S&P 500 و نوسانات دلار – اما روند بعید – قبل از چهارشنبه FOMC


S&P 500، Nasdaq 100، دلار آمریکا، ریسک رویداد و نرخ تصمیم گیری FOMC:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 Eminis Bearish زیر 3900; USDJPY صعودی بالای 132.00
  • روند ریسک برای شروع این هفته معاملاتی لرزید، اما چرخش از S&P 500 و لبه بالاتر از یک دلار در محدوده بسیار محدود احتمالا گمراه کننده است.
  • پیش بینی برای FOMC تصمیم نرخ چهارشنبه احتمالاً بازار را مجبور به کاهش قرار گرفتن در معرض مازاد می کند، اما قصد برای روند احتمالاً در انتظار شفافیت از این رویداد کلیدی است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

ما در گردابی از انتظار با مقدار زیادی “نویز” اساسی برای ایجاد نوسانات موقت هستیم. تمایل معامله‌گران خرده‌فروشی که فقط برای موارد فنی تجویز می‌کنند یا معتقدند همه ریسک‌های رویداد دارای پتانسیل برابر هستند، می‌تواند آنها را در معرض خطر قرار دهد. با این حال، وقتی صحبت از بازارها می شود، سلسله مراتبی از نفوذ وجود دارد و برجسته ترین رویداد عموماً بیشترین پتانسیل را برای حرکت بازار دارد. این امر به‌ویژه در آستانه انتشار آن صادق است زیرا پیش‌بینی طیف گسترده‌ای از سناریوها و سطوح احتمالی تأثیر را به همراه دارد. ما کاملاً غرق در گرانش تصمیم نرخ FOMC در روز چهارشنبه هستیم و فعالیتی که شاهد شروع این هفته بودیم احتمالاً بازتابی از این چشم انداز است.

از شاخص های ایالات متحده، شارژ طی یک هفته گذشته از نظر فنی پیشرفت قابل توجهی داشته است. Nasdaq 100 سرانجام با بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) برای اولین بار در 203 جلسه معاملاتی، به همتایان بزرگتر خود رسید. این شاخص روز دوشنبه دوباره به زیر سطحی که ظاهراً محوری بود، سقوط کرد. برای S&P 500، -1.3 درصد معکوس قابل توجهی بود که بازار را به بالای باند مقاومت قبلی در حدود 4030-4020 کشاند. چیزی که برای من قابل توجه است این است که از طریق پیشرفت متلاطم ژانویه (به میزان 6.7 درصد)، مشارکت تقریباً یکسان شده است. با استفاده از قراردادهای آتی e-mini S&P 500 و بهره باز اختیار به عنوان نماینده ای برای منافع سفته بازی عمومی، بهبودی پس از رکود پس از تصمیم دسامبر FOMC به طور آشکاری وجود ندارد.

نمودار معاملات آتی S&P 500 E-mini با SMA 200 روزه، حجم، بهره باز و ROC 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

فعالیت بازار ناهمواری که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، بازتابی از انتظار است، و یک نگاه کوتاه به سند اقتصادی دلیل حواس‌پرتی ما را نشان می‌دهد. تصمیم نرخ FOMC که برای ساعت 19:00 روز چهارشنبه به وقت گرینویچ برنامه ریزی شده است، در مورد چشم انداز جهانی سیاست پولی صحبت خواهد کرد. در حالی که بانک مرکزی ایالات متحده با سریع ترین سرعت در میان همتایان خود حرکت نکرد و ممکن است در نهایت به اندازه برخی از همتایان خود پیش نرود. با این حال، رهبر رژیم سختگیر فعلی است، زیرا محرک غیرمتعارف دوره قبلی سیاست پولی بود. اگر مرجع اعلام کند که علیرغم کاهش تورم، به کاهش نرخ نهایی خود ادامه خواهد داد، تأثیر آن در بازارهای ریسک منعکس خواهد شد. اگر آنها یک مکث غیرمنتظره را اعلام کنند، تأثیر آن به همان اندازه گسترده اما حتی شدیدتر خواهد بود (در این مورد “خطر وجود دارد”). همانطور که منتظر اعلام نظر فدرال رزرو هستیم و ماه ژانویه را به پایان می رسانیم، خطر رویداد قابل توجهی وجود دارد.

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image2.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

بیشتر تمرکز در این جلسه آینده به ویژه بر معیارهای رشد محور است. اولین فهرست در به روز رسانی چشم انداز اقتصاد جهانی صندوق بین المللی پول (WEO) یک فهرست جهانی است. در ماه گذشته، جورجیوا، مدیر صندوق بین المللی پول، نشان داد که پیش بینی برای اقتصاد جهانی بهبود یافته است. که به نظر می رسد با تخفیف اخیر بازار مطابقت دارد. اگر این شور و شوق ظاهر نشود، احتمالاً حال و هوای بازارها را می سنجد – اگرچه از نظر تاریخی این به روز رسانی نیست که بتوان برای ایجاد نوسانات جدی به آن اعتماد کرد. با این حال تفسیر داده ها و رویدادهای بعدی را در همین موضوع شکل می دهد. دیگر به‌روزرسانی رشد جلسه آسیا از چین همراه با PMI NBS و سود صنعتی منتشر خواهد شد. در اروپا، خوانش های پیشرفته تولید ناخالص داخلی در چهارماهه چهارم از اقتصادهای کلیدی منطقه یورو وجود خواهد داشت. اما معیار منطقه یورو بیشترین وزن را پیش بینی می کند. در جلسه آمریکای شمالی، مکزیک و کانادا قرائت تولید ناخالص داخلی خود را منتشر خواهند کرد، اما نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده از هیئت کنفرانس به ملغمه‌ای از تصویر بنیادی ایالات متحده که در این هفته شکل خواهیم داد، وارد می‌شود.

پیش بینی رشد جهانی بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول

image3.png

جدول چشم انداز اقتصاد جهانی اکتبر 2022 صندوق بین المللی پول

با توجه به پیش‌بینی بازارهای گسترده‌تر در این هفته، زیرا در روزهای متوالی یک رویداد را با رویدادی دیگر مبادله می‌کنیم، مهم است که تشخیص دهیم که ایالات متحده در این هفته با حواس‌پرتی شدیدی مواجه خواهد شد. قبل از تصمیم FOMC، ما نظرسنجی تولید ISM و گزارش اعتماد مصرف کننده را که قبلا ذکر شد داریم. در حالی که پس از اعلام، درآمدهای FAANG، NFP ها و گزارش فعالیت بخش خدمات ISM را بررسی خواهیم کرد. اگر شاخص دلار DXY را برای یک شکست جدی رصد می کنید، احتمالاً یک وقفه فنی از کانال روند بسته متفاوتی که ارز طی دو هفته گذشته ایجاد کرده است، وجود دارد. با این حال، با افزایش احتمالی در جلسه گذشته، این حرکت حتی محدوده بسیار باریک 1.37 درصدی را در 11 جلسه معاملاتی گذشته گسترش نخواهد داد. در حالی که این به خود شاخص نگاه می کند، انتظار دارید همان نوع مبارزه برای دروغ های EURUSD، GBPUSD و USDJPY باشد. علاوه بر این، با توجه به تصمیمات ECB و BOE در مورد نرخ روز پنجشنبه، عوارض EURUSD و GBPUSD حتی بیشتر است.

نمودار شاخص دلار DXY با SMA 200 روزه، محدوده تاریخی 11 روزه (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع