S&P 500 پس از سخنرانی پاول و شهادت یلن سقوط کرد، آیا دلار آمریکا دوباره افزایش می یابد؟


S&P 500، دلار آمریکا، جروم پاول، جانت یلن – بازار آزاد آسیا و اقیانوسیه:

  • را S&P 500 پس از فدرال رزرو 1.6 درصد کاهش یافت تصمیم نرخ
  • رئیس جروم پاول سعی کرد روی شرط‌بندی‌های کاهش نرخ آب سرد بریزد
  • در همین حال، شهادت جانت یلن ریسک گریزی را تشدید کرد
  • به نظر می رسد که بازارهای آسیا و اقیانوسیه برای نوسانات بعدی آماده می شوند

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

ویژگی های معامله گران موفق

جلسه توجیهی بازار آسیا-اقیانوسیه – سود معکوس بازارها در تصمیم گیری نرخ فدرال رزرو

S&P 500 در روز چهارشنبه پس از تصمیم فدرال رزرو در ماه مارس برای نرخ بهره و کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول، 1.6 درصد سقوط کرد. بانک مرکزی هزینه های استقراض را 25 واحد افزایش داد و محدوده هدف را به 4.75 تا 5 درصد رساند. در ابتدا، بازارها از این رویداد استقبال کردند زیرا در بیانیه اشاره شد که سیاستگذاران «پیش‌بینی می‌کنند» برخی استحکام بیشتر ممکن است مناسب باشد.

در بیانیه فوریه که قبل از سقوط بانک سیلیکون ولی در اوایل ماه جاری بود و باعث ایجاد مشکلات مالی در بخش بانکی شد، این میزان با احتیاط از «افزایش مداوم» کاهش یافت. اما، پس از اینکه جروم پاول اشاره کرد که مقامات “فقط” موردی را برای کاهش نرخ در سال جاری نمی بینند، بازارها تغییر کردند. از زمان ورشکستگی SVB، بازارها به شدت در کاهش نرخ در سال جاری قیمت گذاری کرده اند.

نگاهی دقیق تر نشان می دهد که پیش بینی های متوسط ​​نرخ بهره FOMC همچنان وجود دارد بسیار شاهین تر از آنچه بازارها در سال جاری انتظار دارند. پاول همچنین تاکید کرد که در صورت نیاز، نرخ ها را بالاتر از حد انتظار افزایش خواهند داد. بانک مرکزی همچنین تاکید کرد که بانک های آمریکایی سالم و مقاوم هستند. در همین حال، در طول کنفرانس مطبوعاتی پاول، جانت یلن، وزیر خزانه داری در حال ارائه شهادت بود.

وی خاطرنشان کرد که دولت به دنبال ارائه بیمه سپرده “پتو” برای تثبیت بخش بانکی نیست. این فشار فروش در بانک‌های منطقه را افزایش داد و بانک فرست ریپابلیک تا پایان روز بیش از 15 درصد کاهش یافت. در نمودار زیر، می‌توانید ایده بهتری از چگونگی تحول قیمت در طول این رویدادها و چگونگی معکوس شدن S&P 500 و پایین آمدن دلار آمریکا کسب کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، این امر بازارهای آسیا-اقیانوسیه را در آستانه معاملات روز پنجشنبه آسیب پذیر می کند. فقدان ریسک رویداد اقتصادی تمرکز را بر روی احساسات عمومی بازار قرار داده است. به این ترتیب، دنباله روی می تواند روحیه نیکی 225 ژاپن و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ را کاهش دهد. این همچنین ممکن است کمی برای دلار آمریکا ارائه دهد.

واکنش بازار به جروم پاول و جانت یلن

واکنش بازار به جروم پاول و جانت یلن

نمودار ایجاد شده در TradingView

تجزیه و تحلیل فنی S&P 500

در نمودار روزانه، S&P 500 یک کندل نزولی را پشت سر گذاشت. این به دنبال آنچه به نظر می رسد یک شکست کاذب تحت یک کانال نزولی کوتاه مدت از فوریه بوده است. پیشرفت نزولی بیشتر می‌تواند راه را برای از سرگیری روند نزولی باز کند. پشتیبانی فوری سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 3938 است. مقاومت نقطه 23.6% در 4041 است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی S&P 500

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع