S&P 500 و Nasdaq 100 با وجود ضعیف بودن تولید ناخالص داخلی، حرکت صعودی ناشی از فدرال رزرو را حفظ می کنند. چرا؟


چشم انداز سهام ایالات متحده:

  • S&P 500 و Nasdaq 100 برای دومین روز متوالی با وجود آمار منفی تولید ناخالص داخلی افزایش یافتند.
  • شرط بندی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو به زودی به سمت سیاست های پولی کمتر تهاجمی در بحبوحه خطرات رکود فزاینده حرکت خواهد کرد، به خوش بینی در وال استریت دامن می زند.
  • همه نگاه ها به گزارش ماه ژوئن PCE خواهد بود که در روز جمعه منتشر می شود

بیشترین خوانده شده: فدرال رزرو در ماه ژوئیه FOMC نرخ ها را 75 امتیاز افزایش داد تا برای مقابله با تورم مبارزه کند.

پس از متحمل شدن زیان‌های بزرگ در معاملات اولیه، سهام ایالات متحده تغییرات شدیدی را در طول روز به دست آورد و موفق به افزایش قیمت شد. رالی ناشی از فدرال رزرو از جلسه قبل، با وجود داده‌های ناامیدکننده اقتصادی، مانند آخرین گزارش تولید ناخالص داخلی، برای دومین روز متوالی جایگاه خود را به دست آورد.

در بسته شدن بازار، S&P 500 با 1.21 درصد رشد به 4072 رسید که بهترین سطح آن از 9 ژوئن تاکنون بود که با افزایش شدید سهام مایکروسافت و تسلا تقویت شد. نزدک 100، به نوبه خود، کاهش 1.5 درصدی را کاهش داد و 0.92 درصد صعود کرد و به 12718 رسید که با کاهش نرخ های خزانه داری تقویت شد، با بازدهی 10 ساله برای مدت کوتاهی به 2.65 درصد کاهش یافت، که پایین ترین میزان از اواسط آوریل است.

پس از اینکه فدرال ریورس در پایان نشست FOMC خود در روز چهارشنبه هیچ بمب جنگی جدیدی را ارائه نکرد و گفت که افزایش‌های غیرمعمول بزرگ به داده‌های آینده بستگی دارد، احساسات در وال استریت خوش‌بین بود، که نشانه‌ای از این است که سیاست‌گذاران می‌توانند سرعت افزایش نرخ در آینده را کاهش دهید.

در بعد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم انقباض بیشتری را ثبت کرد که به دنبال کاهش 1.6 درصدی در سه ماهه اول سال، 0.9 درصد در شرایط سالانه کاهش یافت. در حالی که مشخصات رشد رو به وخامت دلیلی برای جشن گرفتن نیست، سرمایه گذاران حدس می زنند که خبر بد ممکن است خبر خوبی باشد به این معنا که یک رکود می تواند بانک مرکزی ایالات متحده را وادار کند که موضعی کمتر جنگ طلبانه را زودتر از حد انتظار اتخاذ کند، سناریویی که می تواند از بهبود پایدار در دارایی های ریسک حمایت کند.

لحن صعودی بعداً پس از آن که جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده نظرات مثبتی در مورد چشم انداز ارائه داد، تقویت شد و گفت که اقتصاد همچنان انعطاف پذیر است و بازار کار قوی است و به کاهش ترس از رکود قریب الوقوع کمک می کند.

با نگاهی به آینده، فصل سود همچنان بیشترین توجه را به خود جلب خواهد کرد زیرا سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد تأثیر تورم بالا، کاهش تقاضا و سخت شدن شرایط مالی در شرکت های آمریکایی هستند. با این حال، در روز جمعه، همه نگاه‌ها به گزارش اصلی PCE، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو خواهد بود (این شاخص 0.5% m/m و 4.7% سالانه افزایش می‌یابد). برای بهبود بیشتر احساسات بازار، داده ها باید تعدیل قابل توجهی را در رشد قیمت نشان دهند، اما بعید است تا اواخر تابستان امسال این اتفاق بیفتد.

نمودار فنی S&P 500

پس از یک روز قوی در روز پنجشنبه، S&P 500 توانست از سقف کلیدی نزدیک به 4065 بشکه، حرکتی که باعث شد قیمت ها به بالاترین سطح از 9 ژوئن افزایش یابد. برای حمله به منطقه 4,160/4,175، مانع فنی بعدی در بازی. با قدرت بیشتر، تمرکز روی مقاومت کانال نزدیک به سطح روانی 4300 تغییر می کند. از طرف دیگر، اگر فروشندگان برای کاهش نرخ رشد اخیر بازگردند، حمایت اولیه 4065 و به دنبال آن 3920 خواهد بود. اگر هر دو طبقه باطل شوند، عقب نشینی به سمت 3815 نباید رد شود.

نمودار فنی S&P 500

نمودار فنی S&P 500

نمودار فنی S&P 500 با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع