S&P 500 در میانگین متحرک 50 روزه در جلسه پراکنده برای سهام با شکست مواجه شد


S&P 500 – نقاط صحبت

  • با ادامه ضعف سهام، S&P 500 در میانگین متحرک فنی کلیدی شکست خورد
  • پس از اظهارات جکسون هول جروم پاول، ریسک همچنان با مشکل مواجه است
  • معامله گران اکنون به گزارش NFP روز جمعه برای سرنخ هایی از جلسه FOMC در سپتامبر نگاه می کنند

سهام ایالات متحده سودهای قوی قبل از بازار را حذف کردند زیرا S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو نتوانستند بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه خود بشکنند. ریسک این هفته پس از اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو در جمعه گذشته از سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول تحت فشار قرار گرفته است. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، یک گام فراتر از پاول رفت و در مصاحبه ای این هفته اظهار داشت که از اینکه ببیند بازارها چگونه اظهارات رئیس پاول را دریافت کردند، “خوشحال” است.

S&P 500 علیرغم این که زنگ افتتاحیه را دنبال می کند، به دنبال شکست سه جلسه ای است. در حالی که فعالان بازار همچنان به بحث در مورد اینکه آیا اقتصاد ایالات متحده در رکود است یا خیر، اکنون توجه به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه (NFP) معطوف شده است. با توجه به اهمیتی که اخیراً فدرال رزرو برای بازار کار قائل شده است، نوسانات بازار ممکن است در روز جمعه بالا باشد. با کاهش ارزش سهام، دلار آمریکا نیز کاهش یافته است بانک مرکزی اروپا یک افزایش احتمالی 75 واحدی نرخ بهره را در نظر دارد در نشست سیاست گذاری بعدی خود

همانطور که گفته شد، اکنون توجه به گزارش NFP روز جمعه معطوف شده است. با توجه به ماهیت بسیار فشرده بازار کار، چاپ روز جمعه می تواند در تعیین اینکه آیا فدرال رزرو در نشست سپتامبر 50 واحد پایه (bps) یا 75 واحد در ثانیه افزایش می یابد یا خیر، کمک زیادی می کند. در حالی که از هم اکنون تا آن زمان چاپ CPI دیگری وجود دارد، در صورتی که بازار کار نشانه هایی از ضعف مادی را نشان دهد، فدرال رزرو می تواند مسیر سفت شدن خود را کاهش دهد.

تنظیم مجدد شرط‌بندی‌های سیاستی می‌تواند باعث نوسان شدید بازارهای نرخ شود، که می‌تواند به سهام وارد شود. اگر معامله‌گران شرط‌بندی‌ها را افزایش دهند که فدرال رزرو تنها 50 واحد در ثانیه پیش خواهد رفت، کاهش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند موجب تقویت کوتاه‌مدت سهام شود. با این حال، سهام همچنین نیاز به هضم تنش های ژئوپلیتیک فزاینده بین چین و تایوان و ضعف در سراسر اروپا دارند.

تقویم اقتصادی ایالات متحده

S&P 500 در میانگین متحرک 50 روزه در جلسه پراکنده برای سهام با شکست مواجه شد

با حسن نیت از تقویم اقتصادی DailyFX

S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو بر اساس میانگین متحرک 50 روزه خود ثبت شده اند. با چنین مقاومت سربار قابل توجهی، موازنه ریسک ها به سمت نزولی می ماند. علیرغم وجود چنین لحن نزولی در بازارها در این هفته، حمایت در 3980 تا حد زیادی حفظ شده است زیرا معامله گران ممکن است در حاشیه پیش از NFP ها قرار بگیرند. در صورت تحقق هر حرکت صعودی، مقاومت اولیه در حدود 4122 ممکن است با توجه به ماهیت آن به عنوان منطقه حمایت قبلی وارد عمل شود. معامله گران با پشت سر گذاشتن حمایت روانی در 4000، ممکن است به 3920 و 3900 به عنوان اهداف نزولی واضح نگاه کنند.

نمودار 1 ساعته S&P 500 Futures (ES).

S&P 500 در میانگین متحرک 50 روزه در جلسه پراکنده برای سهام با شکست مواجه شد

نمودار ایجاد شده با TradingView

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله گر، سه ماه یکبار پیش بینی های معاملاتی، تحلیلی و آموزشی وبینارها روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

— نوشته شده توسط برندان فاگان

برای تماس برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع