S&P 500 محدوده محدود را شکست و از میانگین متحرک 200 روزه، تورم و NFP های پیش رو پیشی گرفت


S&P 500، دلار، پیش بینی فدرال رزرو، تورم و NFPs نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 137; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1750
  • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تایید کرد که فدرال رزرو احتمالاً سرعت افزایش نرخ بهره خود را در آینده کاهش می دهد، که نباید تعجب آور بود، اما این یک کاتالیزور سهام بود.
  • در حالی که S&P 500 از محدوده محدود و SMA 200 روزه خود جهش کرد، دلار در عقب نشینی خود به طرز محسوسی محفوظ بود – کاهش قیمت PCE پیش رو می تواند این پس زمینه را تغییر دهد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

سرانجام این اتفاق افتاد: محدوده باریک دارایی های ریسک معیار سرانجام در ساعات بعدازظهر این جلسه معاملاتی گذشته ایالات متحده تسویه شد. نقطه عطف فنی به همان اندازه غیرقابل انکار بود که کاتالیزور اساسی که جرقه این حرکت را زد. در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ، شاخص‌های ایالات متحده به دلیل اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که از چیزی حمایت می‌کند که در مکان‌های مختلف (مشاهدات اقتصاددانان، گمانه‌زنی معامله‌گران و حتی دیگر مقامات فدرال رزرو) تلقین شده است، افزایش قیمت را آغاز کردند. افزایش نرخ نزدیک بود. در حالی که برای چند هفته این انتظار اصلی برای حرکت رو به جلو FOMC بوده است، با این وجود بازار تصمیم گرفت این پژواک را به عنوان یک فراخوان رالی برای گاوها تفسیر کند. S&P 500 نه تنها توانست محدوده 3.2 درصدی را که در 12 روز معاملاتی گذشته طی کرده بود پاک کند، بلکه میانگین متحرک 200 روزه را (برای اولین بار از 7 آوریل) پاک کرد و در نهایت دومین روز بزرگ خود را ثبت کرد. افزایش (3.1 درصد) از ماه می 2020. موانع فنی بیشتری در سر راه وجود دارد، اما اتهام اساسی در پشت این حرکت باید برای کسانی که به دنبال نوعی اعتقاد هستند که ما را به بازار صعودی بلندمدت بازگرداند، بررسی جدی شود.

نمودار S&P 500 با SMAهای 200 روزه، محدوده 13 روزه و ROC 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

دقیقاً چه چیزی باعث شد که شاخص‌های ایالات متحده افزایش یابند – و میانگین صنعتی داوجونز برای سبقت گرفتن از پیشرفت 20 درصدی از نقطه عطف پایین سپتامبر خود، که یک «بازار گاوی» فنی را نشان می‌دهد؟ هم بیانیه ای آماده شده بود و هم اظهارات جداگانه ای توسط رئیس پاول ارائه شد. نظری که به نظر می‌رسید توجه بازار را به خود جلب کرد این بود که زمان کاهش سرعت افزایش نرخ‌ها به زودی فرا رسیده است و می‌تواند از دسامبر آغاز شود. در حالی که همین دیدگاه توسط تعدادی از مقامات فدرال رزرو در روزها و هفته های گذشته القاء شد – برخی به صراحت آن را بیان کردند – انگیزه بازار از این تایید بود. از نظر عملی، احتمال افزایش 50 واحد پایه بانک مرکزی در جلسه 14 دسامبر، بر اساس معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو، روز را با 76 درصد به پایان رساند… دقیقاً همان سطح یک هفته پیش. بیان دیگری که پاول در طی اظهارات آماده‌شده‌اش انجام داد این بود که مسیر افزایش نرخ‌ها بالاتر از آنچه در خلاصه پیش‌بینی‌های اقتصادی سپتامبر پیش‌بینی شده بود خواهد بود و باید برای «مدتی» در سطوح «محدود» نگه‌داشته شوند. بنابراین، پیش‌بینی‌های نرخ همچنان به‌طور قابل ملاحظه‌ای محدودکننده به نظر می‌رسند و خطر رکود همچنان در پس‌زمینه آشکار است، اما به نظر می‌رسد اشتها اولویت بینش‌ها را دیکته می‌کند.

نمودار پراکندگی بازده 10 ساله به 2 ساله ایالات متحده با نرخ ضمنی فدرال رزرو ژوئن 2023 (روزانه) پوشانده شده است.

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

بازارها در چند هفته گذشته به شدت محدود شده بودند، که فشار شکست بسیار بالا بود. تصمیم‌گیری از چنین باندهای تجاری محدودی می‌تواند به دو شکل باشد: گسست «ضرورت» که به موجب آن بدون انگیزه‌های بنیادی مشخص یا «اعتقاد» حل می‌شود. مطمئناً حتی برای کشش نیز تفاوت خاصی وجود داشت، اما پیامدهای به‌روزرسانی دقیقاً نشان‌دهنده اشتیاق اندازه‌گیری شده در بازار نیست. بررسی عقلانی این دوبی اساسی را می توان در عملکرد دلار آمریکا ارزیابی کرد. در حالی که شاخص DXY در آن روز کاهش پیدا کرد، اما نتوانست دامنه خود و پشتیبانی 200 روزه SMA را به عنوان آینه ای برای شاخص ایالات متحده بشکند. برای سنجش میزان غیرعادی بودن آن، به همبستگی بین دو معیار زیر نگاه می کنیم. من یک S&P 500 معکوس را روی هم گذاشتم تا یک مقایسه بصری ارائه کنم. اما این همبستگی چرخشی 20 روزه است که واقعاً نشان می دهد که انحراف چقدر قابل توجه است. در طول ماه گذشته، رابطه بین USD و SPX 0.96- بوده است. خواندن -1.0 نشان می دهد که آنها در یک آینه کامل از یکدیگر حرکت می کنند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله USD/JPY

نمودار شاخص دلار DXY با S&P 500 معکوس با همبستگی 20 روزه پوشانده شده است (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که من نگرانی‌هایی در مورد حمایت بنیادی از روند افزایشی بازار سرمایه دارم، اما همچنان می‌توان گسترش نوسانات را به نفع گاوها نشان داد. یکی از تأثیرگذارترین کاتالیزورها برای تمدید تعلیق ناباوری، فهرست اقتصادی برتر روز پنجشنبه است: کاهش قیمت PCE ایالات متحده. هر چقدر که نام این اندیکاتور بی ضرر باشد، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو است. بعد از اینکه شاخص CPI ایالات متحده در 10 نوامبر کمتر از حد انتظار بود، دیدیم که چه اتفاقی افتاد: دلار روند صعودی خود را شکست و S&P 500 افزایش باورنکردنی 5.5 درصدی را ثبت کرد. علیرغم ترجیح بانک مرکزی، بازار واقعاً از طریق قیمت گذاری مجدد به این سریال با احترام برخورد نکرده است. با این حال، اگر نقطه داده ها احساسات صعودی را از پیش بینی کمتر جنگ طلبانه تقویت کند. ممکن است وضعیت خود را به دلیل راحتی بالا ببیند. به‌علاوه، اگر PCE «مطلوب» باشد، می‌تواند سناریوهای پاسخ NFP‌ها را با وجود نتیجه مثبت تفسیر کند: یک قرائت قوی به عنوان شواهدی از اجتناب از رکود ثبت شده است، در حالی که یک قرائت ضعیف، فدرال رزرو را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد تا افزایش گاز را کاهش دهد.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

image4.png

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع