S&P 500, Nasdaq 100, Dow Jones Price Action: آیا خرس ها برای این کار انجام شده اند؟


S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones Talking Points:

  • سهام به روند صعودی خود ادامه می دهد و نزدک 100 در حال حاضر با قلمرو “بازار گاو نر” معاشقه است.
  • این افزایش از پایین ترین سطح ماه ژوئن قبلاً بسیاری را اعلام کرده است که به پایین رسیده است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

سهام مانند آوریل 2020 افزایش یافته است و Nasdaq 100 پس از جهش بیش از 20 درصدی نسبت به پایین ترین سطح ژوئن، صبح با منطقه «بازار گاوی» معاشقه شد. این البته در حالی اتفاق می افتد که بسیاری احتمال رکود اقتصادی را زیر سوال می برند در حالی که فدرال رزرو همچنان به افزایش نرخ بهره با هدف تعدیل تورم ادامه می دهد.

و اینجاست که لاستیک ضرب المثل با جاده برخورد می کند: کنار گذاشتن الگوهای قبلی در اطراف فدرال رزرو، که در آن نرمی و سازگاری پاسخی برای تضعیف داده های اقتصادی بود، برخی از فعالان بازار این فرضیه را مطرح می کنند که فدرال رزرو با افزایش ها یا حداقل نزدیک به یک نقطه تمام شده است. از انجام شدن و این منجر به کاهش قیمت‌های نهایی شده است که به سهام کمک کرده تا پس از فروش عقب‌نشینی که در ماه ژوئن بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده بود، بهبود یابند.

بنابراین، به نظر می رسد که بحث در این مرحله به این نتیجه می رسد که آیا فدرال رزرو به اندازه کافی افزایش یافته است تا تأثیر معنی داری بر تورم بگذارد. و در حالی که به نظر می رسد بسیاری از قبل پاسخی برای این سوال دارند، واقعیت این است که ما هنوز نمی دانیم زیرا افزایش نرخ بهره زمان می برد تا به اقتصاد منتقل شود، نقل قولی که حتی رئیس پاول در آخرین مطبوعات FOMC ارائه کرده بود. کنفرانس.

آنهایی که به دنبال یا انتظار یک محور نزدیکتر فدرال رزرو به کاهش بازدهی خزانه داری دارند به عنوان نشانه ای از قیمت گذاری آن موضوع اشاره می کنند. طرف دیگر استدلال به همان بازدهی ها به عنوان برجسته ای از پتانسیل رکود اشاره می کند که با استدلالی همراه است که با وارونگی عمیق تر و عمیق تر اسپرد 2/10 خزانه داری پشتیبانی می شود.

با این حال، آنچه غیرقابل انکار است و قابل بحث است، پاسخ در سهام پس از آخرین تصمیم نرخ FOMC است. S&P 500 در حال حاضر 6.64 درصد از پایین ترین رقم تعیین شده در روز قبل از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته افزایش یافته است. این شاخص را به بالاترین حد دو ماه اخیر و فراتر از تعدادی از سطوح مقاومت سوق داده است. همه اینها ادامه بازگشتی است که با شکل گیری گوه در حال سقوط ایجاد شد و این تداوم اکنون به جهش 14.59 درصدی نسبت به پایین ترین سطح ژوئن منجر شده است.

نمودار روزانه S&P 500

spx روزانه

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

S&P 500 کوتاه مدت

در این مرحله، S&P 500 بالاتر از یک نقطه کلیدی قبلی قرار دارد حمایت تبدیل شده به مقاومت روی نمودار این از a سطح فیبوناچی در 4085 تا قبل اقدام قیمت نوسان در 4138.

این منطقه محدوده‌ای را ایجاد کرد که از پنج‌شنبه گذشته تا معاملات دیروز ادامه داشت، با شکست در نهایت در اوایل جلسه دیروز ظاهر شد.

گاوها از آن زمان ادامه چندانی از خود نشان نداده‌اند، اما در مقاومت قبلی، حمایتی از خود نشان داده‌اند، که با توجه به مجموعه‌ای از موارد، در را برای ادامه صعودی باز نگه می‌دارد. بالاتر-بالا و ممکن بالاتر-پایین.

برای خرس‌ها، در این مرحله، شکست 4085 شروع به باز کردن مجدد آن در می‌کند، زیرا آن سطح، قبل از شروع شکست، تعدادی انحراف داشت.

نمودار چهار ساعته S&P 500

نمودار چهار ساعته spx

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک 100

معاملات آتی نزدک دیروز با افزایش 19.9 درصدی نسبت به پایین ترین سطح ماه ژوئن بسته شد. در طول جلسه، این حرکت به 20.25 درصد افزایش یافت. و بسته به نحوه ترسیم خطوط روند، ممکن است یک عطف مقاومت کلیدی وجود داشته باشد یا نباشد. و دلیل این ذهنیت، آشفتگی است که در نزدک در اطراف Q1 بسته و Q2 باز نشان داده شده بود.

در صورت ایجاد خط روند به بالاترین سطح 5 آوریل، خط روند هیچ تخلفی ندارد و تمام اقدامات قیمت در آن وجود دارد. با این حال، اگر از اوج 30 مارس استفاده کنید، که در 5 آوریل نیز مقاومت های بعدی را به دست آورد، این خط روند امروز صبح وارد عمل شده و در این مرحله اولیه یک عقب نشینی ایجاد می کند.

نمودار قیمت روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدق

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

نزدک کوتاه مدت

Nasdaq عملکرد دامنه مشابهی را همراه با S&P 500 نشان داد، اگرچه در نمودار من، آنقدر تمیز به نظر نمی رسد. قیمت ها از آزمایش مجدد خط روند عقب نشینی می کنند و یک نقطه ممکن وجود دارد پشتیبانی از اقدام قیمت در اطراف مقاومت محدوده قبلی، حدود 13108. یک سطح فیبوناچی در 13,050 و سطح دیگری در 12,894 وجود دارد قبل از اینکه پشتیبانی محدوده در تصویر 12,814 ظاهر شود.

اگر به نظر می رسد که بسیاری از سطوح ممکن است – اینطور است – اما، همچنین نشان می دهد که چگونه این حرکت در چند روز گذشته کمی “پرنده تر” شده است. موضوع کلان تورم و سیاست FOMC بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

نمودار چهار ساعته نزدک

نمودار چهار ساعته نزدق

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

نزدک “بازار خرس جهش کرد”

با توجه به معاشقه نزدک با قلمرو بازار گاو نر و بسیاری از افراد اعلام می کنند که پایین ترین سطح است، برخی زمینه های تاریخی می تواند مفید باشد.

در 14 مارسهفتم در سال 2008، Bear Sterns یک بسته نجات از فدرال رزرو دریافت کرد که منجر به فروش نهایی آن به JP Morgan شد. این شاخص نسبت به بالاترین رقمی که در نوامبر قبل تعیین شده بود، تا 26 درصد کاهش یافت. بسته نجات به پایین آمدن کوتاه مدت کمک کرد و پس از آن سهام تا باز شدن ژوئن 23 درصد افزایش یافت.

اما، در آن زمان همه چیز خوب نبود. برادران Lehman هنوز چند ماه از انحلال آنها در سپتامبر باقی مانده بود و نزدک پس از آن در ماه ژوئن 50 درصد کاهش یافت.

حالا این یک نمونه تاریخی است. آیا این بدان معناست که این اتفاق در اینجا رخ خواهد داد؟ نه، این یک مثال است، و در آن یک نمونه افراطی. اما – این نشان می‌دهد که چگونه بازار دائماً در حال تغییر است، به‌ویژه زمانی که سهام افزایش می‌یابد.

نزدک 100 نوامبر 2007 – مارس 2009

نمودار روزانه نزدق

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

داو جونز

در حالی که هر دو S&P 500 و Nasdaq دیروز شروع به کار کردند، داو این کار را نکرد، و با حفظ یک نقطه واقعاً بزرگ از حمایت متقابل، در محدوده باقی مانده است. این حمایت متقابل حول منطقه 32400 خود را نشان می دهد و روز سه شنبه به تصویر بازگشت، که با جهش قوی تا مقاومت دیروز دنبال شد.

سربار نقطه دیگری از مقاومت احتمالی است که حول محور 33236 ترسیم شده است، که همان منطقه ای است که به تعیین اوج ها در دوره می/ژوئن درست قبل از سقوط قیمت ها به پایین ترین حد دو سال اخیر کمک کرد.

خارج از محدوده کوتاه مدت، ممکن است وجود داشته باشد یک مثلث نزولی دم کردن، اگرچه هنوز در مرحله اولیه است و باید با ادامه صعودهای پایین تر همراه شود.

نمودار روزانه داو جونز

نمودار روزانه داو جونز

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع