S&P 500 Gap بالاتر و درآمد درخشش تهدیدهای مالی رو به رشد را پنهان می کند


S&P 500، دلار، GBPUSD، USDJPY و نقاط صحبت رکود:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 141.50; نزولی طلا زیر 1680
  • پس از شکاف قابل توجه 1.5 درصدی روز دوشنبه نسبت به S&P 500، این شاخص در معاملات باز روز سه شنبه 1.9 درصد دیگر افزایش یافت.
  • کسانی که به دنبال توجیه ذهنیت «ریسک» هستند، می‌توانند آن را در تغییر سیاست مالی بریتانیا و درآمدهای NFLX بیابند، اما مسائل اساسی جدی وجود دارد.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

افزایش غیرقابل انکار شکاف S&P 500 و افزایش درآمد

اگر در جلسه گذشته به دنبال حمایتی برای ایجاد چشم‌انداز ریسک‌پذیری در بازار بودید، پیشرفت‌های فنی و حتی چند پیشرفت بنیادی سبک وجود داشت که می‌توانست اخگر را روشن نگه دارد. با این اوصاف، تهدیدات سیستمی عمیق هستند و روند نزولی گسترده تر در سال 2022 به سختی قابل غفلت است. در آینده مهم است که تغییرات کوتاه مدت در بادهای سوداگرانه را از سختی میان مدت تا بلندمدت که به نظر نمی رسد به این زودی از بین برود، متمایز کنیم. برای آن گاوهای نر سرسخت، به نظر می‌رسید که S&P 500 یکی از امیدوارکننده‌ترین پایه‌های پشتیبانی باشد. شاخص ایالات متحده از شکاف صعودی 1.5 درصدی در بازار باز پیروی کرد، که بزرگترین شکاف از 9 نوامبر 2020 تاکنون بود، با افزایش 1.9 درصدی حتی چشمگیرتر در صبح روز سه شنبه (که نقطه عطف تاریخی روز قبل را شکست داد که به همان جدول زمانی بازمی گردد). در طول ساعت‌های فعال، چیز زیادی برای پیگیری متقاعدکننده وجود نداشت، اما با این حال، او با حرکت در بالای کانال چند ماهه و از طریق بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) احساسات را برانگیخت. اما آیا این کافی است؟

نمودار S&P 500 با حجم، 20 روز، 100 روز، 100 هفته SMA و شکاف روزانه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در خیریه‌ترین ارزیابی‌ای که می‌توانم از عملکرد بازار در 48 ساعت اول معاملات هفته انجام دهم، به نظر می‌رسد فرصتی برای احیای اعتماد در کوتاه‌مدت وجود دارد. معکوس‌های سوداگرانه حتی در روندهای تثبیت‌شده نیز غیرمعمول نیستند، اما مشکوک شدن به جهش برای تبدیل شدن به پایه‌های یک روند پایدار، چیز بسیار متفاوتی است. حمایت بنیادی غالباً یک معیار حیاتی برای تغییر سیستماتیک در مسیر است. تصویر سیاست پولی، پتانسیل رکود و ترک های مالی اخیراً بدتر شده است. اما شاید فصل درآمد می تواند حواس پرتی موقتی را ایجاد کند زیرا ما مسیر خود را در اقتصاد گسترده تر ترسیم می کنیم. در جلسه گذشته، بانک دیگری – گلدمن ساکس – نتایج «بهتر از انتظار» را گزارش کرد که به لطف نوسانات و نرخ‌های بالاتر در بازارهای مالی، همچنان نسبت به دوره‌های قبل سردتر بود. این دقیقاً یک مزیت جهانی برای شرکت های بزرگ آمریکا نیست. برداشت بزرگ‌تر از نتفلیکس است که درآمد هر سهم (EPS) را 3.10 دلار در مقابل 2.20 دلار پیش‌بینی‌شده در درآمد 7.93 میلیارد دلار و افزایش 2.41 میلیون کاربر گزارش کرد. افزایش 15 درصدی سهام NFLX پس از ساعت‌ها نشان می‌دهد که این اطلاعات چگونه تفسیر می‌شوند، اما این چقدر تفسیری از بازار است؟

نمودار نتفلیکس با SMAهای 20 و 100 ساعته با معامله پس از ساعت کاری (ساعتی)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

خطرات اساسی به ساختن ادامه می دهند

نتفلیکس با تأمل بر همان خروجی درآمدهای ایالات متحده، در طول سال گذشته شاهد کاهش قابل توجهی در توانایی خود برای نمایندگی بازار گسترده تر بوده است. علاوه بر این، گروه FAANG که این نشانگر عضو آن است به طور جدی در نمایندگی گمانه زنی خود پرچم گذاری کرده است. در واقع، نسبت Nasdaq 100 با فناوری سنگین به نسبت متوسط ​​صنعتی داوجونز (“رشد” به “ارزش”) با تراشه آبی به زیر نقطه میانی پیشرفت 2018 تا 2021 کاهش یافته است که تشدید حدس و گمان جدی را در بر می گیرد. معاملات بعد از ساعت QQQ نسبت به DIA ETF نشان می دهد که این نسبت ممکن است فردا افزایش یابد، اما عملا تا کجا ادامه خواهد داشت؟ با توجه به اینکه بازیگران بزرگتر گوگل، اپل و آمازون قرار است در هفته آینده گزارش دهند – در میان تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات متحده و منطقه یورو – به نظر می رسد جذابیت بیشتری در احساسات ایجاد شود.

نمودار نسبت میانگین صنعتی نزدک 100 به داوجونز با SMAهای 20 و 100 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر در جلسه گذشته شکاف بالاتر در معیارهای ریسک را کنار بگذاریم و برای لحظه ای ارقام درآمد NFLX را خنثی کنیم، مسائل بزرگتر در سلامت بنیادی به طور نامطمئنی پایین تر می شوند. شایان ذکر است که آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ ارزیابی‌ای را منتشر کرد مبنی بر اینکه ریسک‌های اعتباری جهانی در حال افزایش است و پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایالات متحده تا بهار وارد رکود شود. این کمی تهاجمی تر از پیش بینی بلومبرگ برای انقباض در 12 ماه آینده یا به روز رسانی شاخص بازار مسکن NAHB است که سیگنالی را تقویت می کند که بازار مسکن خود در رکود است. قبل از اینکه اعتماد به نفس خود را پشت سر بگذارید، منبع پیش بینی را در نظر بگیرید – یا باور کنید که بازار به صورت نادیده دنبال خواهد شد. در حال حاضر شاخص‌های پیشنهادی کاخ سفید نشان‌دهنده رکود نیست، در حالی که مدیران عامل جهانی تلاش کرده‌اند تا بر نقاط قوت فعلی در نیروی کار و تامین مالی شرکت‌ها تمرکز کنند. با این حال، آنها سهمی در حمایت از دیدگاه خوش بینانه دارند. از سوی دیگر، هشدارهای فیچ، صندوق بین المللی پول و اسپرد 10 ساله/2 ساله خزانه داری ایالات متحده، ذهنیت کمتری دارند. سوال این است که چه زمانی بازار به جریان های زیرزمینی توجه می کند؟

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

نمودار توزیع بازدهی خزانه داری 10 ساله تا 2 ساله ایالات متحده با پوشش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال (ماهانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

تکامل انحطاط اقتصادی فرآیندی است که زمان قابل‌توجهی را می‌طلبد، اما فشارهای مالی می‌تواند به طور ناگهانی آشکار شود و به وحشتی دامن بزند که ما تاکنون توانسته‌ایم از آن اجتناب کنیم. اخیراً، به نظر می‌رسد که وضعیت پشت ثبات مالی بریتانیا با تغییر تقریباً کامل بودجه کوچک متخلف از سوی دولت بهبود یافته است. از طرف دیگر، اعتبار در اینجا متزلزل شده است. صرف نظر از این، نقاط فشار دیگری نیز در اطراف سیستم وجود دارد، از جمله تکرارهای مداوم نگرانی مربوط به میزان افزایش دلار. نظرسنجی مدیر صندوق بانک آمریکا که در جلسه گذشته منتشر شد، نشان داد که بازی طولانی دلار آمریکا بیش از حد اشباع شده است. ترکیبی از پیش‌بینی بازده بالای گرین‌بک، توانایی صادرات فشار بیشتر به همتایان جهانی از نظر اقتصادی و نقشی که به‌عنوان یک پناهگاه ایفا می‌کند، ارز را تحت قدرت نگه داشته است. در این جلسه گذشته، USDJPY برای دهمین پیشرفت متوالی بسته شد. این با طولانی ترین دوره این جفت از سال 1973 مطابقت دارد. بدتر از آن این است که حدس و گمان هایی وجود دارد مبنی بر اینکه مقامات تلاش کردند به نمایندگی از نرخ ارز مداخله کنند اما به سادگی توسط بازار شکست خوردند. از دست دادن اعتبار در این مقطع نشان دهنده مشکلات جدی است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله USD/JPY

نمودار USDJPY با SMAهای 20 روزه و 100 روزه و تعداد شمع متوالی (روزانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

ریسک رویداد: تورم، درآمد و شمارش معکوس فدرال رزرو

در حال حاضر، من یاتاقان های بازار را در منظر کوتاه مدت و بلندمدت ارزیابی می کنم. در درازمدت، پیامدهای یک راهپیمایی آهسته به سمت رکود و خطر خطرناک متاستاز تهدیدات مالی، مرا از ایجاد یک خوش بینی واقعی در بازارهای سرمایه باز می دارد. در همین حال، کوتاه مدت می تواند با توسعه ریسک رویداد برنامه ریزی شده انگیزه داشته باشد. از منظر سیاست پولی، داده‌های تورم بریتانیا و کانادا در ماه سپتامبر ارزش پایش را دارد – اولی نشان می‌دهد که اشتباهات مالی تا چه اندازه شوک بیشتری ایجاد می‌کند در حالی که دومی در تصمیم هفته آینده نرخ BOC نقش خواهد داشت. از نظر درآمد، من تسلا را به عنوان «نماینده‌ترین شاخص بازار» تماشا می‌کنم، اما Alcoa و IBM مواد بلوچی هستند. سپس کتاب بژ فدرال رزرو وجود دارد. از نظر فنی، این گزارش چشم‌انداز رسمی کار فدرال رزرو برای روندهای اقتصادی است، اما از نظر عملکردی، شمارش معکوس ۲ هفته‌ای را برای تصمیم بعدی نرخ FOMC آغاز می‌کند.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image6.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع