S&P 500 و Nasdaq 100 با افزایش بازدهی خزانه داری و افزایش تنش های آمریکا و چین


چشم انداز سهام آمریکا:

  • S&P 500 و Nasdaq 100 برای دومین جلسه متوالی اسلاید می کنند، هرچند ضرر محدود است
  • بازدهی خزانه داری آمریکا افزایش یافت زیرا مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که کار آنها برای کاهش تورم هنوز انجام نشده است.
  • نظرسنجی ISM Services که قرار است صبح چهارشنبه منتشر شود ممکن است یک کاتالیزور مهم قیمت باشد

بیشترین خوانده شده: رالی S&P 500 می تواند شرایط پولی را کاهش دهد و مبارزه فدرال رزرو را تضعیف کند

پس از اینکه سفر پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، خشم چین را برانگیخت و دولت کمونیستی را بر آن داشت تا آزمایش‌های موشکی و سایر رزمایش‌های نظامی را در منطقه آغاز کند، سهام آمریکا برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه به دلیل احساسات شکننده بازار عقب‌نشینی کردند. افزایش شدید بازدهی خزانه داری ایالات متحده نیز به خلق و خوی محتاطانه کمک کرد و مانع از سرگیری دارایی های پرخطر در اواخر ژوئیه شد.

زمانی که همه چیز گفته شد و انجام شد، S&P 500 با 0.67 درصد کاهش به 4091 رسید، در حالی که بخش املاک و مستغلات منجر به کاهش در وال استریت شد. نزدک 100، به نوبه خود، پس از ناکامی در رفع مقاومت فنی کلیدی نزدیک به سطح روانی 13000، با 0.30 درصد کاهش به 12902 واحد رسید.

بازده اوراق قرضه در جلسه پس از آن که چندین مقام فدرال رزرو از جمله مری دالی و لورتا مستر گفتند که مبارزه با تورم هنوز به پایان نرسیده است و هنوز کار برای ایجاد تعادل مجدد عرضه و تقاضا در اقتصاد وجود دارد، به شدت افزایش یافت. این اظهارات نشان می دهد که سیاست گذاران ممکن است به افزایش شدید نرخ ها در میان مدت ادامه دهند، علیرغم شرط های فزاینده سفته بازان مبنی بر اینکه بانک مرکزی در سال 2023 برای جلوگیری از رکود قابل توجه تغییر خواهد کرد.

با نگاهی به آینده، فصل درآمد فعلی همچنان در کانون توجه قرار خواهد گرفت، اما رویدادهای تاثیرگذاری بالایی نیز در تقویم اقتصادی ایالات متحده در روزهای آینده وجود دارد، از جمله ISM غیر تولیدی و گزارش بازار کار.

با تمرکز بر داده‌های ISM، PMI خدمات جولای که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود، نسبت به 55.3 ژوئن به 53.5 کاهش یافته است، که نشان می‌دهد بازیابی همچنان در حال ضعیف شدن است. در حالی که رقم سرفصل حس سلامت اقتصاد را نشان می دهد، معامله گران باید به مؤلفه تورم نظرسنجی نیز توجه کنند: شاخص قیمت های پرداختی. اگر این شاخص مطابق با تحولات اخیر در بخش تولید به سرعت شروع به چرخش کند، احساسات می‌تواند علی‌رغم هر گونه کندی در فعالیت بهبود یابد.

تحلیل فنی نزدک 100

Nasdaq 100 در روزهای اخیر چندین بار منطقه مقاومت 13000 را آزمایش کرده است، اما هنوز نتوانسته این مانع را برطرف کند. برای ادامه بهبود احساسات، شاخص فناوری باید در جلسات آینده به طور قاطع از آن مانع فنی بالاتر رود. اگر سناریوی شکست رخ دهد، می‌توانیم شاهد حرکت به سمت 13240 باشیم، یعنی اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی رکود نوامبر 2021/ژوئن 2022. با قدرت بیشتر، تمرکز به 13550 تغییر می کند. از طرف دیگر، اگر فروشندگان دوباره ظاهر شوند و قیمت ها را پایین بیاورند، حمایت اولیه 12600 و به دنبال آن 12250 ظاهر می شود.

نمودار فنی نزدک 100

نمودار فنی نزدک 100

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع