S&P 500 و USDJPY از محدوده فنی پیروی می کنند حتی با افزایش ترس از نوسانات و رکود


S&P 500، VIX، Fed Rate Forecast، NZDCAD و USDJPY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 137; GBPUSD صعودی بالای 1.2300; S&P 500 نزولی زیر 4030
  • بانک های مرکزی کانادا، هند و برزیل سیاست های خود را در جلسه گذشته به روز کردند. اما نوسانات از بازارها و ارزهای محلی فراتر نرفت
  • جهش در VIX جلسه گذشته را افزایش داد، اما S&P 500 حمایت خود را حفظ کرد. مشاهده مرزهای فنی نزدیک ممکن است تا پایان هفته افزایش یابد

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

در جلسه گذشته چند عناوین اساسی از پیامدها وجود داشت – مانند افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا و ابراز نگرانی مدیران عامل بانک ها از رکود – اما این روند اساسی اعتقاد بازار را تغییر نمی دهد. ما از تأثیر صمیمانه NFP ها، اظهارات پاول و گزارش فعالیت بخش خدمات ISM در هفته گذشته دور می شویم و به انتظارات برای تصمیم گیری نرخ FOMC (و تعداد بی شمار رویداد مهم دیگر) که برای هفته آینده برنامه ریزی شده است، تبدیل می شویم. . این تمرکز مهم است زیرا بر سطح نوسانات کلی در بازار و توانایی ایجاد و حفظ روندها تأثیر می گذارد. در مورد نوسانات “تلویحی” (مورد انتظار) از VIX، بازگشت از پایین ترین سطح 7 ماهه هفته گذشته ادامه یافت، اما سرعت به طور محسوسی کاهش یافت.

نمودار S&P 500 روکش شده با SMAهای 20 و 200 روزه، VIX معکوس و همبستگی 20 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

این بیشتر شبیه یک «بازنگری واقعی برای یک وسیله» است تا جرقه یک آتش فعالیت. به نظر می رسید که این از دست دادن کشش به آسانی به دارایی های حساس به ریسک تبدیل می شود. بدون کوبش قوی خوش بینی یا بدبینی، فعالان بازار تمایل دارند که اعتقاد بیشتری به موانع فنی برجسته داشته باشند. شایان ذکر است که S&P 500 همبستگی (معکوس) قابل توجهی با VIX حفظ کرده است، اما این شاخص در کف محدوده سه هفته گذشته متوقف شده است که با نقطه میانی محدوده اوت تا اکتبر و SMA 100 روزه تقویت شده است. سپس دوباره، اگر فشار برای هل دادن بیاید، ترس احساسی قوی تر از طمع است. با کاهش شاخص DAX آلمان، FTSE 100 انگلستان، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ، ETF بازارهای نوظهور EEM و نفت خام (همه “دارایی های ریسک”) در جلسه گذشته کاهش یافت. مراقب خودسوزی احتمالی باشید که ممکن است از خود ترس به وجود بیاید.

نمودار FTSE 100، DAX 40، Hang Seng، EEM ETF و نفت خام آمریکا (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

از سوی دیگر، اگر بازارها از زمان‌بندی سند کلان اقتصادی پیروی کنند، در جلسه پنج‌شنبه آینده چیز زیادی وجود ندارد که به راحتی انتظار می‌رود که یک لرزش محلی در توسعه روند ایجاد کند، خیلی کمتر یک حرکت جهانی. این جلسه گذشته بر تصمیمات سطح دوم و نرخ پایین بانک مرکزی متمرکز بود. بالاترین صورتحساب بانک کانادا (BOC) بود که نرخ ها را 50 نقطه پایه افزایش داد که نرخ معیار کشور را به 4.25 درصد رساند. با قرار دادن این معیار در زمینه، با بانک رزرو نیوزلند برای بالاترین نرخ در بین بانک های مرکزی بزرگ مطابقت دارد. با این حال، NZDCAD از مسیر صعودی قابل توجه خود در چند ماه گذشته عقب نشینی نخواهد کرد. علاوه بر این، به اصطلاح Loonie حتی در برابر جفت‌های کمتر بحث‌انگیز مانند EURCAD یا CADJPY که مزیت بازدهی مشخصی دارند، کشش صعودی معنی‌داری در اخبار ایجاد نمی‌کند. نکته کلیدی این است که این یک نتیجه مورد انتظار بود و لفاظی BOC نشان می دهد که افزایش نرخ بهره در آینده به شدت وابسته به داده است. در واقع، مبادلات شاخص یک شبه نشان می‌دهد که BOC اساساً ممکن است در نرخ پایانی خود در این دوره باشد، در حالی که گروه‌هایی مانند FOMC و RBNZ در سال 2023 سفت‌تر می‌شوند. برای جلسه آینده، ممکن است بینشی از بولتن RBA یا RBA وجود داشته باشد. اظهارات لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (تصمیم بانک مرکزی اروپا در هفته آینده است)، اما بازار به شدت به موارد ظریف تنظیم نشده است.

برترین ریسک رویداد اقتصادی کلان برای 48 ساعت آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

در حالی که دلار کانادا زمینه اساسی زیادی برای ایجاد یک معکوس کامل پیدا نکرد، شرایط هنوز از نوع است که نشان می‌دهد اعتدال مسیر رو به جلو است. برای چیزی مانند S&P 500، که وزن محدوده باریکی را که این شاخص در هفته‌های گذشته ایجاد کرده است را افزایش می‌دهد. متناوبا، همچنین می تواند به کاهش روندهای قابل توجهی مانند آنچه در NZDCAD دیده می شود، تبدیل شود. این هزینه به همان اندازه که یک رالی دلار نیوزلند است به همان اندازه که کاهش دلار کانادا است، اما نتایج خالص فوق العاده است. در حالی که تفاوت بازده بلندمدت بر اساس پروکسی 10 ساله ممکن است بالاتر باشد، نرخ تغییر شدید 20 روزه از این جفت در این محیط یک امر پرت است. این بدان معنا نیست که باید به یک چرخش کامل تغییر کند، اما یک غرفه به طور فزاینده‌ای محتمل به نظر می‌رسد – به خصوص اگر ریسک‌پذیری چراغ‌ها را برای تجارت حمل و نقل نوپا روشن نگه ندارد.

نمودار NZDCAD با بازده 10 ساله نیوزلند و کانادا، ROC 20 روزه (روزانه) پوشانده شده است

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

یک قدم جلوتر، اعتدال فقط قلمرو تجارت حامل و دارایی‌های متمایل به ریسک نیست. تلاقی های مبتنی بر دلار به طور معمول در معرض روندهای ریسک قرار دارند، اما با توجه به قرار گرفتن مستقیم در نشست FOMC نسبت به حدس و گمان نرخ بهره در هفته آینده بسیار حساس هستند. با این اوصاف، من در حال بررسی سطوح فنی و نوسانات در پشت رشته ها هستم. برای شاخص دلار DXY، موانع فنی متمایز زیادی وجود ندارد که ناظران نمودار فرصت‌طلبانه آن را انتخاب کنند. اما تلاقی های اصلی مانند EURUD، GBPUSD و USDJPY موانع آشکارتری دارند. در زیر، بازگشت USDJPY از تست SMA 200 روزه خود، بازار را درست به سطح حمایت قبلی در 137.50 رساند و خط را به عنوان مقاومت جدید حفظ کرد. در حالی که اینها محدوده های بسیار بزرگی نیستند که بتوان با آنها برخورد کرد، اگر این سرعت بازار باشد، تنظیم با سرعت بسیار مهم است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله USD/JPY

نمودار USDJPY با SMA 20 و 200 روزه (روزانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع