاری آتی صندوق‌های فدرال رزرو را با احتمال تقریبی 70 درصدی برای افزایش 75 واحدی دیگر نرخ بهره در نشست اوایل نوامبر FOMC نشان می‌دهد. پس از باز شدن – و پس از شکاف نزولی قابل توجه – گزارش فعالیت بخش خدمات ISM در ماه سپتامبر موفق شد با جهش در مؤلفه اشتغال، انتظارات (56.7 در مقابل 56.0 مورد انتظار) را شکست دهد. این به طور کامل خطر رکود اقتصادی پیش رو را خنثی نمی کند، اما به نظر می رسد شروع آن را به تاخیر می اندازد. این گزارش که نمایانگر اکثر تولیدات اقتصادی ایالات متحده است، می‌تواند این دیدگاه را تقویت کند که فدرال رزرو به سمت افزایش نرخ بهره می‌رود، اما من فکر نمی‌کنم که تأثیر اساسی آن تا این حد باشد. برای من جزر و مدهای فصلی حوالی پایان یک چهارم و یک چهارم باز به سادگی انجام شده است. با شکسته شدن رشته گمانه زنی ها، اکنون توجه به نشانه های اساسی ملموس – خواه صعودی یا نزولی- معطوف شده است.

نمودار S&P 500 همپوشانی با فعالیت بخش تولید و خدمات ISM (ماهانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های ISM

اصول سنتی مانند NFP ها و خطرات غیرمتعارف مانند تهدیدات مالی

با نگاه کردن به افق، خطر رویدادی وجود دارد که تمایل دارد از دوره های اساسی قابل اعتمادتر پیروی کند – که من آنها را دنبال خواهم کرد – اما نظارت بر “قوهای خاکستری” بالقوه نیز مهم است. ماهیت “قوها” این است که آنها یا شناخته شده و با احتمال بسیار کم (خاکستری) یا ضربه شدید و کاملا غیر منتظره (سیاه) در نظر گرفته می شوند. در هفته گذشته، صحبت‌های زیادی پیرامون مذاکرات غیررسمی در میان اعضای فدرال رزرو مبنی بر ابراز نگرانی در مورد ثبات مالی وجود داشت که به نظر می‌رسید از سرفصل‌های موضع Credit Suisse باشد. ارجاعات بسیار زیادی به “لحظه لمان” در این بانک وجود داشت، اما تصویر اغراق آمیز از نظر نگرانی عمومی کاملاً نادرست نبود. علیرغم افشای یک بحران قریب الوقوع برای CS، مبادلات پیش فرض اعتباری (بیش از پنج سال) همچنان در چند روز گذشته بالاتر بود. پرداخت حق بیمه برای ریسک‌های پیش‌فرض منحصر به Credit Suisse نیست، اما تعداد کمی از افراد با این تصویر شدید روبرو هستند. ما هفته آینده با شروع درآمدهای فصلی که به طور سنتی از بانک ها شروع می شود، فشار این بخش بانکی/مالی را جبران خواهیم کرد.

نمودار قیمت سهام Credit Suisse با نرخ سوآپ پیش‌فرض اعتبار 5 ساله (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های ISM

از طریق کانال‌های بنیادی سنتی‌تر، ارزش معاملات طی 24 تا 48 ساعت پایانی معاملات این هفته نسبتاً سنگین است. به ویژه، در جلسه گذشته، به نظر می‌رسید که روند سیاست پولی جهانی پس از اینکه RBNZ نرخ پایه خود را 50 واحد افزایش داد، کاهش یافته است. انتظار می رفت – و دلار کیوی همچنان مبارزه خود را نشان داد. این مبارزه از یک ارز معمولی حتی شگفت‌انگیزتر از همتای استرالیایی آن بود که به نظر می‌رسید با افزایش 25 واحدی محتاطانه‌تر صبح روز سه‌شنبه خود کوتاهی کند. پیش بینی نرخ بهره فدرال رزرو هنوز به سمت افزایش ۷۵ واحدی دیگر در یک ماه آینده پیش می رود، اما این پیش بینی به همان اندازه آشکار است. پیش از این، ما نظرات رسمی جدی فدرال رزرو از لورتا مستر، چارلز ایوانز، فرماندار لیزا کوک، فرماندار کریستوفر والر و نیل کشکاری در مورد ثبات مالی داریم. پتانسیل جدی در بازتاب رشد، تورم و سطوح تحمل بانک مرکزی ایالات متحده وجود دارد. علاوه بر آن، ما بینش‌های سیاستی از بانک ژاپن و بانک مرکزی اروپا نیز داریم – همتایان اصلی فدرال رزرو.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 24 ساعت آینده

image4.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

NFPs ما را به جلو می کشاند و USDJPY نشان دهنده فشار است

Fed speak یک خروجی مهم برای گرین بک و شاخص های ایالات متحده است، به عنوان معیاری برای روند ریسک. گفته می‌شود، سنگین‌ترین وزن بنیادی احتمالاً بر گرانش ریسک رویداد مهم روز جمعه خواهد بود: آمار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده. FOMC دارای یک مأموریت دوگانه است که تورم ثابت (تقریباً 2 درصد) و تا حد امکان نزدیک به اشتغال کامل است. تورم مشکلی است که باید برطرف شود و شرایط بازار کار منعکس کننده تنش در شکست دست است. همانطور که وجود دارد، چشم انداز حقوق و دستمزدهای روز جمعه به طور گسترده ای برای یک شگفتی از جهت صعودی یا نزولی باز است. پس از فروپاشی شرایط کار تولید از ISM به همراه کاهش فرصت های شغلی، نمایش قوی از بخش خدمات ISM تعادلی را در اطراف عدد BLS ایجاد می کند. مطالبات اولیه بیکاری روز پنجشنبه و کاهش مشاغل Challenger نیز شایسته ارزیابی هستند.

نمودار تغییر در حقوق و دستمزد خصوصی NFP و ADP با تفاوت (ماهانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های BLS و ADP

وقتی نوبت به نرخ تورم می رسد، تعداد زیادی تلاقی مبتنی بر دلار وجود دارد که می توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. برای نمایندگان “روندهای ریسک”، فهرست تماشای بزرگتری وجود دارد. با این اوصاف، علاقه من به گرینبک، چشم انداز بازدهی و احساسات بر تلاقی بسیار جالب تری در USDJPY متمرکز است. یک سوگیری حملی وجود دارد که همچنان به نفع گرینبک است، اما وزارت دارایی ژاپن تلاش کرده است تا با مداخله مستقیم در حدود سطح 145، کاهش ارزش ین (افزایش USDJPY) را محدود کند. این فشارها همچنان پابرجا هستند، اما ما در بحبوحه یک آتش بس ناآرام با کمترین محدوده معاملاتی شش روزه نسبت به این جفت در چند ماه اخیر هستیم. احتمال شکست زیاد است، اما جهت بستگی به شرایط دارد در حالی که پیگیری به عمق اساسی بستگی دارد.

{{GUIDE|HOW_TO_TRADE_USDJPY}}

نمودار USDJPY با SMA 20 روزه و محدوده تاریخی 6 روزه (روزانه)

image6.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع