S&P 500 در زیر آب اما پرشور هنوز شکسته نشده است


چشم انداز بازار سهام

  • S&P 500 در روزهای اخیر پس از تجمع قوی در اوایل سال، فاقد اعتقاد جهت دار بوده است
  • جهش بازدهی خزانه داری طی چند روز گذشته، محاسبات را تغییر داده است وال استریت، اما احساسات هنوز ضربه بزرگی نخورده است
  • این مقاله به سطوح فنی عمده ای می پردازد که باید در کوتاه مدت در S&P 500 تماشا کرد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا به سمت حمایت فیبوناچی افزایش می یابد زیرا بازارها روی نرخ های بالاتر فدرال رزرو شرط بندی می کنند

S&P 500 اخیراً با وجود برخی نوسانات شدید در وال استریت، بدون جهت حرکت کرده است، پس از افزایش بیش از 7 درصدی از سال تا به امروز. اگرچه روحیه شکننده است، اما به دنبال گمانه‌زنی‌های جدید مبنی بر اینکه کار فدرال رزرو هنوز از نظر انقباض پولی در میان فشارهای تورمی چسبنده انجام نشده است، احساسات هنوز ضربه بزرگی به خود نگرفته است.

در اوایل ماه گذشته، معامله گران متقاعد شده بودند که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است کاهش نرخ بهره را در پایان سال آغاز کند، اما این انتظارات به دنبال نتایج بسیار قوی بازار کار، افزایش داده های CPI و ارقام فروش خرده فروشی به سرعت از بین رفت.

تحولات اقتصادی اخیر باعث شده است تا معامله‌گران از نقشه راه سخت‌گیرانه‌تری نسبت به پیش‌بینی‌های چند هفته پیش خودداری کنند و شرط‌بندی‌ها را افزایش دهند که نرخ پایانی فدرال رزرو در تابستان امسال حدود 5.25 درصد خواهد بود که بسیار بالاتر از پیش‌بینی 4.9 درصدی در اوایل این ماه است.

نمودارهای آتی صندوق های فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه و نمودار 500 S&P

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

قیمت گذاری مجدد مسیر سیاست FOMC باعث شده است که بازدهی خزانه داری ایالات متحده در مدت زمان بسیار کوتاهی به شدت افزایش یابد، اما این حرکت هنوز به تعدیل نزولی متناسب در دارایی های ریسک تبدیل نشده است. از خود راضی به وجود آمده است. درست است، احتمال فرود سخت به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما چشم انداز سود شرکت ها همچنان تیره و تار است، که نشانه ای از این است که عوامل بنیادی هنوز دلگرم کننده نیستند.

در حالی که تکنیک‌ها و موقعیت‌یابی ممکن است در این مرحله حمایت کنند، کاتالیزورهای لازم برای پیش‌بینی بهبود پایدار در وال استریت هنوز وجود ندارد. در واقع، با بازدهی دارایی‌های بدون ریسک مانند اوراق خزانه، سرمایه‌گذاران انگیزه کمی برای هدایت سرمایه از درآمد ثابت به سهام بر مبنای پایدار خواهند داشت. با توجه به اینکه فعلاً سرمایه‌گذاران با جیب عمیق در حاشیه هستند، سهام برای افزایش سود خود در سال 2023 تلاش خواهند کرد.

با تمرکز بر تحلیل تکنیکال، به نظر می رسد S&P 500 در داخل یک مثلث متقارن در حال پیچیدن است، که نشانه ای از تثبیت در میان بلاتکلیفی بازار است. این الگو بسته به اینکه قیمت‌ها چگونه حل می‌شوند، می‌تواند صعودی یا نزولی باشد، به‌طوری‌که یک شکست از بالا زمینه را برای آزمایش مجدد اوج‌های سال 2023 فراهم می‌کند و یک تأیید نزولی که منجر به عقب‌نشینی به 4000 روانی می‌شود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% 0% 0%
هفتگی -4٪ 6% 2%

نمودار فنی S&P 500

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع