S&P 500 ریسک نوسانی است در حالی که دلار به موضوعی قابل اعتماد بازمی گردد: افزایش فدرال رزرو


S&P 500، دلار، پیش‌بینی فدرال رزرو، ریسک‌های رکود و نقدینگی:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 141; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1750
  • محدوده شاخص S&P 500 در روز دوشنبه کمترین میزان در سه ماه اخیر بود: مقایسه ای تاریخی با دوره ای که قبل از یک شکست فنی قابل توجه بود.
  • نقدینگی روز شکرگزاری تاثیر خاصی در آینده خواهد داشت، اما این بدان معنا نیست که بازار به سادگی در جای خود منجمد خواهد شد… فقط به تحولات دلار نگاه کنید.

توصیه شده توسط John Kicklighter

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

ما وارد هفته‌ای شده‌ایم که در آن یک دریچه گاز در فعالیت‌ها وجود دارد: تأثیر شناخته شده تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده بر بازارهای گسترده‌تر. نقدینگی و نوسانات همیشه از یک همبستگی مثبت برخوردار نیستند، اما شرایط آرام بدون به‌روزرسانی‌های بنیادی تحریک‌آمیز می‌تواند فعالان بازار را به یک الگوی نگهداری راحت سوق دهد. به نظر می رسد که این سرعتی است که بازارها برای شروع این هفته در نظر داشتند. از آنجایی که مسابقات جام جهانی حواس بسیاری از معامله گران را پرت کرد، معیار S&P 500 (یکی از معیارهای ترجیحی و ناقص “ریسک” من) محدوده معاملات کوچک استثنایی را ایجاد کرد. محدوده کمتر از 24 امتیاز در طول جلسه نشان‌دهنده کوچک‌ترین کشش روز به عنوان درصد نقطه از 18 اوت است. برای ناظر نمودار، اتفاقاً این پایان تثبیت پس از یک روند صعودی از جولای تا آگوست است. بسیاری ممکن است روی تغییر جهت تمرکز کنند – که معنی دار بود – اما من معتقدم تشدید فعالیت مقایسه قابل اعتمادتری است. اینها محدوده های معاملاتی استثنایی کوچکی هستند، هم برای جلسه دوشنبه و هم برای کاهش 7 روز گذشته. و خطر نوسانات ناشی از نقدینگی کم احتمالاً بسیار زیاد است. با این حال، اگر چنین وقفه ای قبل از تعطیلات رخ دهد. عدم وجود نقدینگی در جلسه روز پنجشنبه ایالات متحده به همین راحتی متوقف خواهد شد.

نمودار S&P 500 با SMAهای 100 و 200 روزه و محدوده تاریخی 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که بسیاری از دارایی‌های متمایل به ریسک با ایجاد گرمای معنی‌دار در معاملات فعال در جلسه گذشته مشکل داشتند، از نظر کشش یک نقطه برجسته قابل توجه وجود داشت. دلار آمریکا در جلسه گذشته توانست جهش قابل توجهی کسب کند. و در حالی که این قیمت رکورد شکنی نبود، اما نشان دهنده یکی از بزرگترین صعودهای تک روزه ای است که از زمانی که بازار واقعاً روند غالب را زیر سوال می برد، دیده ایم. این امر منجر به تسلیم شدن نرخ ارز از EURUSD پس از شکست آن در بالای 1.0350 و همچنین افزایش بازگشت USDJPY به بالای 141 خواهد شد – و فشار را بر مقامات سیاست ژاپن بازگرداند که در ماه های گذشته از طریق مداخله فعال نتوانستند جذب شوند. از طرف ین. به همین ترتیب پیشرفت جالب توجهی در کالاهای کلیدی با قیمت دلار به ثبت رسید، مانند طلا که در افت چهار روزه خود سرعت گرفته است. در مقابل، نفت خام در نیمه اول جلسه روز دوشنبه تحت فشارهای جدی قرار داشت، اما توانست بیشتر ضررهای خود را معکوس کند و از گرینبک دور شود.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله EUR/USD

نمودار شاخص دلار DXY با نرخ ضمنی وجوه فدرال رزرو در ژوئن 2023 همپوشانی شده است (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

چه چیزی دلار را در جایی که بازارهای سرمایه گسترده تر با مشکل مواجه هستند حرکت می دهد؟ انگیزه اساسی در حالی که اسکله اقتصادی برای باز شدن در این هفته بسیار سبک بود، با این وجود گمانه زنی فعالی در مورد انتظارات نرخ بهره وجود دارد. به‌نظر می‌رسد تخفیفی که بر دلار پس از انتشار شاخص CPI اکتبر دو هفته پیش اعمال شد، به‌طور قابل‌توجهی فراتر از انتظارات واقعی برای نرخ بهره اندازه‌گیری شده توسط صندوق‌های آتی فدرال رزرو یا سایر معیارهای مشابه بوده است. از آنجایی که مقامات فدرال رزرو مانند لورتا مستر نظراتی را ارائه می دهند، مانند اینکه معتقد است بانک مرکزی به پایان رژیم سختگیرانه خود «هیچ جایی نزدیک» نیست، تعجبی ندارد که تعادل مجدد مفروضات اساسی از طریق دلار وجود داشته باشد. با این اوصاف، پیش‌بینی نرخ همچنان یک موضوع باز است که بیشتر بر روی تراز سفته‌بازی از طریق محصولاتی مانند بازدهی خزانه‌داری تا داده‌های برنامه‌ریزی شده استوار است – زیرا در جلسه آینده چیز زیادی وجود ندارد که بدون صحبت بانک مرکزی، تعادل را در اینجا تغییر دهد. . با این حال، ممکن است در 48 ساعت آینده، ترس از رکود اقتصادی بیشتر شود.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

در حالی که در جلسه آتی با لفاظی های بیشتر بانک مرکزی – از جمله سه شاهین اصلی فدرال رزرو در مستر، جورج و بولارد – روبرو هستیم – احتمالاً تمرکز بر روی پیش بینی اقتصادی – یا به طور مناسب تر، ارزیابی رکود تغییر خواهد کرد. این جلسه گذشته شاهد وارونگی عمیق تر منحنی بازدهی خزانه داری 2 ساله تا 10 ساله تحت نظارت سرمایه گذار بودیم. تا پایان روز دوشنبه، این رقم منفی عمیق ترین رقم در چهار دهه گذشته است. شواهد بیشتری از درد اقتصادی لازم نیست، اما او نظرسنجی فعالیت ملی شیکاگو فدرال رزرو برای ماه اکتبر روندی را در داده‌های نشان‌داده‌شده توسط شاخص اقتصادی پیشرو در کنفرانس روز جمعه ادامه می‌دهد. با انتشار PMI در روز چهارشنبه شاهد برجسته ترین و حساس ترین نگاه به فعالیت های اقتصادی توسعه یافته جهان خواهیم بود. اما در حال حاضر بازار مایل به کار بر اساس رضایت است. چه اتفاقی می‌افتد وقتی بازار بیشتر از یک رکود قریب الوقوع استقبال می‌کند. و چه چیزی آن چشم انداز دردناک را تقویت می کند؟

نمودار میانگین عملکرد هفتگی S&P 500 بر اساس سال تقویمی به سال 1900

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع