S&P 500 در معرض خطر شکست به عنوان PMI ها قرار دارد، اما پیگیری از طریق آن مشکل ساز خواهد بود


S&P 500، دلار، پیش‌بینی فدرال رزرو، ریسک‌های رکود و نقدینگی:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 141; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1750
  • ادغام برای S&P 500 با دامنه 8 روزه ادامه دارد که از کوچکترین شاخص هایی است که در سال 2022 دیده ایم.
  • سرفصل‌های مربوط به ریسک‌های رکود بین پیش‌بینی‌های OECD و PMI‌های پیش‌روی نوامبر افزایش می‌یابد، اما آیا این برای کاهش پیش از تخلیه نقدینگی برای بازارهای سرمایه کافی است؟

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

ما شروع به مشاهده بازارها بین دو دیدگاه کرده ایم. از یک طرف، الگوهای فنی محدودی برای معیارهایی مانند S&P 500 به همراه مقداری به روز رسانی کلان مهم از نظر سیستمی در حال توسعه است. از طرف دیگر، انتظارات مصرف کننده تخلیه نقدینگی شناخته شده در این هفته در تعطیلات روز پنجشنبه شکرگزاری وجود دارد. اینها نیروهای متضادی هستند که می توانند به شرایط دشوار برای معامله گر کوتاه مدت تبدیل شوند. با ورود به معاملات چهارشنبه، خطر شکست فنی از SPX زیاد به نظر می رسد. میانگین دامنه واقعی 10 روزه (دو هفته) در این شاخص 1.8 درصد است و محدوده 8 روز گذشته کوچکترین محدوده ای است که در بیش از سه ماه گذشته دیده ایم. نقدینگی ناچیز می تواند نوسانات را تقویت کند و ما به آستانه بالای دامنه نزدیک هستیم. با این حال، اگر وقفه ای وجود داشته باشد، از دست دادن نقدینگی فوری برای تعطیلات بعدی در ایالات متحده (روز شکرگزاری) ما را با یک وقفه طولانی برای تفکر در مورد اعتقاد واقعی هر حرکت تحریک آمیز باقی می گذارد. از سوی دیگر، اگر نوسانات به “ریسک گریزی” کمک کند، می تواند حرکتی در یک تراکم ایجاد شده باشد که بازارها ممکن است تمایل بیشتری به ارزیابی در کوتاه مدت داشته باشند و پس از احیای نقدینگی، دیدگاه جدیدی را اتخاذ کنند.

نمودار S&P 500 با SMAهای 100 و 200 روزه و محدوده تاریخی 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای انگیزه اساسی، دو موضوع مورد علاقه و ظرفیت برای حرکت بازارها وجود دارد. انتظارات نرخ بهره اخیراً یکی از محرک‌های سازنده‌تر برای دلار آمریکا بوده است، اما به نظر می‌رسید که گرین‌بک در بهبودی خود در جلسه گذشته دچار تزلزل شده است. این می‌تواند آینه‌ای از افزایش ارزش سهام باشد، زیرا دلار بر وضعیت پناهگاه امن خود منعکس می‌شود، اما اخیراً این یک ضعف بنیادی ضعیف است. شاید به روز رسانی OECD وزن خاصی برای دلار آمریکا و به طور خاص EURUSD داشته باشد. این گروه اقتصادی در میان پیش‌بینی‌های رشد خود، پیش‌بینی تورم خود را نیز ارتقا می‌دهند. تا سال 2023، OECD انتظار دارد تورم در سراسر جهان 6.6 درصد باشد. اکثر بانک‌های مرکزی بزرگ 2 درصد را هدف قرار می‌دهند که انگیزه قوی برای گروه‌های سیاست‌گذار جنگ‌طلب برای ادامه مسیر خود است. به نظر می رسد که این امر بیش از هر بانک مرکزی دیگری برای دلار محرک به نظر می رسد. با این حال، OECD به ویژه بانک مرکزی اروپا را فراخواند و گفت که باید شکاف بین نرخ خود و همتای آمریکایی خود را کاهش دهد. آیا آنها به این تماس توجه خواهند کرد؟
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -11٪ 5% -2٪
هفتگی 14% 0% 6%

نمودار EURUSD با SMAهای 100 و 200 روزه با پراکندگی بازدهی 2 ساله اتحادیه اروپا-ایالات متحده (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای ریسک رویداد برنامه ریزی شده در 24 ساعت آینده، علوفه بیشتری هم برای پیش بینی نرخ و هم برای ارزیابی رشد وجود دارد. با این حال، من معتقدم که حدس و گمان نرخ بهره احتمالاً در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت، به استثنای شاید واکنش بازار به تصمیم نرخ بهره RBNZ. این یک به‌روزرسانی مستقیم سیاست است، انتظار می‌رود که آنها 50 امتیاز پایه افزایش دهند و دلار نیوزیلند چند ماه به طور مداوم تلاش کرده است تا زمین‌های از دست رفته خود را به عنوان یک ارز معتبر با تخفیف بازگرداند. بیشتر نماینده یک موضوع اساسی چهارشنبه سلامت اقتصادی است. ما چند درآمد کلیدی (Deere) و همچنین تعداد کمی از داده های اقتصادی ایالات متحده داریم که ارزش مشاهده دارند (کالاهای بادوام و فروش خانه های جدید). با این حال، چیز جامع تری وجود دارد که ممکن است بازار را تمایل بیشتری به هضم آن پیدا کنیم.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

جامع تر از جنبه رشد، بینشی است که ما قرار است در مورد سلامت واقعی فعلی گروهی از اقتصادهای بزرگ جهان توسعه یافته دریافت کنیم. PMI های جهانی S&P به دقت رصد می شوند و نشان دهنده به موقع تولید ناخالص داخلی برای اقتصادهای هدف هستند. در زمان نگارش این مقاله، داده‌های استرالیا قبلاً منتشر شده بود و لغزش در رقم ترکیبی از 49.3 به 47.2 شروع مطلوبی نیست. همه به جز ژاپن در قلمروی انقباضی (زیر 50) بودند، بنابراین پس‌زمینه ترسی را در انتظار خود خواهد داشت. اگر داده‌ها شکست بخورند، ممکن است شگفت‌انگیزتر باشد، اما شروع یک ریسک در گرگ و میش نقدینگی احتمالاً دشوارتر از رهایی از مواجهه با ریسک محدود قبل از شروع نقدینگی روز شکرگزاری است.

نمودار فعالیت اقتصادی جهانی از PMI ماهانه (ماهانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های S&P Global

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع