S&P 500 یک شکست صعودی دیگر را نشان می دهد – به چه معناست؟


S&P 500، MSFT، GDP، رکود و DXY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 Eminis Bearish زیر 3900; USDJPY صعودی بالای 127.00
  • شارژ دو روزه برای دارایی‌های متمایل به ریسک باعث شد تا S&P 500 از SMA 200 روزه، مقاومت خط روند و فیب‌های همپوشانی خود عبور کند. اما پیگیری از کجاست؟
  • ما رشد علایق با به روز رسانی در جلسه گذشته با PMI ژانویه. اما به نظر می رسد بازار به دنبال چیزی سنگین تر برای اعتقاد است

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

دستاوردهای فنی به تنهایی برای ترغیب بازار به اقدام کافی نیستند. برای معامله گران نمودار – از جمله خود من – این منجر به ناامیدی قابل توجهی در ارزیابی حرکت های بازار در ماه های گذشته شده است. آخرین شکست از S&P 500 برای شروع این هفته حاصل می شود. شاخص شاخص ایالات متحده روز دوشنبه در جایی افزایش یافت که رالی روز جمعه با افزایش 1.2 درصدی به پایان رسید که عملکرد دو روزه را به بزرگترین شارژ متوالی خود از 11 نوامبر رساند. مهمتر از سرعت، تغییر موقعیت در بازار بود. بازار فراتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) از شکاف در بازار باز است. اما با توجه به نقض مکرر و ناموفق این اقدام محبوب در دو ماه گذشته، محدودیتی که سربار در بازار داشت در حال از بین رفتن بود. با این حال، فشار بیشتر به بالاترین سطح پنج هفته، شکست قطعی تر مقاومت خط روند تا ژانویه 2022 و فشار بالای تلاقی سطوح فیبوناچی با مشخصات بالا در اطراف سطح 4000، همگی به روایت پیشرفت افزودند. با این حال، پس از “شکست” هیچ پیگیری وجود نداشت. در این جلسه گذشته، S&P 500 با کاهش حجم، در واقع 0.1 درصد کاهش یافت. برخی ممکن است با مجموعه ای از فلات های مرتفع که به آرامی جلو می روند راحت باشند. اما در یک پس‌زمینه بنیادی ضعیف، فقدان کشش می‌تواند به سرعت به یک مسئولیت برای گاوها تبدیل شود.

نمودار S&P 500 با SMA 200 روزه، حجم و محدوده تاریخی 1 روزه (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

چیزی که به نظر می رسد برای بازاری که بتواند یک شکست فنی را به یک روند اساسی تبدیل کند، کمبود دارد، فقدان پشتوانه ملموس برای هر صعود واقعی صعودی است. وضعیت «احساس» در بازار به گونه‌ای است که در دوره‌هایی با اخبار خوب به‌گونه‌ای برخورد می‌شود که انگار مشکل‌ساز هستند و بالعکس (مانند زمانی که داده‌های قوی اقتصادی به‌عنوان دلیلی برای ادامه سخت‌گیری بانک مرکزی خوانده می‌شود) در کنار اولویت‌ها. تغییر چه از طریق آگاهی صرف و چه از طریق مد. فرصتی برای چرخش پس‌زمینه مطلوب از داده‌ها در جلسه گذشته وجود داشت. در میان طیف وسیعی از داده‌ها و رویدادهای روز سه‌شنبه، واضح‌ترین سیگنال از طریق PMI ژانویه از سوی اقتصادهای توسعه‌یافته جهان خواهد بود. ترکیب ارائه شده یک پیشرفت قابل توجه بود – به استثنای خواندن در بریتانیا. ژاپن با قرائت انبساطی به عملکرد بهتر خود ادامه داد، منطقه یورو دوباره به محدوده مثبت بازگشت (بالای 50) در حالی که ایالات متحده و استرالیا از سرعت انقباض قبلی خود عقب نشینی کردند. می‌توانست آن را مطلوب خوانده شود، اما به نظر نمی‌رسید که بازار گاز بگیرد. این سوال پیش می‌آید: آیا داده‌ها به اندازه کافی واضح نبودند یا بازار اراده خوب خود را در تفسیر داده‌ها صرف کرده است؟

نمودار PMI ماهانه برای اقتصادهای توسعه یافته بزرگ از استاندارد اند پورز جهانی (ماهانه)

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های Standard & Poor’s Global

من معتقدم که چشم انداز انقباض اقتصادی برای ایالات متحده، بسیاری از اقتصادهای توسعه یافته و بخشی از اقتصاد جهانی قیمت گذاری نشده است. مطمئناً، تعدادی از شاخص ها وجود دارد که نشان می دهد چنین دشواری در پیش است – از سه ماهه متوالی تولید ناخالص داخلی منفی. چاپ‌هایی از ایالات متحده، ماه‌های وارونگی گسترش 2-10 ایالات متحده و نظرسنجی‌های بی‌شماری احساسات. با این حال، پس از سال‌ها محرک بیش از حد بانک‌های مرکزی که قبلاً نتیجه بد را خنثی می‌کرد یا از آن جلوگیری می‌کرد، بازارها به کاهش تهدیدهای آینده مبهم عادت کرده‌اند. با این حال، همان پشتیبان ها دیگر سر جای خود نیستند. به نظر می‌رسد فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ این موضوع را کاملاً روشن کرده‌اند، اگرچه بسیاری از فعالان بازار معتقد نیستند که در صورت درخواست حاضر نخواهند شد. در آخر هفته، نظرسنجی من در مورد اینکه آیا شرکت کنندگان بر این باور بودند که ایالات متحده در سال 2023 دچار رکود خواهد شد یا خیر، با یک انحراف بسیار واضح به نفع “بله” به پایان رسید. آیا قبلاً تا پایان ماه اکتبر قیمت گذاری شده بود؟

نظرسنجی از معامله گران درباره احتمال رکود اقتصادی ایالات متحده در سال 2023 سوال می کند

نظرسنجی از Twitter.com، @JohnKicklighter

اگر بازارها واقعاً منتظر یک سیگنال قوی و واضح در مورد سلامت اقتصاد هستند، انتظار برای انتشار GDP ایالات متحده در روز پنجشنبه یک رویداد ارزشمند است که توجه ما را به جلو جلب خواهد کرد. با این حال، اثربخشی آن برای حرکت بازار بسیار کمتر از توانایی آن برای ایجاد شناخت است. در هر صورت، به‌روزرسانی هفته آینده چشم‌انداز اقتصاد جهانی (WEO) از سوی صندوق بین‌المللی پول یا حتی تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو، چشم‌انداز رشد و پیامدهای آن در بازار را مؤثرتر خواهد کرد. با این حال، این تاریخچه آماری لزوماً اثر تضعیف کننده پیش بینی در زمان انتشار را نفی نمی کند. اگر به دنبال راه‌های اعتقادی دیگر باشید، سطح بالایی از تأثیر جهانی وجود ندارد. سیاست پولی تا حدودی کشش را به دست خواهد آورد، اما نه لزوماً بر مبنای سیستمی. برترین فهرست امروز برای اوراق بهادار اقتصاد کلان، تصمیم بانک مرکزی کانادا برای نرخ است. این گروه یکی از جنگ‌طلب‌ترین بازیگران اصلی است، اما کاهش سرعت برنامه‌ریزی شده آن نسبت به سرعت تهاجمی سال 2022 (شامل حرکت 100 واحدی) به خوبی شناخته شده است. در واقع، سوآپ ها قیمت بازار را در بیش از 50 نقطه پایه کاهش در نیمه دوم سال 2023 نشان می دهند. بنابراین، خواه BOC در این جلسه خاص 25 واحد در ثانیه افزایش یابد یا نه، احتمالاً گرمای کمتری را در بازارها نسبت به پیش بینی های غیررسمی ایجاد می کند. آنچه بعداً در سال می آید

برترین ریسک رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

در همین حال، هیچ تحلیل‌گر/تاجر کلان جهانی نمی‌تواند بدون ارزیابی جایگاه گرین‌بک با توجه به نقطه مرکزی آن در ارزیابی اقتصاد جهانی، رهبری سیاست‌های پولی خود در بین همتایان خود و نقش پناهگاه امنی که در بازارهای آشفته‌تر ایفا می‌کند، کار کند. . شایان ذکر است، شاخص دلار DXY در دو روز گذشته تقریباً بدون تغییر بوده است. در واقع، این شاخص در بازه زمانی 8 روز معاملاتی گذشته، عملاً هیچ تغییری برای بسته شدن نداشته است. محدوده مطلق در آن دوره (به عنوان درصد نقطه) کوچکترین بازه در یک دوره مشابه در 11 ماه است که ما پایان سال، دوره معاملات تعطیلات را حذف می کنیم. با توجه به پیشرفت در دارایی‌های ریسک، این تعجب‌آور است، اما شاید بازگشت در بازدهی 2 ساله (به عنوان نماینده انتظارات نرخ) بادهای نزولی را خنثی کند. با این حال، حل این ارز ممکن است راه طولانی را در اطلاع رسانی به بازارهای گسترده تر در مورد اینکه چه موضوعی بر تمرکز بازار است، کمک کند.

نمودار شاخص دلار DXY با SMAهای 100 و 200 روزه (هفتگی)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع