S&P 500 برای اولین بار در 5 روز افت کرد، USDJPY طولانی ترین دوره در 5 دهه اخیر


S&P 500، تسلا، درآمد، رکود، دلار و USDJPY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 146; نزولی طلا زیر 1680
  • مجموعه شکاف های صعودی S&P 500 شکسته شده است، اما معکوس شدن دقیقاً روند نزولی قوی را پیش بینی نکرده است.
  • صحبت های فدرال رزرو، درآمد و تورم بین المللی ریسک رویدادهای کوتاه مدت کلیدی را نشان می دهند. اما شالوده روند ممکن است بر روی مضامین در هفته آینده یا کاملاً غیرمنتظره باشد

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

S&P 500: The Spell of Bullish Morning Gaps شکسته شده است

در نیمه اول این هفته، ما با اشتیاق وام گرفته زندگی می کردیم. با این حال، صعود ناهمواری که موانع اساسی عمیق‌تر را به چالش می‌کشد، ممکن است سرانجام به سد نامرئی انتظار برخورد کرده باشد. با توجه به اینکه سند اقتصادی هفته آینده نشان دهنده تراکم چشمگیر انتشارات موضوعی است، تشویق پیشرفت در اشتهای سوداگرانه بدون جای پای سنتی دشوار خواهد بود. به نظر می رسد یک لغزش بحرانی قبلاً در جلسه گذشته ثبت شده است. اگرچه در جریان معاملات فعال در جلسه چهارشنبه نیویورک پیگیری زیادی وجود نداشت، اما S&P 500 با شکاف 0.5- درصدی جلسه را آغاز کرد – کاملاً به دنبال یک سری شکاف های صعودی فزاینده (از جمله بزرگترین جهش صعودی از زمان تا کنون) نوامبر 2020. اصلاح محسوس است، اما اعتقاد خرس‌ها دقیقاً تأیید نشده است. می‌توانید به پشتیبانی فنی – مانند SMA 20 روزه به عنوان حمایت جدید مقاومتی سابق اشاره کنید – اما این وزن انتظار برای رویداد جدی هفته‌های آینده است. خطری که به نظر می رسد توانایی بیشتری برای محدود کردن توده بحرانی از محکومیت دارد.

نمودار S&P 500 با حجم، SMAهای 20 روزه، 100 هفته ای و شکاف روزانه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که پیش بینی در مورد درآمدهای FAANG و تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات متحده در هفته آینده ممکن است فعلاً روند توسعه میان مدت و بلندمدت کیبوش را افزایش دهد، اما مانع نوسانات کوتاه مدت نمی شود. منابع قوی زیادی از نوسانات هنوز در حال آشکار شدن هستند. انتشار CPI ملموس این جلسه گذشته در بریتانیا و کانادا پاسخ جدی پوند یا دلار کانادا را به دنبال نداشت، اما درآمدها در مقیاس ریشتر بازار ثبت می شوند. ضربان سه‌شنبه نتفلیکس پس از بسته شدن (3.10 دلار EPS در مقابل 2.20 دلار پیش‌بینی‌شده) شکافی بالاتری معادل معاملات بعد از ساعت به دست آورد، اما از نظر پیگیری برای NFLX معنی‌دارتر نبود. علاوه بر این، Nasdaq 100 و QQQ ETF به طور جدی تحت تأثیر عملکرد قرار نگرفتند. آیا با توجه به اینکه تسلا می تواند EPS را با 1.05 دلار در مقابل 0.99 دلار پیش بینی شده شکست دهد، اما با از دست دادن درآمد، انتظار بیشتری از گزارش تسلا پس از پایان جلسه گذشته داشته باشیم؟ این شرکت ششمین شرکت بزرگ بازار در جهان است، اما اعداد و پیشینه آن مبهم است.

نمودار نتفلیکس با SMAهای 20 و 100 ساعته با معامله پس از ساعت کاری (ساعتی)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

قدرت دلار و سایر محرک های سیستمی

بدون یک فشار بنیادی قوی تر در این دوره، من معتقدم که با توجه به نگاه گمانه زنی به دوردست ها، سوق دادن بازار به سمت یک روند فوق العاده دشوار خواهد بود. اگر منبع فشار مضمونی غالب وجود داشت، به نظر می رسید که انتزاعات مهم سیستمی در کمین تهدید هستند. یکی از این موارد اختلاف، پیامدهای ناشی از فشار بی امان دلار است. شاخص دلار DXY در جلسه گذشته بالاتر رفت، اما این کاهش‌های چند دهه‌ای جدید را به مانند EURUSD یا GBPUSD می‌آورد. از سوی دیگر، USDJPY به بالاترین حد خود در 32 سال اخیر رسیده است. من فکر نمی‌کنم شناوری گرینبک دقیقاً برای این جفت ضروری باشد، اما مطمئناً از طریق کانال‌های متفاوت سیاست پولی، پیش‌بینی‌های رشد و درک ریسک نسبی کمک می‌کند. تنش روی این جفت از دیدگاه من بسیار زیاد است. نه تنها با اوج های چند دهه ادامه می یابد، بلکه هزینه 11 جلسه متوالی طولانی ترین روند صعودی از سال 1973 است و ما در آستانه یک رقم گرد بارگذاری شده (150) هستیم که کاملاً مخالف خواسته های وزارت ژاپن است. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری.

توصیه شده توسط John Kicklighter

نحوه معامله USD/JPY

نمودار USDJPY با SMAهای 20 روزه و 100 روزه و تعداد شمع متوالی (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

متقاطع دلار دیگری که شایسته یک لحظه تأمل است USDCNH است. نرخ مبادله دلار-یوآن دقیقاً سنگر بازتاب بازار آزاد نیست، اما تعادل بین دو اقتصاد بزرگ جهان وزن بسیار زیادی دارد. گفتنی است، صلیب به بالاترین سطح خود از اوایل سال 2008 در این جلسه گذشته رسیده است که ممکن است برخی از مقامات سیاست چین را تحریم کند یا نداشته باشد. تلاش‌هایی برای منفعل نگه داشتن مدارک و اخبار تا حد امکان در طول کنگره ملی خلق وجود دارد (از این رو تأخیر در انتشار تولید ناخالص داخلی 3Q چین)، اما این نرخ ارز بالای جدید واقعاً ظریف نیست. تئوری توطئه می‌تواند این تأثیر هدفمند نرخ ارز را به نفع اقتصاد صادراتی برچسب‌گذاری کند، اما همچنین می‌توان استدلال کرد که چشم‌انداز اقتصادی بیشتر از این وضعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. جف بزوس از آمازون با هشدار در مورد رکود در جلسه گذشته به مبارزه پیوست، بنابراین شاید ترس شروع به شکستن غشاء کرده است.

نمودار USDCNH با SMA 20 روزه با نسبت ETF چین Dow-FXI (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

ریسک بالای رویداد تا پایان هفته و بعد از آخر هفته

ظرفیت قابل توجهی برای نوسانات کوتاه مدت در چند روز آینده وجود دارد، اما علاقه/نگرانی اصلی من این است که آیا هزینه بازار می تواند پیش بینی آنچه را که بعد از تعطیلات آخر هفته اتفاق می افتد، نادیده بگیرد؟ برای جلسه امروز، من جریان سرمایه در چین، گزارش‌های فعالیت مسکن ایالات متحده، درآمدهای مبتنی بر رشد (CSX) و شاید قدرت متمرکزتر یا تصمیم مورد انتظار بانک مرکزی ترکیه برای نرخ را تماشا خواهم کرد. پتانسیل نوسانی برای ارزها و شاخص‌های نسبی وجود دارد، اما به نظر نمی‌رسد این هزینه‌ها برای سیستم مالی گسترده‌تر باشد.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

image5.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

با نگاهی فراتر از تعطیلات آخر هفته، Docket مملو از رویدادهای با مشخصات بالا است. در میان لیست های برتر در تقویم من عبارتند از: PMIS اکتبر. درآمد FAANG; اعتماد مصرف کننده ایالات متحده؛ تصمیمات ECB و BOC برای نرخ گذاری تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و آلمان 3Q و بیشتر.. اینها بینش های تصویری بزرگی هستند که به سؤالاتی در مورد پتانسیل سیاست پولی، خطرات رکود و فشارهای ثبات مالی بازمی گردند. و، در حالی که تأثیر این خطر رویداد می تواند بارگذاری شود، پیش بینی پیشرو می تواند حتی در مهار کشش پایدارتر باشد.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image6.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع