S&P 500 و Nasdaq 100 پس از اخطار درآمد انویدیا در بازارها پایین می آیند


چشم انداز سهام ایالات متحده:

  • S&P 500 و Nasdaq 100 روز خود را با کاهش قیمت سهام به پایان رساندند.
  • هشدار درآمد انویدیا سرمایه گذاران را ترسانده و معامله گران را ترغیب می کند تا ریسک نیمه هادی ها را کاهش دهند.
  • گزارش تورم ژوئیه ایالات متحده در روز چهارشنبه در کانون توجه قرار خواهد گرفت

بیشترین خوانده شده: S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones: Grinding into Key Resistance

سهام ایالات متحده هفته را با روندی عقب شروع کردند و عملکرد ضعیف روز جمعه را در جلسه ای که با نوسانات بالاتر از حد معمول مشخص شد، افزایش دادند. برای زمینه، معیارهای اصلی سهام در اوایل معاملات روز دوشنبه سودهای قوی را ثبت کردند، اما پس از آن که سرمایه گذاران اخبار منفی از Nvidia، یازدهمین شرکت بزرگ از نظر ارزش بازار در آمریکا را هضم کردند، پیشرفت خود را معکوس کردند و به سمت نزول رفتند.

زمانی که همه چیز گفته شد و انجام شد، S&P 500 با افت 0.12 درصدی به 4140 رسید، با عملکرد ضعیف فناوری اطلاعات و مالی. Nasdaq 100 به نوبه خود با 0.0.37 درصد کاهش به 13159 واحد رسید و یک رالی تا 1.4 درصد را از بین برد که با سقوط 6.3 درصدی سهام انویدیا به پایین کشیده شد.

اگرچه کاهش شدید انتظارات تورمی مصرف‌کننده در ایالات متحده در تمام افق‌های زمانی در نظرسنجی که توسط بانک فدرال رزرو نیویورک انجام شد، در ابتدا احساسات وال استریت را تقویت کرد، نگرانی‌ها در مورد کند شدن فعالیت‌ها در نهایت بر داده‌های مثبت در جبهه قیمت برتری داشت.

نگرانی‌ها در مورد سلامت اقتصاد پس از آن افزایش یافت که انویدیا، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه در جهان، نسبت به کاهش شدید فروش در واکنش به ضعف بازی‌ها هشدار داد و نشان داد که درآمد سه ماهه به طور متوالی حدود 19 درصد کاهش می‌یابد و در گزارش نتایج مالی اولیه به 6.7 میلیارد دلار می‌رسد. ، بسیار کمتر از راهنمای 8.1 میلیارد دلاری.

کاهش تقاضا برای نیمه هادی ها، فضایی بسیار چرخه ای، نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی همچنان به کندی ادامه می دهد، که با کاهش مصرف در مواجهه با تورم بالای چهار دهه تضعیف شده است. در حالی که چشم انداز فوق العاده چالش برانگیز است، اقتصاد هنوز از صخره سقوط نکرده است و هنوز هم می تواند از یک رکود بزرگ جلوگیری کند، تا حدی به لطف انعطاف پذیری بازار کار ایالات متحده.

برای جلوگیری از فرود سخت، ممکن است فدرال رزرو در نهایت مجبور شود به سمت سیاست پولی کمتر تهاجمی حرکت کند، اما زمان آن سناریو هنوز نامشخص است و تا حد زیادی به تحول قیمت های مصرف کننده بستگی دارد. هنگامی که اداره آمار کار ایالات متحده داده های ماه گذشته را منتشر کند، تصویر بهتری از مشخصات تورم در چهارشنبه خواهیم داشت.

به دنبال افزایش 1.3 درصدی در ماه ژوئن، CPI ژوئیه با 0.2٪ در مادر چاپ می شود. با این نتیجه، انتظار می‌رود که نرخ سالانه از 9.1 درصد قبلی به 8.7 درصد کاهش یابد، که یک بهبود جهتی خوشایند است، اما همچنان رقم بسیار بالایی است، بیش از چهار برابر بیشتر از هدف بانک مرکزی 2 درصد. در هر صورت، هرچه ارقام CPI کمتر باشد، برای احساسات و سهام، به ویژه آنهایی که در حوزه فناوری و رشد هستند، بهتر است.

S&P 500 TECHNICAL Analysis

S&P 500 در چند روز گذشته در اطراف مقاومت کلیدی (4160-4175) گیر کرده است زیرا کشمکش بین خرس ها و گاوها حل نشده باقی مانده است. معامله گران باید در روزهای آینده این حوزه فنی را زیر نظر داشته باشند، زیرا واکنش قیمت ممکن است سرنخ هایی را در مورد جهت کوتاه مدت ارائه دهد.

از نظر سناریوهای احتمالی، اگر شاهد شکست قاطع بالای 4160-4175 باشیم، حرکت صعودی می تواند از سر گرفته شود و زمینه را برای صعود به سمت مقاومت کانال در 4300 فراهم کند. از سوی دیگر، اگر فروشندگان دوباره کنترل بازار را به دست آورند و جرقه بازگشت نزولی قوی نسبت به سطوح فعلی را ایجاد کنند، حمایت اولیه در 4065 ظاهر می شود. در ضعف بیشتر، تمرکز به 3920 تغییر می کند.

نمودار فنی S&P 500

نمودار فنی S&P 500

نمودار S&P 500 با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع